Хранене на бебето легнало - докога?

  • 5 151
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Чувала съм, че от определена възраст става опасно за бебето да се храни легнало... може да се задави. Знаете ли нещо повече?

# 1
  • Мнения: 1 672
аз все още повечето пъти храня малката легнала

# 2
  • Мнения: 4 555
Никога не съм я хранила легнала  Thinking

# 3
  • Мнения: 318
Имам предвид докато си пият млякото, вода и т.н...

# 4
  • София
  • Мнения: 5 755
синът ми и сега си пие млякото легнал  Rolling Eyes просто с него се приспива

# 5
  • Мнения: 2 131
Аз също храня моя син легнал. Просто не трябва да се оставя без надзор - тоест детето да си държи шишето и да няма никой при него.

# 6
  • Мнения: 318
За присъствието, че е задължително съм напълно съгласна. Просто се чудех за възрастта, на която губят гълтателния си бебешки рефлекс и трябва да пият млякото си примерно седнали...

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Мисля, че храненето в легнало положение е приемливо само при кърмене. В другите случаи детето трябва да е полуизправено по две причини  - предпазване от задавяне и поемане на по-малко въздух, за да се избегнат газове. Чувала съм също така, че храненето в легнало положение може да доведе до възпаление на средното ухо.

# 8
  • Мнения: 9 973
Мисля, че храненето в легнало положение е приемливо само при кърмене. В другите случаи детето трябва да е полуизправено по две причини  - предпазване от задавяне и поемане на по-малко въздух, за да се избегнат газове. Чувала съм също така, че храненето в легнало положение може да доведе до възпаление на средното ухо.
и аз съм на това мнение Hug

# 9
  • Мнения: 8 999
И пюретата им давах в легнало положение, защо бяха злояди и като седяха, много лесно ги плюеха.

# 10
  • Мнения: 7 723
И пюретата им давах в легнало положение, защо бяха злояди и като седяха, много лесно ги плюеха.
Познавам една такава майка.
Тя ги и връзваше, че да не се изправят случайно... Wink

Чувала съм, че от определена възраст става опасно за бебето да се храни легнало... може да се задави. Знаете ли нещо повече?
Не знам за такава възраст.
Знам само, че колкото повече расте бебето,
толкова по- не е опасно да пие мляко легнало Wink

# 11
  • Мнения: 3 376
Моя син още пие мляко легнал,но само настрани иначе почти винаги се дави.Така заспива,иначе дори и когато е седнал пак се дави понякога.

# 12
  • Мнения: 491
Никога не съм я хранила легнала  Thinking
и аз така

# 13
  • Мнения: 1 029
синът ми и сега си пие млякото легнал  Rolling Eyes просто с него се приспива

и при нас е така Peace

# 14
  • Мнения: 493
И аз храня моята дъщеря легнала,много рядко я слагам в столчето за кола,но тя все иска да става и така се проваля цялото ядене.Нищо друго не я интересува освен да се изправи и затова е по добре да е легнала.

Общи условия

Активация на акаунт