az sam na 2mes i 15dni rano li mi e za priasno izcedeni sokcheta

  • 1 313
  • 22
  •   1
Отговори
rano li mi e za priasno izcedeni sokcheta az sam na 2mes i 15dni Wink

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
И се справяш с писането във форуми браво на теб Simple Smile


Рано му е на бебчето за сокове според мен.

# 2
  • Мнения: 553
миличка родих баткото 2000г когато всички препоръчваха захранване със сокчета след третия месец и аз го правех...
сина ми разви АБКМ, и досега от накои храни се оплаква че го боли корем, някои ги отказва и съм убедена че ако отделя 200лв и му направя тест за хранителни алергии резултата няма да ми хареса...както и че причината за това е ранното захранване и то именно първо със сокчета.

Аз ако сутринта на гладно вместо нещо "солено" и неутрално изпия чаша фреш, не се чувствам добре и затова мисля че плодовете не са най-подходящи за първа храна  newsm78

ето ти едно инфо което може да провериш и сама като питаш в някой зоомагазин или ветеринарен кабинет, и което е в подкрепа на това че да се дават първо фрешове и още повече рано и на бебе е лоша идея, макар  толкова време да са го препоръчвали:

преди години взех на детенце морско свинче ... продавача ме изпрати с думите никакви плодове и зеленчуци "за хора" да не му давам щяло да умре.. от това с което ги торят за да растат иоще повече от това с което ги пръскат за да не ги ядат вредители.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 21:55 от oceanid

# 3
  • Мнения: 8 242
Много даже..
Изчакай още около годинка за сокчетата.. и само още 4 месеца за пюретата и кашите  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 864
Ние още не пием сок ,а сме на 7 месеца.Няма за къде да бързате!

# 5
  • Мнения: 147
Рано ви е, миличка! Не прави тази грешка, защото аз започнах сокчетата по това време  #2gunfire и резултатът беше, че имах проблем с кърменето... Спрях соковете и за щастие лека-полка нещата се нормализираха с упорство от моя страна, че няма да се откажа така лесно  Wink и с подкрепата на мамите от форума Hug!
Сега сме на 1г. и почти 2м. и си се  кърмим още с голямо удоволствие  Heart Eyes!
Желая ти дълго  и безпроблемно кърмене и не бързай със захранването. Нали не си видяла голям човек да суче Joy

# 6
  • Мнения: 11 003
Рано ти е, бебче, много е рано за сокчета! Simple Smile Изчакай да станеш на годинка и тогава. И мама да не бърза да те захранва преди 5-6 месец!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 721
Защо "миличка" newsm78
Доколкото виждам Gogito е момченце Grinning

Рано е за сокчета Naughty

# 8
  • Мнения: 1 440
Gogito,много мЪ кефиш! Laughing
Рано е за сокчета,не позволявай на никой да ти дава такова нещо! Naughty

# 9
  • Мнения: 553
Защо "миличка" newsm78
Доколкото виждам Gogito е момченце Grinning

Рано е за сокчета Naughty

ама майчето не е  Hug Hug Hug  bouquet

# 10
  • Мнения: 5 393
Прекалено е рано са сокове.
Най-рано след навършване на 1 годинка, и по-добре е направо да се дават парченца плодове,вместо сок.
В Библиотеката има много подробна и полезна информация по много въпроси отнасящи се до захранването.

# 11
  • Мнения: 5 401
Айде и аз в общия тон на темичката:

Малък бебчо, кажи на мама да почака със сокчетата и да ти предлага само нейното млекце! breastfeeding А докато навършиш 5 - 6 месеца, позволявай на мама да посяда чат-пат на компютъра и да чете в Библиотека за твоето захранване. Когато има нужда от съвети, кажи й, че винаги може да разчита на нас.   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 432
Рано е рано,порасни с още 7-8 месеца  Grinning

# 13
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Много рано е даже.Аз започнах захранването на синът ми точно със сокчета, но той беше на 8 месеца...

# 14
  • Мнения: 9 481
Мноооого ти е рано Laughing

Общи условия

Активация на акаунт