Моля за съвет

  • 400
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте мили мами!Мойта бебка,когато я сложа на гърдата да яде дърпа енергично докато ми слезе кърмата,затваря очи и заспива.След леки побутвания от моя страна почва да подръпва,но като залъгалка.Понякога спи по 15мин и като се събуди  и и  предложа гърдата се дърпа или почва да суче и пак заспива ooooh!Пробвах да се цедя след като заспи ,но изкарвам не повече от 30-40гр.Последно яде 20.30-21.00ч събужда се към2.30-3.00ч суква от едната гърда и пак заспива,а аз изцеждам другата .Иначе е много игрива,постоянно ритка обръща се,пее си(абе не стои мирно) JoyПритеснявам се дали така няма да ми намалее кърмата,след като не ми изпразва гърдите и дали и стига newsm78От шише пие единственно за вечерното хранене(изцедената кърма) през другото време упорито отказва.Дори сме без биберон-нали си има цица Mr. GreenМай дългичко стана,но моля да ме посъветвате какво да правя,защо малката ме ползва като биберон и има ли мами с подобен случай?

# 1
  • Мнения: 864
Здравей,и при нас положението беше същото.Сучеше по 5 минути и после заспиваше.
Мислих си,че все е гладна и чаках поредната консултация за да разбера как върви детенце.Наддаваше  нормално и аз се успокоих.
След хранене и аз едвам успявах да изцедя съвсем малко и ми казаха,че ми тече много силно кърмата и бебка се нахранва много бързо.
А че още си ме използва за биба....... Laughing не знам какво да ти кажа.На мен не ми пречи,само дето като заспи гледам да я метна в леглото.

# 2
  • Мнения: 2 829
Нинон, какъв е всъщност проблема? Ако бебето пишка и ака нормално, ако е жизнено и наддава значи си изсуква колкото кърма му е нужна. Ти защо изобщо се занимаваш да цедиш?
Много бебета сучат докато спят, а това, което на теб ти се струва, че бебето суче като залъгалка може да си е сучене за наяждане.
Следи дали пишка повече от 6 пъти на ден, дали кожата и е с хубав тургур, дали е жизнена, дали наддава и не се притеснявай излишно Hug

# 3
  • Мнения: 115
Какво те притеснява щом е весела и игрива.Ако е гладна едва ли че е в такова настроение. И ние бяхме така. После всичко се нормализира. Аз не бих се изцеждала и после да и давам изцедената кърма. Смятам че така може да и хареса и постепенно да иска само с шише - едно че ще ти бъде много трудно и времеемко, второ ще намалее кърмата. Как наддава? А памперсите как са? Ако и те са пълни, следвай желанията и и въобще не се притеснявай. Успех.

# 4
  • София
  • Мнения: 315
Тези номерца бебка почна да ги прави от скоро.Четох,че за да се произвежда добре кърма е необходимо гърдите да се празнят добре.Притеснява ме,тъй като  бебка заспива и не изсуква добре едната гърда да не говорим за двете,че кърмата ми ще намалее драстично.Имаче за пълненето на памперсите се справяме доста устешно.Наддава добре- на последната консултация бяхме 7кг ,сега на 18.12 ще видим колко сме наляли(все пак почна да заспива така от 2седмици).Моля се да спре да заспива всеки път на гърдата ми иначе не знам колко още се кърмим Sad

# 5
  • Мнения: 2 829
Според мен просто се е специализирала вече в сукането и успява да се нахрани по-бързо. Ако много се притесняваш-иди да я претеглишпо-рано Hug

Общи условия

Активация на акаунт