Коя частна клиника в София да избера за раждането?

  • 5 187
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Въпросът ми е към майките, раждали в някоя от тукашните частни клиники. Има ли някоя, която горещо бихте ми препоръчали, или обратното, някоя от която хич не сте били доволни?

Има и един момент, който ме вълнува особено - Какви са ви впечатленията - при раждане в такава клиника важи ли "който плаща той поръчва музиката" - или и там действат като в държавните - действат както те си знаят без много много да обсъждат с пациентките процедурите, които биха се наложили.

Това е и една от основните причини да искам в частна клиники, защото предполагам, че там ще се съобразят с различни мои искания - най-вече пълна информираност за всички процедури за мен и особено за бебето, искане на моето позволение за всичко, и т.н.

Аз лично съм за максимално възможно естествено и нормално раждане, без излишни намеси, системи, упойки и т.н. (първия път родих за около 5 часа в МД така, но трябваше да се "преборя" с 5 човека екип, които искаха всячески да ускорят раждането)

Мисля, че горе долу схващате какво е чуденето ми ...

# 1
  • София
  • Мнения: 1 603
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=19.0   -  погледни тук, има доста теми по въпроса.
Успех и леко раждане.
 Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 259
Аз родих във Вита и съм много доволна, но където и да решиш да раждаш, говори с лекаря който си избереш още от началото и му постави ясно и точно изискванията си, разгледай родилното предварително и си побъбри с акушерките. Поне за мен това беше важно, да се чуствам на мястото си и да знам, че когато му дойде времето няма да ми се налага да споря за глупости и да се разправям с изнервени хора наоколо. Успех!  newsm10

# 3
  • София
  • Мнения: 928
И аз като pepetia родих във Вита и останах много доволна, предполагах, че ще са на ниво, но просто надминаха очакванията ми. Каквото и да решиш - леко раждане  Hug

# 4
  • Мнения: 26
И аз родих във Вита преди 6 месеца, доволна съм от всичко.  Мисля, че раждането в частна клиника не е гаранция, че няма да има "излишни намеси", така че си подбери не само клиника, но и лекар.  Pepetia ти е дала добри съвети, а аз мога да добавя, че доктор Антоанета Илиева е привърженик на естественото раждане.
Успех и леко раждане.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз родих във Вита и съм много доволна, но където и да решиш да раждаш, говори с лекаря който си избереш още от началото и му постави ясно и точно изискванията си, разгледай родилното предварително и си побъбри с акушерките. Поне за мен това беше важно, да се чуствам на мястото си и да знам, че когато му дойде времето няма да ми се налага да споря за глупости и да се разправям с изнервени хора наоколо. Успех!  newsm10
Напълно подкрепям!
И аз родих във Вита и съм много доволна. Всеки ден, четейки форума си давам сметка колко правилно е било решението ми!

# 6
  • Мнения: 129
Момичета, благодаря ви за отговорите. Чак сега ги прочетох, защото бях много заета тези дни. Явно ще я проучвам тази клиника, досега само името й бях чувала ...

 bouquet

# 7
  • Мнения: 1 409
Аз ти препоръчвам Токуда.
Според мен напълно отговаря на твоите изисквания  Peace

# 8
И ние родихме във Вита. НЕ СМЕ ДОВОЛНИ. Повече няма да имаме нищо общо с тази болница.

За Токуда с двете ръце. Сега само се питаме защо избрахме Вита пред Токуда.

# 9
  • Мнения: 50
Аз родих в Света София на Мазнейкова и не съм много доволна.Не почистиха стаята цели два дена.Изписаха ме на третия ден сутринта без предупреждение, заради което майка ми и други близки ни можаха да дойдат Sad

Общи условия

Активация на акаунт