Да спра ли по-голямото дете от градина като се роди бебо?

  • 2 752
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Има време, докато бебо се появи, но много размишлявам по този въпрос  newsm78
Който има преки наблюдения и опит, нека сподели, моля   Praynig
Калоян ще е на 4 години, когато се появи бебето. Доколкото го познавам, ще предпочете да си е вкъщи с мен и бебето, отколкото на градина Rolling Eyes
Друг е въпросът, че ще ми е много трудно с двете наведнъж, особено като се има предвид, че ще раждам секцио.
Все пак ми се иска от момента на идването на бебо вкъщи, Калоян да се приобщи към него, да е до нас и да ми помага и поне малко да туширам ревността (която предполагам неминуемо ще се появи)  Rolling Eyes
Вие как мислите?

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 11:54 от kalli

# 1
  • Мнения: 2 431
Сина ми беше на възрастта на твоя, когато стана батко. Не беше на градина в деня на изписването, бяхме решили да остане поне седмица в къщи. На следващия ден го заварих да пъха в устата на 5-дневната си сестра трошички от кроасана си. На следващия ден беше изпратен на градина с бонбони да почерпи, че е станал батко.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 108
Синът ми също беше на 4 години, когато се роди сестра му.
Моите впечатления са, че за детето е по-добре да не се откъсва от средата на връстниците си.
Бързо ще му омръзне да седи с теб и бебето, още повече, че ще си доста ангажирана първите месеци.
Следобедите и вечерите, пък и почивните дни са достатъчни, за да се включи в гледането на бебчето.  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 847
Здравей, когато нашият бебко се появи, Стела беше на 3 г. и 4 м. Спрях я две седмици от градина, бяхме си всички заедно вкъщи, радвахме се на бебко, "участваше" в преобличане, къпане, много се изумяваше на пъпчето и се вълнуваше, като падна и т.н. Аз обаче раждах нормално и нямах никакви неразположения, майка ми остана с нас първата седмица, а беше Великден та и таткото си беше с нас няколко дни.
При Стела ревност почти не се появи, напротив, по-скоро ревнуваше брат си от нас, как да кажа, искаше все тя да го гушне, тя да свърши нещо, като цяло появи се майчински инстинкт в нея. И досега е така - прави ми забележка, ако го оставя да реве, "не му се карай", ако нещо повиша малко тон (за да ги надвикам). Много е деликатна и даже едничка проява на ревност, която съм запомнила беше - завивам я в леглото и държа Бобко, а тя казва "Мамо, искам да ме завиеш и с двете ръце". Та започнах вечер особено да отделям време само за нас двете.
Наистина се надявам и при вас да е така, не знам защо съм с впечатление, че момченцата определено проявяват по-изразена ревност. Аз бих го оставила вкъщи, наистина ще е добре, ако има кой да помага, да го изведе на разходка първите дни, може би да си приготвиш малко замразена храна. И на мен не ми беше лесно, тъкмо кърмя и тя "искам вода, искам да пишкам...", та в един момент започнах да се организирам много добре - в хола винаги имах под ръка вода, гърнето беше на почетно място Mr. Green Mr. Green, банята винаги беше светната и разни такива дреболийки. Научих се да кърмя и да връзвам плитки едновременно.
Успех и дано да ти помогнах малко със споделения си опит.
 Hug

# 4
  • Мнения: 539
Според мен наистина може да го оставите 2-3 дена в къщи, за да поосъзнае малко промяната. Иначе ще ти е много трудно. Зависи от бебока де, при мен малката беше много неспокойно бебе и ми беше адски трудно с двете в къщи.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Няколко дни, само докато разбере,че е част и от това цяло. В смисъл да не се почувства "запратен и отстранен" в детската градина. Но след това по-добре за всички ви ще е да посещава детското заведение. Peace

# 6
  • Мнения: 2 751
Да, може би наистина около 1 седмица е най-добре да го спра.
Че пък после може да не иска да ходи и пак да свиква наново и да стане по-лошо  Rolling Eyes
Засега няма признаци на ревност, и от други деца не ме ревнува, но съм сигурна, че като се появи бебето, ще трябва да съм мноооого внимателна  Crazy

П.С. queenmabb, вече сте с две дечица, супер. Ти при Ненов ражда, нали?  Hug (да не те бъркам с някой, че вече мозъкът ми се е изпарил от тая бременност  Crazy)

# 7
  • Мнения: 1 753
Моите впечатления са, че за детето е по-добре да не се откъсва от средата на връстниците си.
Бързо ще му омръзне да седи с теб и бебето, още повече, че ще си доста ангажирана първите месеци.
Следобедите и вечерите, пък и почивните дни са достатъчни, за да се включи в гледането на бебчето.  Simple Smile

Същото мисля и аз. Но... всичко зависи и от това как сина ти ще реагира след появата на бебето, а това нещо не можеш да го предвидиш от сега. Може да стане УЖАСНО ревнив, но стоенето в къщи в никакъв случай няма да успокои нещата. Напротив - ще те побърка! Ревността понякога може да е много опасна за бебето и също така за твоите нерви. Ще си имаш достатъчно грижи покрай бебето, а с две деца в къщи, сама, е някаква лудница. Остави си го в градината, да си е с приятелчетата, пък ти си гледай бебешора. Вечерно време и уикендите прекарвай повече време с баткото и така...
Но... каквото и да те съветваме, ти ще си усетиш най-добре детето си, след раждането на бебето! Успех и да знаеш - улучили сте най-добрата разлика!  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами ние съвсем наскоро бяхме в същата ситуация - не съм я спирала от градина. Ако е с мен по цял ден /няма никакви баби наоколо/, нито аз щях да мога да се дремвам през деня, нито щях да мога да и обръщам нужното внимание. Така като е през деня на градина, аз успявам да си почина и вечер като се прибере имам време и за нея.

# 9
  • Мнения: 2 037
Недей, така мисля аз. Ще успееш да използваш малко време за възстановяване, а на голямото дете ще му е скучно, понеже няма да може да излиза, да се среща с приятелчета. А за ревността - как реши, че неминуемо ще се появи? На мен и мъжа ми това чувство ни е адски чуждо, може би за това не сме го предали на децата си.

# 10
  • Мнения: 290
Според мен не трябва да го спираш от градината,нека си играе с деца на неговата възраст.
Аз лично моят син го спрях от детска,защото непрекъснато боледуваше и заразяваше брат си.
Баткото сега ще направи 2 годинки,а малчо е на 6 месеца и искам да ти кажа,че не е лесно с две в къщи,но пък е адски забавно. Joy
Бързо се свиква да правиш по няколко неща наведнъж ,пък и така ставаш по организирана.
Е от време на време не знаеш къде се намираш,но си заслужава,като ги гледаш как растат и се развиват и как всеки ден измислят по някоя нова беля. Mr. Green ooooh!
Леко бременеене!

# 11
  • София
  • Мнения: 650
Аз го спрях от детската градина защото много боледуваше и ми мъкнеше вируси и не можех да ваксинирам бебето, защото все влачеха сополи. Като си остана баткото вкъщи се оказа, че ми е много по-лесно. Страшно много ми помагаше за бебето /беше на 4 години/, подхождаше много отговорно и на мен ми беше по- спокойно.

# 12
  • Мнения: 7
Записвам се за темата, защото в началото на януари, живот и здраве, чакаме второ бебе. Баткото е на 2г и 2 месеца и ходи на ясла. В същата дилема съм и аз - да го спра ли или да продължи да ходи. Ясно е, че на мен ще ми е по-лесно като ходи на ясла, но ме притеснява емоционалната страна на въпроса - да не се почувства отпратен, пък аз си оставам в къщи с новото бебе..........

# 13
  • София
  • Мнения: 888
Дъщеря ми беше на  две години,когато се роди бебето. Не съм я спирала от яслата. Исках да е възможно най- безболезнено за нея и промяната на режима й нямаше да е от тях. Стараех се  всичко да е по старому  и лека по лека да навлиза в грижите за бебешока. За две седмици всичко се нормализира. Ако спреш детето от градина, според мен то ще види колко драстична промяна е настъпила вкъщи. А като го няма цял ден и вечер се върне,мисля че ще му е по - леко.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля, че е по-добре да се вгледаш в детето. Ако не проявява интерес да се "грижи" за бебето, да си ходи на градина. Но ако не иска да ви оставя сами вкъщи, по-добре не го насилвай. Аз лично съм сигурна, че Ники ще иска да е вкъщи с бебето. И ще си стои вкъщи, докато видя признаци на сигурност у него и готовност да ме повери в ръцете на "новодошлото" Laughing Ще направя всичко възможно да минимизирам ревността, защото направо ме е страх от последствията й.

Общи условия

Активация на акаунт