Въпрос относно насилието над деца

  • 1 614
  • 23
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Мили дами, моля дайте ми съвет!
От няколко месеца живеем в нов апартамент. Комшиите над нас са кошмарни. Но не пиша, за да се оплаквам от тях.
Горе живеят бабата, дядото, 2 сестри и брат + 2те дечица на едната сестра. Момичето без деца и братът са по-скоро приходящи, едното внуче май и то  Rolling Eyes.
Двете жени - бабата и майката сякаш нещо не са добре. Нямат видими белези на заболяване, но непрекъснато изпадат в разни кризи, крещят по цял ден - уверявам ви, по цял ден, не преувеличавам (не работят)! Всеки Божи ден детенцето - момиченце на около 3-4 годинки - реве неистово. Не мога да кажа дали го бият, но то ужасно пищи. Понякога го намирам изгонено на стълбите - седи си просто... Къса ми се сърцето! Като казвам викове нямам предвид говор на висок глас, а направо истерични крясъци на фалцет! Не живеем в панелка, но се чува сякаш хората са до мен! Още по-ужасно става, когато синът се прибере - крясъци, бой, тръшкане на врати, жените кълнат, детето пищи...
Всяка сутрин в 7 една от жените влиза в спалнята на момиченцето (тя е точно над нашата) и го събужда с крясък "Аре ставай, бе"... следва рев  Sad... всеки Божи ден...
Да не говорим какви са разговорите.. Особено покъртително беше: очевидно бабата: "Ти да знаеш майка ти каква курва долна е", детенцето:"Мама не е курва"...
бабата: "Ааа, ама каква е... и т.н.

След всичко това да си задам въпроса. Според вас в какви случаи на насилие над деца би следвало да се алармират съответните служби?
Въпреки, че считам поведението на семейството над нас за недопустимо, не мисля, че биха си убили или осакатили детето. Не искам да ставам като изперкала американка и да звъня на социалните за "незначителни" според техните критерии неща. Не искам и да се бъркам  частния живот на хората. Сигурно в много семейства има скандали, но аз никога не съм била свидетел на токова нещо...
Също и да попитам, какво правят социалните, ако се установи, че домашната среда не е подходяща за детето?

# 1
  • София
  • Мнения: 593
Крясъците виковете и изпуснатите нерви никога не остават без последици и продължение....
По добре нещата да се проверят дори и нищо да не се установи отколкото да има кофти продължение.
Не зная как точно процедират социалните.
Аз бих се обадила 3-4г. деца в този студ на стълбите ....Едва ли са го изгонили с якенцето...
То на градина не ходи ли ?

# 2
  • Мнения: 317
Според мен трябва да сигнализираш Агенцията за закрила на детето. Тормозът не е задължително да е физически, психическият също е престъпление. А и няма смисъл да се стигне до нещо ужасно и тогава да се намесят социалните. Според мен - звъни!

# 3
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
То на градина не ходи ли ?

Не, не ходи, бабата го гледа.

Аз като гледам бабата тя цял живот е била такава и не е утрепала 3те си деца. Не вярвам и това да убият.
 
Чудя се има ли какво да направят социалните, или ще се разминат с "мъмрене"?

# 4
  • Мнения: 317
Ето и някои телефони за сигнали, които намерих за София.

Сердика              936-05-47                              
Връбница            934-00-84
Лозенец              65-11-79
Възраждане        929-26-53
Красно село        952-06-18
Оборище            945-53-14
Слатина              973-35-96
Младост              974-41-78
Люлин                 927-27-69

# 5
  • Мнения: 224
Редно е да звъннеш. Явно детето живее във всекидневен психически тормоз. Думите на бабата са показателни за нещата в това семейство. Социалните ще направят проверка и е редно да изведат детето от този дом. Ще го дадат може би за временно настаняване, после може да им го върнат. Ако нещата са доста напреднали може да го дадат и на приемни родители. То неговото явно не е живот а оцеляване. Такива родители /и семейство/ заслужават направо   #2gunfire

# 6
  • Мнения: 317
Тя бабата може и да не е убила децата си, но явно и те не са наред щом едната й дъщеря крещи по цял ден подобно на майка си. 
А за службите аз поне покрай работата си съм контактувала със социалните и знам, че реагират на подадени сигнали за тормоз над детето. Стана ми много мъчно за това дете! Cry

# 7
  • Мнения: 224
Цитат
Не, не ходи, бабата го гледа.

Аз като гледам бабата тя цял живот е била такава и не е утрепала 3те си деца. Не вярвам и това да убият.
 
Чудя се има ли какво да направят социалните, или ще се разминат с "мъмрене"?
[/quote]

Да де отгледала ги е ама какви а???

# 8
  • София
  • Мнения: 593
Вярно не си е утрепала децата но у тях е затвърдило че подобно поведение е нормално...

# 9
  • Мнения: 243
Никое детенце не заслужава да живее под такъв стрес! Naughty

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Горкото дете Sad Тия откачалки ще го побъркат! Нямам представа каква е правилната реакция Confused

# 11
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Мили дами, и според мен това семейство не е нормално, децата не трябва да растат в такава среда, но каква е алтернативата? В дом за временно настаняване ще му бъде ли по-добре? На тази възраст хлапенцата си обичат мама, пък ако ще и най-големия змей да е мамата  Confused

Уффф, ще взема да се обадя все пак  Cry

# 12
  • Мнения: 224
Че тези изроди дали дават някаква алтернатива на детето. Знаеш ли може пък да е по-добре в дом за временно настаняване  newsm78 . Ако им отнемат родителските права може и да го осиновят. Все пак има някакъв шанс, колкото и да е минимален. А при тях какво ?

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А ако говориш с майката дали няма някакъв шанс да се осъзнае?

# 14
  • Мнения: 243
А ако говориш с майката дали няма някакъв шанс да се осъзнае?

Съмнявам се. Най-много да и кажат да си гледа работата...

Общи условия

Активация на акаунт