За пътуването и преварената вода

  • 768
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 845
Дайте малко акъл
Ами за Великден ще отидем на почивка с таткото и бебочката, общо 2 нощувки, и се чудя как да се справя с водата. Значи ще ми трябва вода за 3 дни общо. Първият няма да е проблемен, но останалите два??? Дали да не си преваря вода още от София и да карам с нея през тези 3 дена. Или да си налея вода в шише и да я преварявам там, например с бързовар. Или да си купя някакво трапезна вода, подходяща за бебета, но каква точно като марка. И трябва ли да я преварявам?

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз лично в такива случаи купувам "Кинли"- не съм я преварявала.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 197
И аз давам Кинли. Не я преварявам.

# 3
  • Мнения: 5 241
Аз от скоро давам Предела и не я преварявам.Затоплям я 20 секунди в микровълновата,понеже и слагам чай.

# 4
има минерална вода за кърмачета "аква" аз ползвам нея. На етикета пише че е специално подготвена и за кърмачета.

# 5
  • Мнения: 548
Според моето педи идеята за преваряване с бързовар не е добра, заради контакта на реотана с водата. Поради същата причина тя препоръча водата да не с преварява в кана с открит бързовар. Ние като пътуваме (а това се случва не рядко), нося "личното" джезве на бебо и му преварявам вода на място. Слагам я в термоса, както правя и у дома, и готово....

# 6
  • Мнения: 548
Цитат на: liomina
има минерална вода за кърмачета "аква" аз ползвам нея. На етикета пише че е специално подготвена и за кърмачета.

Откъде купуваш такава вода и можеш ли да дадеш инфо за бутилката, вместимостта, производителя?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 845
Благодаря за отговорите.

И аз се интересувам тези води има ли ги в 345 или Била например?

# 8
  • София
  • Мнения: 15 197
Цитат на: Li
Цитат на: liomina
има минерална вода за кърмачета "аква" аз ползвам нея. На етикета пише че е специално подготвена и за кърмачета.

Откъде купуваш такава вода и можеш ли да дадеш инфо за бутилката, вместимостта, производителя?


Имаше нещо в тази "Аква", но сега не мога да се сетя какво беше. Аз я купувах известно време, защото се подведох по това, че на етикета пише, че е подходяща за бебета. Обаче или минерализацията й е много голяма, или флуорното съдържание-не мога да се сетя в момента, а и нямам пред себе си бутилка, за да погледна етикета. liomina, би ли написала каква е общата минерализация и какво е съдържанието на F в mg/l.

# 9
  • Мнения: 1 517
Миналата година много пътувах ме с Ники,ползвах кана бързоваряща и термус

# 10
  • София
  • Мнения: 771
Аз от две седмици ползвам Aqua Diva, предполагам за нея става въпрос. Общата минерализация е 547.3 mg/l, а F e 0.5 mg/l. Може ли някой да разясни тези показатели?

На вкус е много неутрална, направо безвкусна и в сравнение с чешмяната вода, която пречиствах с Брита и преварявах, пак е по-чиста. За това реших да я ползвам, като се доверих на написаното на етикета. За съжаление много трудно се намира, взех 3 големи бутилки, но не са от София. Скоро ще свърши и трябва да се поразтърся.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 197
Цитат на: kali
Аз от две седмици ползвам Aqua Diva, предполагам за нея става въпрос. Общата минерализация е 547.3 mg/l, а F e 0.5 mg/l. Може ли някой да разясни тези показатели?


Същата вода имах предвид.
Мое мнение: Тази обща минерализация е голяма. За сравнение-при "Предела" е под 100, а при Горна Баня-двеста и нещо.
Що се отнася до флуорното съдържание, максималното количество флуор, което децата могат да приемат до 2-годишна възраст, е 0,25мг/л. Ако детето не приема повече от половин литър на ден от тази вода-става. Но ако я пие в чист вид и с нея се приготвя и млякото, като по този начин общото количество вода стане повече от половин литър-значи не е подходяща.

Иво пие много вода. На денонощие изпива 4 големи чаши на Авент. При това положение с "Аква Дива" би приел 2 пъти повече флуор от допустимото. За него дори и Банкя е неподходяща, въпреки, че флуорното й съдържание е 0,3мг/л.

Общи условия

Активация на акаунт