Помощ, микроспория и бебе

  • 4 322
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Котката ми е с микроспория, лекува ме я, изолирахме я( в коридора и кухнята) Приемам съвети всякакви.

Но проблема е че детето има обривче на рамото, прилича ми на същото....ще искам направление за кожен но при кой да отида?

Ако някой е минал по този път споделете.

# 1
  • Мнения: 15 379
Само не се тревожи! Сигурно ли е, че котката е с микроспория? Правена ли е посявка и категоричен ли е резултата? Мога да препоръчам добър дерматолог.

# 2
  • София
  • Мнения: 344
да, при котката е сигурно, за детето педито каза - ще си покаже, ако се появят още...

# 3
  • Мнения: 15 379
За котката трябва добър ветеринар, защото тази гъба е много упорита и си трябва яко мазане с подходящ препарат, но ако няма контакт с бебо няма проблем. То и вие вкъщи се пазете, защото лесно се предава на хората и стават едни лишеи, които трудно се лекуват. Пери често постелките на писана с гореща вода, където ходи (пода) с доместос или обикновена белина и като я мажете скоро всичко ще е само спомен, но бъдете упорити с мазането. Успех!

# 4
  • DE
  • Мнения: 967
Навремето имах и аз от нашата котка.
Майка ми ме мажеше с едно кремче.
Беше и го дал ветеринаря. Мина ми бързо!

# 5
  • Мнения: 539
много е голяма вероятността да се заразите от котката. Много е заразна и трудно се лекува, а и рецидивира. Пие се низорал доколкото си спомням (имах преди години). Аз нямах котка но имах куче и доктора каза че много често спорите на гъбите се задържат в ноктите на животното и така е възможно да съм се заразила.  При мен беше по тялото и приличаше на ухапано - червено кръгче.

# 6
  • София
  • Мнения: 344
Слава Богу не е микроспория, а АД. Бяхме при Ангелова в 29 полилиника - супер лекарка е !

# 7
  • Мнения: 15 379
Много се радвам!!! Бъдете здрави  bouquet

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 16:55 от sourcherry

# 8
  • Мнения: 7
Здравейте!
У дома непрекъснато сме имали котка. Хайванчетата често боледуват от микроспории, а спорите се разнасят и по въздуха. Голямата ми дъщеря е с много чувствителна кожа и като малка постоянно прихващаше заразата. Колкото и странно да ви звучи, и животното, и детето се третираха с едно и също - спрей "Зоомиколум" (за животни е -жълт на цвят, цапа ужасно, сега май не се произвежда, но има аналози, вкл. някакъв мехлем), и обикновен антимикотичен спирт от хуманитарна аптека. Мисля, търговското му име е "Анти-мико-бета". И двете не са скъпи, но пък ефикасни. И ако ви се струва странно, че човек може да се лекува с препарати за животни, не е така! Те се правят много по-щадящи, защото животното не може да си каже къде го боли и дали му понася лекарството.
За "Доместос" и белина - не препоръчвам за котки. Опишкват всяка хлорна миризма после! А малките котета така ги приучават да ходят в банята по нужда - сипват малко белина в канала - и готово! Simple Smile
Успех!

# 9
  • Мнения: 15 379
Гъбата се убива само така - с белина! Имам котарак и знам, че полудява щом усети миризмата и. Решението е много просто - затваря се писаната някъде из къщи, с вряла вода, белина и парцал се измива пода, после с чиста вряла вода пак и готово! Иначе няма отърване, животното се заразява, после някой друг, а лечението не винаги е толкова лесно - зависи от локализацията, най-вече от площа й по кожата. Анти-мико-бета помага, заедно с мехлем, както казваш.
Тва за канала не го знаех, но звучи логично Grinning Ще го пробвам някой ден, ако вземем още едно коте Peace

# 10
  • Мнения: 7
 Simple SmileВсъщност, да, права си. забравих да кажа. Ако все пак има проблем след миенето с белина, при "изплакването" на обработеното място, добавете във водата оцет. Също убива гъбите, а котетата не понасят да пишкат на "оцетено". Wink

# 11
  • Мнения: 15 379
Simple SmileВсъщност, да, права си. забравих да кажа. Ако все пак има проблем след миенето с белина, при "изплакването" на обработеното място, добавете във водата оцет. Също убива гъбите, а котетата не понасят да пишкат на "оцетено". Wink
Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 344
мерси момичета,   bouquet
моето коте с инжекции го лекуват, ама може и да взема тез неща дето казвате. Сега и ампула за къпане за неболното даде вет., а и препарат за дезинфекция - да оправиме стаите дето не пускаме вече котките.

Общи условия

Активация на акаунт