Каква вода пият децата ви?

  • 2 422
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте мамчета, в яслата която посещава синът ми на родителската среща се разбрахме да носим розова девин и такава вода да пият децата, дотук добре. Но ето че една майка успяла да набави за групата автомат за вода и съответно от фирмата която дава автомата доставят и водата, но тя не е розова и въобще не е изворна а е минерална. Това става без да се информират всички родители, а тази част която са подразбрали че децата пият не изворна както се разбрахме а минерална не се притесняват особено, а смятат че децата вече са големи и могат да пият всякаква вода. Аз и още 2-3 майки сме на мнение че не е полезно, дори бих казала че е вредно на възраст 2-3 год. децата да пият минерална вода. Ние ли не сме наред и се вманиячаваме незнам кажете ваше мнение моля .

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Освен всичко, бутилките за автомати са от поликарбонат ... тази пластмаса не е хубава и не е напълно безвредна .... бутилките , които се продават за еднократно ползване са от PET

# 2
  • Мнения: 2 821
Доколкото знам тази вода с автоматите се води трапезна, не минерална. Не знам каква е минерализацията на тези води.
Не съм се сещала да питам за вида на водата в яслата  на дъщеря ми Thinking

# 3
  • Мнения: 179
Яни пие Девин изворна  Peace

# 4
  • Мнения: 102
На синът ми всяка сутрин му наливам прясна вода в едно шишенце от кана "Брита"

# 5
  • Мнения: 407
Аз мисля, че трябва да провериш каква е минерализацията и ако не висока да не се притесняваш, защото децата трябва да свикват с всякаква вода.

# 6
  • Мнения: 817
Изворна пие.

По скоро във вашия случай бих се притеснила заради бутилките(тубите) в които е водата, от колкото за самата вода. Мисля, че е изворна, но както secretgarden писа, бутилките са от поликарбонат , което не е много полезно за здравето на децата.

# 7
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Моето бебе ,почтио не пие вода ,но ако случайно пойска му давам минерална.

# 8
  • Мнения: 5 401
На синът ми всяка сутрин му наливам прясна вода в едно шишенце от кана "Брита"

И аз така - чешмяна, филтрирана през "Брита". Минерална вода с розов етикет купувам само когато сме в провинцията.

# 9
  • Мнения: 1 186
Дъщеря ни пие Девин Изворна Peace..и понякога я сменям с тази на Thorn Spring-за бебета Peace

# 10
  • Мнения: 353
И на двамата давам Девин с розовия етикет. На баткото в градината винаги му изпращам такава вода. Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Аз лично не бих допуснала детето ми да се налива с минерална вода, още повече - от един и същи извор. Подобно нещо и възрастен човек да прави е безотговорно.

# 12
  • Мнения: 4 447
Свържете се с фирма Девин и им кажете, че искате Розов Девин за детската градина. Обяснете им, че децата са малки за минерализирана вода. Може и да ви осигурят и машината, и водата  Peace

# 13
  • Мнения: 8 769
Моите деца пият минерална,изворна,трапезна,чешмяна преварена...сменям я непрекъснато.
В нашата ДГ децата си носят индивидуални шишета с вода. Както и да го погледнеш-по-добър вариант от това не виждам. Бутилките им стоят в шкафшетата и всяко ходи да пие когато си поиска. Да не говорим, че повечето се кефят да пият от чешмата директно.

# 14
  • Мнения: 4 451
Девин, розов етикет. И аз четох някъде, че тази вода от автомат, освен всичко друго е и замърсена, защото в Бг не се транспортира правилно.

Общи условия

Активация на акаунт