Билки при болни бъбреци и кърмене

  • 3 105
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 271
Извинявам се ако въпросът ми скоро е бил задавам, но това е всъщност въпрос от една моя приятелка, която е много притеснена. Та така, тя има болки в бъбреците и са и предписали Червена боровинка, Черен бъз и Ехинацея. Лекарят и е казал да спре да кърми(син на 1г.), защото билките били несъвместими с кърменето. Истината е че не и се иска да спира и иска да разбере дали лекаря е бил прав. Предварително ви благодаря за отговорите. Надявам се да мога да я успокоя.
П.С. Ако не ви се отговаря, моля поне линкче ми пуснете Simple Smile, защото днес нямам никакво време за търсене.

# 1
  • Мнения: X
(Редактирам си постинга, защото Хедра е дала по-точна и вярна информация  bouquet)

Не може да няма алтернативен вариант на лечение, вместо да се спира кърменето. Мога да ти препоръчам кадърен уролог в Александровска болница, ако искаш.

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 11:04 от Анонимен

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ехинацеята е ок за кърмачки, няма проблем да се приема - тя е от билките със засилващ имунната система ефект и се прилага дори директно при деца, особено при тези над годинка. Ето тук има специален справочник за билките по отношение приложението им при кърмачки, със съответните референции:
http://www.kellymom.com/herbal/ref/herbs_e.html
Малко по-надолу на същия линк е и инфото за черния бъз (на англ е elder) - също е ок за кърмачки. Не знам за плодовете (ако от тях ще се прави нещо, макар да се съмнявам - обикновено се ползва цвета), линкът се отнася за съцветията.

# 3
  • Мнения: 271
Много, ама наистина много ви благодаря за отговорите  Hug

Общи условия

Активация на акаунт