Какво знае вашето дете за дядо Коледа?

  • 2 522
  • 52
  •   1
Отговори

Анкета

Какво знае вашето дете за дядо Коледа?

Опции:

  • Мнения: 8 163
Какво сте обяснили на детето/децата си за дядо Коледа?

Аз лично не смятам да ги убеждавам, че той съществува. С таткото сме решили, че ще казваме истината децата си, за да ги научим и те да казват истината. Пък и като си спомня колко ме болеше, когато разбрах, че нашите крият подаръците на балкона и ни лъжат...

Като споменах нашите, може би се чудите що за вариант е третият, но майка ми, на стари години е жив пример на човек, който е не само против дядо Коледа, но и против елха, Коледна украса, Коледни хлябове, подаръци и прочее. Доста крайно, признавам. Но има и хора с такива убеждения. Нека и те имат право да изразят мнението си.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 20:35 от Abadjieva

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Втора опция, но това се отнася за голямата. Малката е още в неведение.

# 2
  • Мнения: 4 187
Дядо Коледа носи подаръци на всички деца. Понякога ги раздава лично, понякога ги оставя под елхата! Важното е подаръци да има  Grinning!

Не смятам, че тази версия е лъжа. Аз вярвам в Дядо Коледа  Heart Eyes.

# 3
  • Мнения: 8 163
@ Star: Вярваш в дядо Коледа? Блазя ти! Де да можех и аз така...

# 4
  • Мнения: 335
Аз му разказах за Дядо Мраз.
Казах му: "Като бяхме малки ..." така и така - на Нова Година имаше огромна елха, украсявахме я с играчки, свещички, бенгалски огън и гирлянди, идваше Дядо Мраз с огромен чувал, оставяше подаръци за всички деца... Сега му викат Дядо Коледа, но за мен винаги ще си остане Дядо Мраз...

А той: Е, щом сега му викат Дядо Коледа, за мен винаги ще си остане Дядо Коледа...

Естествено, че няма да му кажа, че няма такъв. Защото е прав: когато сам разбере "подробностите" за Дядо Коледа, за него той пак ще си остане "Завинаги" - първо истински, после приказен.
Както е било с мен.

ПП. В детската градина, ако въобще издържи там до Нова Година, може да се намери кой "да му каже истината"

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
За сега все още е в неведение, не й казвам че го има, не й казвам и че го няма. Тя не задава въпроси за него, само много му се радва като ги види по ТВ и на някоя картинка.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За сега вярва ,че Дядо Коледа съществува. Вълнува се много като се срещне с него.

# 7
  • Мнения: 2 910
Вярва, че Дядо Коледа съществува и много се радва, когато го види по Тв или на картинка. За него знае, че живее далеч, че си има еленчета, които теглят шейната и по този начин раздава подаръците на децата. Не смятам, че я лъжа, виждам блясъка в очичките й, когато говорим за това и се надявам тази магия да продължи по -дълго, ако зависи от мен.

# 8
  • Мнения: 1 172
Знае, че дядо Коледа носи подаръци. Знае, че му предстоят срещи с дядо Коледа съвсем скоро.

Не се интересува много-много от стареца. Нищо за него не сме коментирали, не ме е питал. Интересува се от подаръците.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 397
Дядо Мраз е част от моето детство,  Дядо Коледа от това на детето ми. Не искам да ограбвам детството и, искам да вярва в чудеса, да вярва в доброто...

# 10
  • Мнения: 4 187
Дядо Мраз е част от моето детство,  Дядо Коледа от това на детето ми. Не искам да ограбвам детството и, искам да вярва в чудеса, да вярва в доброто...

Да, точно така, много добре казано.

# 11
  • Мнения: 2 722
След като аз самата вярвам в приказната атмосфера на Дядо Коледа, не виждам нищо лошо в това и децата ми да израстнат с красивите приказки. За мен това не е лъжа.

# 12
  • Мнения: 377
Синът ми до 4-ти клас вярваше в Дядо Коледа! На Бъдни вечер твърдеше с грейнало лице, че е видял Дядо Коледа с шейната и елените на балкона ни. Това са най - хубавите мигове - светналите му очички! Нека винаги да има Дядо Коледа!!!  santa2

# 13
  • Мнения: 14 654
Нито една опция не избирам. Дядо Мраз не е съвсем истински, защото живее в една приказка (точно като Оле- Затвори-Очички), също и неговите джуджета. Работата му е необичайна и никой никога не го е виждал наистина, но понеже някои деца много искат да го видят се налага разни хора да си обличат костюми и да се правят на него.
Детето ми си знае, че дядо Мраз е приказен герой и изобщо не е човк, въпреки това вярва в него.

# 14
  • Мнения: 468
Популярната версия. Сега си понасям последствията от лъжата. За съжаление и детето също. Всяка година присъства на няколко коледни партита и на всяко получава подарък от Дядо Коледа и само един- последния е този който е пожелала. Миналата година преживя голямо разочарование след първото празнуване, защото не се бях сетила да я подготвя  SadEmbarassed Тя расте и задава въпроси... Как да и обясня, че има деца, които не получават подаръци, а не са били непослушни Sad

Общи условия

Активация на акаунт