Фризопре на 4-месечно бебенце?

  • 723
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 311
Здравейте, мами  Hug
Писах и на д-р Слънчева, но искам и вас да попитам и да споделите опит.
Пиша от името на една приятелка. Тя роди на 10 август (в 36 г. седмица) момиченце 1,950 кг и 42 см. Първия месец е наддало 900 г., втория и третия по 500. След навършване на 2 месеца рязко спада апетита. След клинични изследвания се оказва с HG 89. След двуседмичен прием на Малтофер капки се покачва на 114. Непосредствено след това бебенцето минава изцяло на изкуствено хранене (до тогава на смесено, дори преобладаващо кърмене през втория месец) с  Аптамил 1. От него обаче  получава газове, които се повлияват от Инфакол, но оказват влияние върху храненето. Малката започва да яде много по-малко и връща на тегло.  През 4 м. теглото се колебае плюс минус 200 г. След консултация с педиатър отново пие Фризопре и постепенно прояжда по-големи количества.
В момента е около 3,800 кг.
До кога според вас може да приема това мляко?

# 1
  • Мнения: 2 908
Това може да каже само педиатъра.
Ние се родихме 2.100кг,43см,бяхме първите 6 месеца на Малтофер капки,но и пихме още от неонатологията 1 месец след като я изписаха Пре Нан-така ми бяха казали да продължа,така и направих.Дъщеря ми беше на смесено хранене с преобладаваща кърма до 4-ти месец,когато мина изцяло на Аптамил.Но лекарите още в неонатологията ми казаха,след изписването да карам с Пре Нан-а,докато не ми каже педиатъра,аз на своя глава взех след месец,че смених Пре Нан-а с Аптамил,но по принцип трябваше да се консултирам с педиатърката си-все пак става въпрос за недоносено(а тя не остана доволна от избора ми на Аптамил-казваше ми 1000 пъти да взема Нутрилон Комфорт).Нямахме проблеми,но и тя първият месец-след изписването(понеже лежа точно месец в неонатологията)качи 1.500кг и докторката каза,ченаддава добре.Освен това от личен опит не бих препоръчала сега на недоносено да пие първите 3-4 месеца Аптамил или Милумил-това са по-мазни и тежки за стомахчето млека,детето е с ужасни колики(така ми обясниха и лекарите,че при недоносените коликите са и по-гадни),тези млека не помагат за стомашните проблеми на бебенцата,а само ги усложняват,препоръчваха ми тогава Нутрилон Комфорт,аз не послушах педито си и после 3 месеца горчиво съжалявах,че и давах Аптамил.Аптамил Комфорт в момента е най-доброто за недоносено бебче с колики поне до 6-тия месец и то след като смени Фризопре-то.А и до колкото разбирам от поста ти-бебето само си е показало,че не му допада такова мляко,като Аптамил1,а си иска детето по-леко млекце като Фризопре. Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 12:11 от афродита

# 2
  • Мнения: 508
Това може да каже само педиатъра.Най-добре се консултирай с вашия такъв Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 311
Нейната педиатърка по принцип е съгласна, но тя сякаш не взема нещата присърце, приема всякакви идеи като свои... Майчето се притеснява, че беба е почти на 4 месеца и няма още 4 кг. Опитвали са всякакви видове мляко и Фризопре май най й пасва, поне поглъща малко по-големи количества в момента.

# 4
  • Мнения: 508
ПРОБВАЛА ли е милумил?То е по сладичко,има 2 калорий повече от Аптамила и ако са навършили 4 мес. може да започне направо със 2-ката,тя съдържа ванилия и е мн. вкусно.Ние пием това мляко PeaceОсвен това по-колко пие детето ,та майката се притеснява?Дъщеря ми пиеше по 90мл. на 2 месеца,а наддаваше нормално ThinkingНо като преминахме на 2-ката явно й хареса повече и сега пие по180мл. през деня, даже вечер 200мл на тези месеци разбира се.

# 5
  • София
  • Мнения: 311
Ами пие мъничко, може би от вчера по около 60-70 мл,  но откакто минаха на Фризопре, преди това и по-малко,. От Аптамил 1 Комфорт пиеше по около 30 мл. Пробвали са и Милумил и други млека.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз не мисля,че недоносено дете трябва да преминава на 2-ка тогава,когато е посочено на опаковката.Единиците са много по-адаптирани и даже от Фризопре да преминат на Аптамил или Милумил,да ядат 1-ца до 6 мес.
А иначе не виждам проблем детенцето да си кара на млякото за недоносени.И без това е с ниско тегло и яде по малко,важното е да хапва добре.Според мен също най-подходящия преход е Аптамил комфорт(някогашния нутрилон комфорт)или Фризовом(помага за коликите).

# 7
  • Мнения: 2 908
От др.Слънчева видях какво ти е отговорила и се сетих наистина,че по принцип Пре млеката се дават до около 3-3.5 кг и се сменя на адаптирана 1-ца.Така,че може да мине на Фризо1,Нутрилон1,Нан 1....щом и Комфорта не и допада... Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 311
Да, май така ще стане. Само дето беба в момента е 3800, та за това се чудехме до кога с Фризопре.
В момента Фризопре-то се смесва с малко Фризолак 1 и така до пълно преминаване  към него.
Цялото притеснение дойде от това, че детенцето изведнъж започна да спада на тегло, а и очевидно не яде всякаква храна  Laughing Толкова млека опитаха, и нищо, единствено Фризопре-то се услажда.

Общи условия

Активация на акаунт