за какво сте благодарни на СВЕКЪРВАТА и какво харесвате у нея

  • 1 962
  • 19
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Аз съвсем не съм особено близка със моята свеки, но никой не е само добър или само лош. Все пак - омръзна ми да гледам как само се плюят свекървите и то от жени, които само след две десетилетия, а някои и по-скоро ще станат свекърви. То и аз обичам повече мойта си мама, със свеки не сме първи приятелки, но е важно да бъдем толерантни и да не бъдем врагове. Имаме си идвете както косури, така и разправии. Но никой не е идеален. Живеем в един град, в различни жилища. Тя се държи на дистанция, защото аз така искам. От време на време я обвинявам за това, но все пак продължавам да го искам. Та, това, което харесвам у нея е, че си знае мястото, не се бърка и разбира от дума. Като й кажеш какво мислиш спира със съветите. Харесвам също това, че разбира кога се натрапва. Благодарна съм й за две неща - за това, че е родила съпруга ми и за това, че умее да прощава. Приемам я такава, каквато е, правя каквото аз искам  и това ми помага да се разбирам отлично с нея.Както и тя с мен! Joy  bouquet Peace

# 1
  • Мнения: 105
На моята свекърва съм й благодарна само, че е родила съпруга ми. И не харесвам нищо в нея! Това, което виждам във форума обаче е, че бъка от любящи и покорни снахи. Защо ли аз не познавам такива?! #Crazy

# 2
  • Мнения: 14
На моята свекърва съм й благодарна само, че е родила съпруга ми. И не харесвам нищо в нея! Това, което виждам във форума обаче е, че бъка от любящи и покорни снахи. Защо ли аз не познавам такива?! #Crazy
И защо реши, че са снахи?

# 3
  • Мнения: 105
Определено има логика във въпроса ти!  Laughing Hug

# 4
  • Мнения: 6 167
Благодарна съм, че е отгледала и възпитала най-златния мъж на света.
Че винаги е била с нас и в подкрепа, липсва ни, мислим я , и някак си съм
убедена, че ни помага и от 'оня свят'. С нетърпение, чакам да имаме и детенце, което да носи и нейното име.

# 5
  • Мнения: 1 217
Благодарна съм и за това,че живеем отделно с детето,защото в апартамента живееше майка и,и сега тя живее у тях./демек бабата на мъжът ми/.
Благодарна съм и за това,че като дойде на гости спонсорира.
Кротка и добра жена е,обожава внука си.
Всяка седмица в неделя идва на гости за 2-3 часа.Говориме си по имена-така се разбрах ме.
Не мога да съм и благодарна за най-добър ,златен и т. н. мъж,защото не е така.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 272
..., че е дала живот на мъжа ми. За да я харесам ми трябва съвсем мъничко и ще забравя всико - да се обади само за да чуе как са децата 

# 7
  • Мнения: 141
на бившата ми свекърва съм й безкрайно благодарна,защото отгледа детето ми и продължава да се грижи за него/за разлика от сина й,който даже незнае на колко години е дъщеря му/.Тя ме е подкрепяла и помагала много пове4е,отколкото собствената ми майка.Така 4е както виждате-изклю4ения има.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 252
Аз съм и благодарна за това,че когато дъщеря ми е болна и и се обадя жената веднага хваща първия влак и изминава 350км./И само като уточнение-дъщеря ми много боледува и аз не мога да си позволя от 4 седмици в месеца аз 3 да съм във вкъщи/Но има и доста неща, които ме дразнят в нея.

# 9
  • Мнения: 2 593
Ооооо,за много неща съм им благодарна на свекърите:
гледат децата винаги,когато поискам
не сплетничат
не се бъркат в отношенията с мъжа ми
помагат ни във всякакъв аспект

# 10
  • Мнения: 5 401
Благодарна съм, че е отгледала и възпитала най-златния мъж на света...

Точно с това започва и моят отговор.  Peace
1. Благодаря й, че е дала живот и е възпитала любимия ми мъж;
2. Благодаря й, че когато имаше възможност, не се противопостави на любовта ни и повярва в нас;
3. Благодаря й, че организира абсолютно сама нашата сватба;
4. Благодаря й, че винаги застава зад нашите решения, разбира ни колкото може и ни подкрепя
5. Благодаря й, че първите три месеца от живота на нашия син, тя беше до мен и ми помогаше.
6. Благодаря й, че когато кажа "на помощ", прелетява веднагически над 200 км и зарязва ангажиментите се.
7. Благодаря й, че от Нова Година отново ще разчитам на нейната помощ!

Благодаря на баба Жужа за още много, много ежедневни и битови жестове от нейна страна!   bouquet

# 11
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Благодаря й, че гледа синът ми, когато съм на работа!
Благодаря й, че го гледа прекрасно!  bouquet

Харесвам спонтанността й, добротата й, себеотрицанието й и нейната жертвоготовност!!!

# 12
  • Мнения: 1 541
Аз също ще се присъединя към благодарните на свекървите си:

Разбира се на първо място съм й благодарна, че е отгледала и възпитала най- прекрасният, отговорен и любящ съпруг и баща!
Благодарна съм й, че излезе от клишето за свекърва, и двете заедно изградихме прекрасна приятелска връзка - тя е жената, с която ми е най- приятно да ходим по магазини, да пием кафе и да клюкарстваме  Twisted Evil
Благодарна съм й, че когато имам трудни моменти, тя е винаги на среща и ми помага с искрени съвети за брака ми, който ценя високо и са ми били винаги полезни, както и че заема моята страна и ме подкрепя, когато имам нужда. Мога да споделя всичко с нея и да знам, че ще си остане само между нас.
Благодарна съм й, че ми помага с отглеждането на детето и никога не ми е отказвала да го гледа, ако ми се налага да отсъствам.
Благодарна съм й, че ме глези безобразно (както и дъщеря ми) и се грижи за мен като за свое дете, без никакви резерви!
Благодарна съм й, че заедно със свекър ми, сложиха покрив над главите ни и хляб на масата ни и ни дадоха невероятен тласък в професионално отношение.
Благодарна съм й, че е не се конкурираме за вниманието на съпруга ми и всяка от нас е щастлива с ролята си.
Благодарна съм й, че не се конкурираме за визията или уменията си- всяка е красива и уникална по свое му и според възрастта си (свекърва ми е младо гадже на 40 ).
Благодарна съм й, че е интелигентна и красива жена, далеч от дребнавост и повърхностни дразги.
Благодарна съм й, че сме един отбор и сме на един акъл  Wink
Благодарна съм й, че е прекрасна баба!
Мога да продължа списъка още доста....
Благодарна съм й, че именно тя е моя свекърва и не бих я сменила за нищо на света!!!

# 13
  • Мнения: 1 172
За всичко, което сме постигнали в отношенията си с нея. Дори дразгите ни са ми били полезни и са ми помогнали да се развия по някакъв начин - повече толерантност,  умереност, повече уважение  и т.н.

# 14
  • Мнения: 455
Това, което бих написала за моята свекърва го е написала вече авторката на темата за нейната свекърва. Уважавам моята и гледам да й показвам уважението си. Благодарна съм й, че винаги, по всяко време мога да разчитам на нея при необходимост и никога няма да попита "защо" а по-скоро ще ми каже - "еди кога и еди кога ме чакай - идвам". Това със собствената ми майка няма как да се случи. Свекърва ми сплотява родата и всеки семеен празник нямам търпение да отидем в дома й защото зная, че ще е спокойно, без напрежение и ще има много искрени усмивки и любов. Какво повече му трябва на човек?!
Да ни е жива и здрава още дълги години!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт