Проблен с налягането на водата в къща

  • 11 995
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 875
Ето го и моят проблем Rolling Eyes Живея в къща на третия етаж. Топлата вода е от 2 бойлера на партера и е достатъчна за трите етажа. Но ако влезна да се къпя и някой долу писне водата да си измие ръцете дето се вика и топлата или студената вода рязко спират  #Crazy Голам кеф, къпеш се и изваднъж те облива ледена вода Twisted Evil и чакаш до душа 2 минути да се нормализира и зъзнеш  #Cussing out  Аз се къпя само вечер като всички спят/както и преди малко Mr. Green/ Ама понякога ми се налага да се изкъпя и през деня и откачааааааааааам.

Моля ви кажете ми някой знае ли какво се слага в тези случаи. От тези смесителите ли , някаква помпа ли  Rolling Eyes Дано някой да ме помогне,  че чакам мъжа ми да се справи от 8 години  Crazy Вече всичко сама си търся Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 10 758
При нас е същото положение.И ние сме на третия етаж.
Освен това със спирането, гадостта е, че като пусна топлата вода и тя идва след 100 години ooooh!
Изобщо си нямам на идея от къде идва тоя проблем.Затова ще следя темата.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 603
Проблемът ти не е с налягането.
Просто към този източник на топла вода има няколко крана ползватели, а за да се реши проблема трябва да се преправи водопровода.
И при нас е така - ако някой взима душ, не се мият чинии например и др. такива, но няма как да се промени,  дано у вас да има възможност.

# 3
  • Мнения: 1 187
И ние сме в триетажна къща,че и на скат.Решението е хидрофорна помпа! Peace

# 4
  • Мнения: 25 441
Ние също имаме проблем с налягането. От ВиК два пъти идваха, мериха, накрая вдигнаха рамене и казаха "Оправяйте се!". И се оправихме, мъжът ми върза една помпа след водомера и така...

# 5
  • Мнения: 218
решението на проблема е хидрофорна уредба. сега ще питате какво представлява - ами слага се на входната тръба на къщата и действа по следния начин - създава винаги еднакво налягане в тръбите след нея - т.е. в къщата... вече има вариант системата в къщата да не е изпълнена правилно / примерно хоризонталите и вертикалите да са изпълнени само с тръби 1/2 цол... / и тогава решението е нова инсталация...

проблема става финансов ако другите обитатели до 3-я етаж кажат че не искат хидрофор и се наложи сами да си го финансирате...

Цитат
Освен това със спирането, гадостта е, че като пусна топлата вода и тя идва след 100 години

за да е всичко 6 е трябвало, като правите инсталацията да се постави една циркулационна помпа и още 1 кръг за топлата вода....

# 6
  • Мнения: 192
Именно!
Ако обаче няма и достатъчен дебит ще се наложи и резервоар към помпата.
Като за начало може да се вземе само помпата, имаше някакви евтини из Бриколаж, не знам до колко ще вършат работа обаче.

# 7
  • Мнения: 287
Има решения на този случай - и те са с поставянето на хидрофорна инсталация. Вече има варианти и с поставянето в самото жилище - с минимално ниво на шума. Мога да препоръчам WILO. За София има представители, които ще ви консултират.

# 8
  • Мнения: 1 172
Ако къщата е по-нова и всичко е направено според плана, бих се обадила на ВиК специалиста да дойде и да си оправи бакиите.


Ако къщата е стара и не знам кой и как е проектирал, бих повикала 2ма различни специалисти да огледат и да си дадат мнението. Бих се обвързала с някаква фирма, която след това си носи гаранция за ефекта от ремонта/ преустройството/ допълнителното съоръжение, ако се слага такова. Не бих дала пари за нещо, само защото то е решило проблема на 2-3-5 мои познати и има шанс да реши и моя проблем, а в същото време нямам теоретична подготовка, за да преценя доколко то ще ми е от полза в МОЯ случай.

# 9
  • Мнения: 22 517
решението на проблема е хидрофорна уредба.........
Именно!
Ако обаче няма и достатъчен дебит ще се наложи и резервоар към помпата.....

Peace Така направихме и ние:хидрофорна помпа и резервоар.

# 10
  • Мнения: 189
Извинявам се че ще ползвам темата, но имам подобен проблем.Две къщи сме една зад друга (ако това има някакво значение) и налягането е много ниско.Дали е възможно и при нас да се постави такава хидрофорна помпа и какви са горе-долу цените?

# 11
  • Мнения: 22 517
Извинявам се че ще ползвам темата, но имам подобен проблем.Две къщи сме една зад друга (ако това има някакво значение) и налягането е много ниско.Дали е възможно и при нас да се постави такава хидрофорна помпа и какви са горе-долу цените?
Помпата,ако не греша,се поставя след водомера и оттам се свързва с водопровода.Цените варират.

# 12
  • Мнения: 189
Значи трябва да стане.Мерси!А за цените, от колко до колко варират и има ли някаква съществена разлика м/у различните марки?Коя марка се препоръчва?
Аз съвсем оспамих.Сори, за което.

# 13
  • Мнения: 22 517
Значи трябва да стане.Мерси!А за цените, от колко до колко варират и има ли някаква съществена разлика м/у различните марки?Коя марка се препоръчва?
Аз съвсем оспамих.Сори, за което.
На нас са ни предлагали от 300 -500 лв.Зависи дали са електонни.Резервоара -700 литра е 300 лв.Ние си сложихме Грундфус по съвет на специалиста,който ни инсталира системата,а и според проучването на мъжа ми.Не мога да дам отзиви ,защото още не сме се нанесли.

# 14
  • Мнения: 1 426
хидрофорната уредба се слага на централния водопровод който влиза в къщата и това е решение ако налягането на централния водопровод (този на ВиК) не е достатъчно, но ако налягането е добро а проблема е като този описан от авторката на темата, то тогава са прекалено много ползвателите на този кран и се изисква преправяне на водопроводната система (например отделен кран за всеки етаж)

Общи условия

Активация на акаунт