Признава ли се бг-образованието в САЩ?

  • 1 539
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте! Страшно много искам да живеем в САЩ, подаваме документи за зелена карта, започваме да учим езика и се надявам че ще се сбъдне мечтата ми. Но не ми е много ясно дали ще признаят образованието ми в САЩ. Завършила съм българо-датски колеж с английски език със специалност: икономист-маркетолог и висше образование - мениджмънт. Имам документи за завършен курс по банково дело, средното ми образование е бизнессекретарка. Помагайте!

# 1
  • Мнения: 176
На теория, ако дипломите са от акредитиран университет, би трябвало да ги признаят.

На практика - друг въпрос. Квалифицирана работа определено ще ти е по-лесно да намериш с тукашна диплома, най-малкото защото на който ще те наема ще му говори все нещо името на унивеситета който си завършила. Но от друга страна, зависи от много неща - в кой град ще се установите, някой ще има ли да ви помага -- ако примерно се установиш на работа чрез познати, може би няма да е проблем. Като цяло, мисля че много зависи от работодателя.

Всички които познавам тук работят благодарение на дипломи от тукашни университети - мога поне със сигурност да ти кажа че университетите признават нашите дипломи -- на мен ми признаха бакалавърска степен за да завърша магистър, примерно, на съпруга ми му признаха и магистърската от СУ, но той завърши втора тук. 

Късмет с лотарията!

Общи условия

Активация на акаунт