Как да я науча да пие вода?

  • 1 384
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Здравейте мами,
Докато беше само на кърма не се притеснявах. Но вече втори месец се захранваме и все още не иска да пие вода. Дъвче биберона и се лигави само. След хранене и давам с лъжичка - този номер ми минава, но може ли лъжичка по лъжичка да и я давам, колко ще изпие така? Кажете някакъв трик който при вас се е получил.

# 1
  • Мнения: 738
Защо толкова държиш да пие вода?Нали все пак си се кърмите успешно??? newsm78Моят син започна да пие вода едва преди десетина дни и само, защото майка ми го научи да яде трошички хляб и парченца бисквити!!!

                    П.П.Детето само ще ти покаже кога има нужда от повече тенчости! beer

# 2
  • Мнения: 423
И ние сме същите - не иска да пие вода. Откакто започнах да го захранвам (на 6 м.), му предлагам всеки ден, но не иска, нито с лъжичка, нито по друг начин, а е на 1г. и 2 м. вече. Обаче суче на поискване и пълни памперсите. Което би трябвало..., надявам се да означава, че си набавя необходимите течности с храната и кърмата. Кака му пропи вода на годинка и нещо, и аз очаквах, че и той ще пропие на тази възраст, но тогава беше лято, летни горещини и т.н., а сега не е.
Не можах да ти кажа трик, но всичко написано ще ми е от полза и на мен.

# 3
  • Мнения: 270
И мен много ме интересува тази тема.мояга госпожица е скарана с бибероните  Laughing

# 4
  • Мнения: 115
Нали все пак си се кърмите успешно???
Да кърмим си се редовно.Даже не съм заместила хранене.Първо кърма, а твърда храна ако иска. Смятам че до 1 г. най важна си остава кърмата.

# 5
  • Мнения: 2 829
Моя син никога не е използвал биберони. Когато започнах да го захранвам започнах и да го уча да пие от чаша (най-обикновена). Просто, когато аз пия вода му давам и на него. Първите месеци пиеше по една, две глътки, повечето вода отиваше по дрехите. Сега вече малкия си иска сам вода като е жаден, дори умее да си държи чашата сам и да пие без да разлива  Grinning
Ако захранвате бавно и пиенето на вода може да го усвоявате бавно Grinning Ако бебето суче всеки път, когато поиска не е нужно да пие и вода. Според мен в началото пият по-скоро от желание да опитат нещо ново, както и за да имитират възрастните.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 252
Захраинх след 7 навършени месеца, а вода пропи малко преди годината. Не мъчи детето като нему се пие. Дадай му шишенце с водичка, да има под ръка, а когато е жадно само ще започне да пие.

# 7
  • Мнения: 5 401
Няма страшно, кърми на поискване и дечко ще си получава достатъчно течности!  Peace Предлагай вода, все някога ще прояви интерес към нея. Моят бръмчо пропи на 10 или 11 месеца директно от чаша. Биберони и шишета не се ползват в нашата къща.   bouquet

# 8
  • Мнения: 560
Здравейте мами,
Докато беше само на кърма не се притеснявах.
Е,трябвало е да се притесняваш или по-точно да даваш.
Абе хора,защо не пробвате вие да живеете без вода???

# 9
  • Мнения: 407
Здравейте мами,
Докато беше само на кърма не се притеснявах.
Е,трябвало е да се притесняваш или по-точно да даваш.
Абе хора,защо не пробвате вие да живеете без вода???
  Shocked Аз пия вода мноооооого рядко.Живее се явно и без вода.  Crazy
Мони започна да пие вода когато беше на 9 месеца.Преди това не е искал,а аз не съм настоявала.Сам си поиска вода,защото точно тогава бяха страшни жеги.Детето най-добре знае,кога иска вода,води се по него.  Peace

# 10
  • Мнения: 23
На моята кукла пък и пускаха изследвания за урина и казаха че има кристали, затова трябва да пие повече вода, а тя не иска въобще  Sad  От тези кристали после можело да станат камъни.

# 11
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Моят син умееше да пие от шише. Давала съм му кърма. Но вода въобще не искаше от него. Пробвах и с обикновена чаша и с накрайник, но това което се получаваше първите 3-4 месеца след захранването, беше игра и лигавене с водата и най-много 1-2 глътки. Реално пропи вода малко преди годинката.

Много кърмени бебета на поискване започват да пият вода месеци след захранването. Това го пише и из дебелите книги.

# 12
  • Мнения: 1 432
Мом4ил пропи вода на 1 г.Проблеми сме нямали ,смукал е кърма като помпа  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 867
И Лора пропи след 1г. Нормално е за кърмени бебета пък и за некърмени.
Реално то поема към 700мл. течност на денонощие. Това е предостатъчно.

# 14
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Здравейте мами,
Докато беше само на кърма не се притеснявах.
Е,трябвало е да се притесняваш или по-точно да даваш.
Абе хора,защо не пробвате вие да живеете без вода???
Peace подкрепям напълно!
Детето се научава първо като гледа.Ако искате да го научите да пие вода, дайте му водичка и пийте и вие пред него.Съвсем не е трудно!
И да споменем - водата си е вода!Тя не може да се замени с никакви други течности!

Общи условия

Активация на акаунт