Потресена съм от съсед

  • 2 950
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 685
Моля запознатите с етажната собственост и разпоредби да дадат съвет.

Прибирам се днес от работа и какво да видя..  #Crazy на стълбището и пред вратата на апартамента ми строителни материали, а съседа прави изолация на стената във входа към неговия апартамент?

Има ли право да прави такава изолация или най-малкото без да е свикано събрание между съсобствениците в блока?
На всичкото отгоре откачил и кутията през която минава кабелната телевизия и сега нямам и кабелна!!

Изумена съм, нямам думи и на всичкото отгоре отнесох и обиди по свои адрес, защото поисках да си съберат боклуците и да измият от строителните материали моята врата към апартамента...
Лелее нямам думите да изразя колко съм афектирана от простотията на някой хора #2gunfire

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 21:45 от Cantariny

# 1
  • Мнения: 14 654
Разбира се, че ще си направи изолация, не се излагай! Но е редно да почисти кочината и е редно да имаш кабелна телевизия.
пп: моите комшии също сътвориха невъобразима кочина на общата площ между асансьорите, бяха си изнесли там и флекс и да боядисват, но пък имат малкодете, което щъка навсякъде и им прощавам.

# 2
  • Мнения: 215
Разбира се, че ще си направи изолация, не се излагай! Но е редно да почисти кочината и е редно да имаш кабелна телевизия.

А имат ли право съседите да си пекат пържолите на стълбището, за да не умирисвали  у тях  Rolling Eyes

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Обади се на кабелната ТВ и те ще имат грижата да се разправят с него. Има право да си направи изолация, но после трябва да си почисти това, което е освинил.

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 897

А имат ли право съседите да си пекат пържолите на стълбището, за да не умирисвали  у тях  Rolling Eyes

Ами доколкото знам стълбището се води обща собственост, защо да нямат право да си пекат пържоли, остава вие да изнесете пиенето  Wink / да не се обидиш, шегувам се/.

За тези неща трябва да се разберете по съседски и спокойно, без скачане и остри езици,
все пак с тези хора живеете.

# 5
  • Мнения: 685
....стълбището се води обща собственост....

Е това ми е въпросът? Ако стълбището е обща част, стените спадат ли към тези общи части? Миналата година се прави ремонт във входа и стените се боядисваха и всяко домакинство  даде равни части за ремонта... Ако аз имам 1/4 от стената, а друг има 1/2 всичко по равно ли се дели?

# 6
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не виждам какво те дразни факта,че човека си прави изолация на стената,за кутията на кабелната и боклука-е не е редно,но пък не е нещо заради което да се вбесяваш-случва се -едни са по тактични,други -не.Споко има и по фрапантни случай. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 5 074
Не се потрисай чак пък толкова много. Направи салатката и си разменете няколко добри думи по съседски  bouquet Разбира се , че има право да си изолира апартамента. Що се отнася до боклуците, то трябва своевременно да бъдат разчистени. А по отношение на пържолите - всички си правят вечерята в къщи, дори и да са поканили гости bowuu

# 8
  • Мнения: 46 488
Ако не върне нещата в първонаалния им вид, т.е. не почисти и не монтира кутията, тогава можеш да си бясна, сега е рано Simple Smile

# 9
  • Мнения: 685
Не виждам какво те дразни факта,че човека си прави изолация на стената

Този "човек" от години не плаща такса за входа, за ток, за асансьор, нито дава пари за ремонтни работи извършени в кооперацията. А стените във входа са прясно боядисани без да той да е дал един лев...
Прави каквото си иска, гледа бездомни кучета във входа... кокали, манджи, боклуци( буквално) има пред вратата ми всеки ден...  но това е друга тема.

Аз само поисках да си изчисти кочината и да не пита кабелната кутия (тя дори моя не е), а отнесох куп обиди и цинизми... Е как да търпя?

# 10
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
1/4-1/2 стена -.....не знам как е по правилника за междуетажната собственост,но при нас всичко се дели по равно,когато има ремонт и честно да ти кажа не ми е минавало през главата каква част от площадката(която е обща) заема нашата стена.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 22:21 от k.a.l.i.

# 11
  • Мнения: 502
Нека да си изолира човека,има право.
Но трябва да почисти и да не те лишава от кабелна,това не е правилно Naughty.
Поговори с него,пробвай с добро-може да има ефект Peace.

# 12
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аз избягвам да влизам в конфронтации със съседи няма смисъл,пък и когато живееш с хора врата срещу врата и трябва да изкараш цял един живот с тях ,някак си не се получава да сме в лоши отношения.За сметките на входа си има дом съвет и да предприемат каквото трябва.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 530
По принцип разходите за ремонтите на етажната собственост не се делят по равно. Взима се предвид кой каква квадратура обитава и тогава се делят разноските. По другия въпрос- нямат право съседите да си изкарват скарата в общия коридор, при порложение че пречат на съседите.

# 14
  • Мнения: 2 309
Аз си го представям луд клошар.Кучета,псета пред тях,кокали,манЖи...От къде му е скимнало да си изолира стените,не спи ли в кашон Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 02:42 от Рожбо

Общи условия

Активация на акаунт