Отговори
  • Мнения: 219
Моля ако някой мама може да ми каже как мога да открия списака на лекарства който поема здравната каса по заболявания. newsm78
Сина ми е с Мускулна Дистрофия -до миналата година лекарствата са NIVALIN I MYDOCALM но в аптеките ми отговарят че здравната каса не ги покрива  Embarassed.
Благодаря на всички предварително  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 13:54 от е36

# 1
  • Мнения: 219
Моля ви помогнете!

# 2
  • Мнения: 3 540
Първо си закупуваш рецептурна книжка от аптека .
След това отиваш при личния да ти я попълни ,но трябва правилно да е изписан кода на заболяването или по точно МКБ.
И след това във районата здравно осигурителна каса за заверка.
Знам че може би ще срещнете трудности при заверката ,но първо влез и попитай във консултации на пациента.Няма начин да няма такава институция във здр.каса.Знам го от опит!
И когато е вече заверена можеш да отидеш при лекуващия специалист и той ще ти каже точно какви лекарства се полагат по здр.каса за вашето заболяване.
Мисля че почти няма такива,защото от април тази година е изваден невалина от здр.каса.
Остава да се провери само за медокалма.

# 3
  • Мнения: 219
Благодаря за отговора .
Личната лекарка ми изка изписано лекарство по здравната каса и тогава да ми завери  рец.книжка.Изтрах ме да не ми изгори направлението с неправилно лекарство .Затова тьрся точното лекарство предварително .Началото на тази година ми отказа да ми издаде -обьркана ни е формата на заболяването в Телка .Вьпреки че им занесох 3 ДНК  диагнози от различни страни.За тази която са писали не се полага нищо.
Трябва ли лекарството да е отпуснато за конкретното заболяване ?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 333
Лекарството трябва да е отпусното за конкретното заболяване. Тоест специалиста който ви лекува (невролог, ендокринолог, генетик незнам точно кой ви лекува, извинете) Ви изписва лекарството ... написва ви протокол... купувате си рецептурна книжка... личният лекар ви я попълва с правилният код за заболяването.. заверявате я в Здравната каса, а също и протокола(който важи 6м). Връщате се при личният лекар и той ви изписва рецепта с която отивате в аптеката и получавате лекарсвтото ... цялостно поето от НЗОК или частично. Не може вие сами да си изберете лекарството ...

Нямам списъка с лекарствата. За съжаление не мога да ви помогна  с тази информация. МОже би ако отидете в НЗОК при поискване от ваша страна ще ви дадат да го видите и да прочетете дали има медикамент за вашето заболяване.
Успех Ви желая в борбата със системата!
И подобряване на здравето на вашето дете  Praynig

# 5
  • Мнения: 219
Много благодаря за отговора .
Нека вашето желание е мое пожелание!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт