Отровна храна за бебетата!!!

  • 3 140
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 332
 Няма какво да коментирам! Пускам темата ,като се надявам да няма майки закупили продукта!

http://www.dnes.bg/article.php?id=44644

# 1
  • Мнения: 867
Нямам думи!!! Ей затова готвех всичко почти до година и нещо!

# 2
  • Мнения: 13
Прочете те това  намерих статията в интернет :         

Опасна храна за бебета е открита в Пловдив, съобщи началникът на отдел "Хранителни обекти и храни" в РИОКОЗ
Владимира Стефанова.

Тя добави, че става дума за млечната каша BEBI, произвеждана в Словения и доставяна в България от фирма от Благоевград.

Партидният номер на продукта е 1498056292.

Вносителят на кашата е уведомен от Министерството на здравеопазването да изтегли продукта от търговската мрежа на страната.

В млечната каша се съдържат опасни за здравето на пеленачетата микроорганизми, поясни Стефанова.

В Пловдив при проверката е установено, че няколко хипермаркета в града са били заредени с 36 единични опаковки, като стоката вече е изкупена.

Стефанова посочи, че е необходимо родителите, които са купили продукта, да не го предлагат на децата си.

# 3
  • Мнения: 4 496
И какво, само 36 броя заредили в целия град, така ли?! newsm78
Пак има нещо премълчано... ooooh!

# 4
  • Мнения: 353
Не мога да коментирам ooooh!

# 5
  • Мнения: 4 399
Всяка партида вносни храни се придружава със съответните документи и сертификати и не може да бъде предлагана в магазинната мрежа без тях!
Не прочетох кой е разрешил вноса и кой е управителя на магазина допуснал продажба на стоки с неизяснен произход #2gunfire
Пак ли няма отговорни?!!! #Cussing out

# 6
  • Мнения: 6
Ето и аз какво намерих


Откриха опасна бебешка каша в Пловдив

05.12.2007
Опасна ябълкова млечна каша откриха от здравната инспекция в Пловдив.

В детската храна "BEBI" са намерени бактерии. При консумация тя може да причини на бебетата чревни разстройства, обезводняване и редица други проблеми. Продуктът е внос от Словения. Вносител на кашата е благоевградска фирма, която е уведомена да изтегли продуктите от търговската мрежа на страната. При излизането на пробите обаче е установено, че кашата вече е изкупена от градската търговска мрежа. Според проверката дистрибуторът - "ТИМ-2001" ООД е заредил с 36 броя единични опаковки магазините от веригата САНИ, Мега Марина и Вис Виталис. До момента няма регистрирани болни кърмачета заради консумация на храната. /БГНЕС

# 7
  • София
  • Мнения: 17 592
Това би следвало да е водеща новина във всички емисии поне 3 седмици! С надеждата да го видят всички закупили го...

# 8
  • Мнения: 1 733
Нямам думи!!! То бива търгашка история, но да се спекулира със здравето на бебетата...!!!

# 9
  • Мнения: 4 784
Производителят, вносителят, пък продавача, пък.... на всички по един бой ще им е малко. И въобще как може да се допусне такава стока в търговската мрежа. Те щом бебешките продукти не са под прецизен контрол какво да мислим за храната за възрастни тогава  newsm78. Срамота!

# 10
  • Мнения: 79
 ShockedАз съм давала на бебка от тази каша, бях купила за разнообразие една опаковка овесена каша ,но не помня партидата .След милумила и това, вече нямям думи! #2gunfire

# 11
  • София
  • Мнения: 1 230
Тъкмо влязох да предупредя и видях темата. Бърза реакция, браво момичета.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Минат се не минат 2-3 месеца и все се изтърват бактериално замърсени бебешки храни на пазара.Този случай за съжаление не е първи.На мен това ми говори 2 неща:
1.Контролът за източноевропейския пазар е занижен
2.Контролът за внос и продажба у нас пък никакъв го няма


# 13
  • Мнения: 402
Съвсем скоро се колебаех за тази каша, разглеждах я в Лекси. Това е меко казано ненормално!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 603
Ужас, никой ли нищо не контролира в тази държава #Cussing out .. или пак някой е проспал нещо, защото е отишъл на работа, само за да пие кафе и да се види с колегите....и милумила...
 ... а има деца дето са я изпапкали тая каша .. а виновни разбира се, няма да има.
А аз точно днес се чудех какви каши и пюрета да купя, че е време за захранване.
СРАМОТА.

Общи условия

Активация на акаунт