Мами и татковци в Австрия очакват Святата нощ - 11

  • 17 189
  • 280
  •   1
Отговори
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Кой каквото ще да казва, по Коледа стават чудеса! На всеки пожелавам поне по едно коледно чудо да направи щастливи дните му!  Линкове към старите теми:

Първа тема

Втора тема

Трета тема

Четвърта тема

Пета тема

Шеста тема

Седма тема

Осма тема

Девета тема

Десета тема

# 1
  • Мнения: 580
Renny! Много поетично! Мерси за новата тема, много добре си я спретнала Simple Smile

Тъкмо се бях наканила да отговарям в старата  Embarassed, та да си довърша тук. Това с курса е така, недопустимо е за нас, но учителката си пази работата. Я се оплаче някъде туркинята (на какъв език  Thinking), я жената си е загубила работата. Пък после защо на хората им било писнало от чужденци! Е как няма да им писне!

За Николаус и Крампус - Крампус е нещо като нашите кукери - пусни го във Уикипедия и ходи заедно с Николаус, който раздава торбички с мандарини, фъстъци и шоколад на добрите деца, а Крампус раздава торбички с въглени на лошите деца. Естествено всички деца са добри и Крампус ходи като декорация на Николаус Simple Smile
Ние в къщи чакаме Вайнахтсман. Хич не ми харесва това Кристкинд - хем Кристкинд, хем лети, хем подаръци носи - объркано от всякъде... Нещо не ми е много симпатично.
Иначе и при нас има питка, но няма постни яденета. На Бъдни Вечер слагаме хубаво масата, вечеряме, пием шампанско, ядем питка, слушаме Коледни песни, Дядо Мраз оставя подаръците под елхата. Винаги са с панделки, джуфки и корделки  Mr. Green. После децата си играят, ние продължаваме да пием   Laughing  и да ядем, и по български обичай (много ми изнася така) не вдигам масата.
Елхата украсявам заедно с дъщеря ми една седмица преди Бъдни Вечер и приятелите ни много ни се чудят. Иначе в къщи всичко вече е в свещи, елхови клонки, венци, елхови гирлянди с топки и лампички - светим и блестим от всякъде, дори и в градината сме сложили разни украси.

Така, изповядах се, сега пак отивам да рупам салата  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 323
viarvam 4e po koleda stvat 4udesa.Predi nikolko godini se smiah na edin moi poznat kogato v kolednata pita mu se padna patuvane v 4ujbina,toi takova ne behe planuval izobhto,dori se otnese mnogo podigravatelno kam kasmeta si,no posle sp4eli konkrus i sredata na godinat samina na specializacia v Praga.Po princp vinagi si pojelavm nehto na badni ve4er s nadejdata 4e to hte se slu4i i viarvam,tova e kato da vidih padnala zvezda ili takava,koiato se dviji i si pojelavah nehto,tova koeto as si pojelah togava sega ve4e e realnost i se radvam,makr 4e stana sled 4 godini i po4ti biah izgubila nadejda 4e moje da se slu4i.
Ne znam dali tova sa poveria ili naistina kogato 4ovek viarva v nehto to se slu4va,no na men vinagi mi se iska da viarvam 4e stavat 4udesa i tova pravi horata shtastlivi.Me4taya si edin den da moga da rabotia kam niakoia blagotvoritelna organizacia,ne me interesuva dali hte e kam Vatikana ili Konastantinopol(nali sam pravoslavna hrisitanka) no iskam da usehtam 4e s rabotata si pravia horata shastlivi i dariavam radost,na men mi stiga i edno blagodaria ili edna usmivka.Kogato biah v koleja prepodavatel nakarah u4enicite mi ot 12 klas sa koleda da otidem v dom sa izostaveni deca v Gorna Bania(tam sa do 3 godihna vazrast),sa da vidiat i usetiat 4e jivota ima ne samo laskva strana,4e ima hora koito ot malki sa obre4eni da stradat.Niama da poviarvate s kakav entosiazam prieha ideata i kolko mnogo podaraci i lakomstva polu4iha tezi deca,kak se radvaha moite bivhi u4enici i kak gi gleziha po4ti cial den.Posle ne mojeh da gi nakaram da si trugnat ot tam.
prosto tozi epizodi4en jest im podeistva mnogo oblagorodiavhto,uspiha da razberat 4e poniakoga mnogo malko e neobhodimo sa da napravih niakoi shastliv,makar i sa kartko.
na vas mamy vi pojelavam da mojete da iznenadate malkite sladuri i neka viarvat 4e dado Koleda sahtestvuva,niama loho v tova,ne e nujno da znayat 4e tova e prosto izmislen starec,a da viarvat i razberat 4e dobroto vse pak triabva da go ima,sa da ostant horata -hora , ane zverove.hubavo e da polu4avh podaraci as i sega mnogo obi4am i se radvam kato malkite deca.

# 3
  • Мнения: 957
Тук сме  Grinning

krisy, пиши моля те на кирилица! Веднъж мисля вече те помолиха. Има кредор във форума, потърси го. Трудно се чете.

# 4
  • Мнения: 153
Рени, мерси много за новата тема.   bouquet Страхотна си, както винаги  Hug

# 5
  • Мнения: 292
И ние сме тук Laughing

Днес детето получи торбичка с "лакомства" на която има "Дядо Мраз" newsm78
Гледам датата- време за Крампус, утре е за Николаус, толкова ли ми е лошо детето, че днес да му дават торбичка, даже някаква картинка имаше допълнително, пак в духа на този дядо Мраз Embarassed

# 6
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Имам усещането, че някой много стриктно дебне темата да стане 15 страници и абсолютно безпардонно я заключва  Crossing Arms. Добре че имам линковете към старите поне. Но не успях да пусна на всички ЛС. Сигурно имам ограничение и съм го надхвърлила.  newsm78
Искате ли в първите постинги на темите да сложим линк към албума, нещо като списъче кой кой е в австрийската дружина, рождени дни и ей такива полезни неща?
Сюзън, да не съм чула за Малкия принц, че не е слушал! Той е най-доброто дете! Така поне ми е обещал!  Heart Eyes
Ла Долче, благодаря за инфото за Николаус и Крампус  Hug

# 7
  • Мнения: 580
Krisy, ако не можеш да пишеш с кредора тук, отиди на http://forum.abv.bg/, в дясно пише Latinica/Кирилица, кликваш, вкарваш текста на латиница, натискаш ентър и хоп! текста ти се появява на кирилица  Mr. Green - много е лесно. По - лесно е отколкото ние да се мъчим с латиницата Wink
А пишеш сигурно интересни неща!



Сюзън, Николаус, по традиция би трябвало да е облечен в сини "одежди" иначе си прилича на Дядо Коледа. Дядо Коледа е по негов образ създаден, само че с цветовете на Кока Кола Simple Smile
Иначе по дата би трябвало утре да си получите  торбичката, ама айде! Добро си е детето! Много даже  Hug от нас!

Рени, аз искам! На мен много ми харесват такива "домашни" неща и все  ми е мъчно, че нашата тема е толкова "сухареста"  Mr. Green

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 09:54 от LaDolce

# 8
  • Мнения: 323
Рени идеята ти ми харесва.Струва си.Сега пиша като индианец.Едва успявам да напиша два реда на кирилица.Много бавно пиша не съм свикнала.Ужас....

# 9
  • Мнения: 153
Рени, както винаги със страхотни идеи. Поздравления   bouquet
Криси, ще свикнеш. И аз бях така в началото, сега съм по-бърза на кирилица.  hahaha То си личи, преди постовете ми бяха все кратки, а сега....

# 10
  • Мнения: 323
вярвам че по коледа стват чудеса.Преди няколко години се смях на един мой познат когато в коледната пита му се падна пътуване в чужбина,той толкова не беше планувал изобщто,дори се отнесе много подигравателно към късмета си,но после спчели конкрус и средата на годинат замина на специализация в Прага.По принцп винаги си пожелавм нещо на бъдни вечер с надеждата че то ще се случи и вярвам,това е като да видях паднала звезда или такава,която се движи и си пожелах нещо,това което аз си пожелах тогава сега вече е реалност и се радвам,макар че стана след 4 години и почти бях изгубила надежда че може да се случи.
Не знам дали това са поверия или наистина когато човек вярва в нещо то се случва,но на мен винаги ми се иска да вярвам че стават чудеса и това прави хората щастливи.Мечтая си един ден да мога да работя към някоя благотворителна организация,не ме интересува дали ще е към Ватикана или Конастантинопол(нали сам православна хриситанка) но искам да усещтам че с работата си правя хората щастливи и дарявам радост,на мен ми стига и едно благодаря или една усмивка.Когато бях в колежа преподавател накарах учениците ми от 12 клас за коледа да отидем в дом са изоставени деца в Горна Баня(там са до 3 годишна възраст),са да видят и усетят че живота има не само лъсква страна,че има хора които от малки са обречени да страдат.Няма да повярвате с какъв ентосиазъм приеха идеята и колко много подаръци и лакомства получиха тези деца,как се радваха моите бивши ученици и как ги глезиха почти цял ден.После не можех да ги накарам да си тръгнат от там.
просто този епизодичен жест им подейства много облагородяващто,успяха да разберат че понякога много малко е необходимо са да направиш някои щастлив,макар и са кратко.
на вас mamy ви пожелавам да можете да изненадате малките сладури и нека вярват че дадо Коледа съществува,няма лошо в това,не е нужно да знаят че това е просто измислен старец,а да вярват и разберат че доброто все пак трябва да го има,са да останат хората -хора , а не зверове.хубаво е да получаваш подаръци аз
 и сега много обичам и се радвам като малките деца.
Ок.но си оправих правописните грешки.

# 11
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Ани, каква ласкателка си ми ти...  Blush Идеята хич не е оригинална. Но ми се вижда удобно да си имаме бърза справка в самото начало. С повечето вече се познаваме, с останалите се надявам съвсем скоро да го направим! Дори е хубаво да имаме полезни линкове там.
Ще се опитам да пооформя нещо. Може би е най-добре всеки да ми пусне своя визитка на ЛС с нещата, които иска да знаем за него. Аз нещо в момента не мога да отговарям на ЛС, но лимитът пак ще се натамъни някак...  Mr. Green Надин, Ритамае, благодаря и аз (тук по обясними причини!)
П.С. Криси, ставаш все по-добра!   bouquet

# 12
  • Мнения: 214
Рени мн мерси 3а темата.    bouquetИ а3 съм 3а  идеята ти с албума.
Криси, и на мен ми беше в на4алото мн трудно, но с времето свикваш.
После Ще пиша, 4е малката ме вика.

# 13
  • Vienna
  • Мнения: 261
Това ще ми е първата коледа от години наред. Преди все гледах да се покрия някъде и все правих нощни дежурства. И то по възможност на 24 и 25. На 26 се връщах и залягах. Те дежурствата обикновенно са спокойни,защото всички си седят в къщи, ама пак са си дежурства. Иначе още го ненавиждам това време: скъпотия, кич и тъпканици.
Най много се радвам да видя как Мира ще се радва на елхата. Иначе съм поканила две приятелки и ще караме вечерта с тях (те нямат семейства). В магазина дето пазарувам зеленчуците на Мира предлагат една Weidegans и аз много се бях засилила, ама едната девойка е вегетарианка и ще забъркаме нещо такова. Сега четох за боб и направо ми се прияде...
А тея които правят сърми: Зелето от къде го взимате?
Аз много обичам, но не съм се пробвала. Мама ги готви тези неща...
По принцип съм на мнение, че яденето и подаръците не са най важното в този ден, но Мира догодина сигурно ще е на друго мнение.

# 14
  • Мнения: 214
Ritamae, 3еле има или на Нашмаркт или в Меркур - в нашия има при готовите салати и при типи4ните Sauerkraut-пакет4ета пакетирани цели 3елеви листа, мисля 4е пише sarma или неЩо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт