Перитол за бебчета?

  • 1 428
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте мами! Имам и аз въпрос за хремата.
Мъчи ни вече 2 седмици, нощем се дави горкото и се мята в леглото,
физиол. разтвор никак не ни помага, гърлото е чисто,
а сополите са много течни и прозрачни.
Лекарката реши, че сигурно е алергия и ни изписа Перитол сиропче.
Само че на него пише да не се дава на деца под 2 год, а ние сме на 1г. и 3 месеца.
Чудя се дали да й го дам и как да разбера дали наистина е алергия??????

# 1
  • Мнения: 581
  Перитол не дадох и на 5-годишната ми дъщеря, когото й го бяха изписали. Само като прочетох листовката се отказах. Питай в аптеката за нещо друго подходящо за възрастта на детето ти. Изписала ти го е, защото противоалергичните препарати подсушават там нещо си (забравих точното обяснение) и по този начин хремата намалява.
 Май вече доста лекари с лека ръка поставят диагноза алергия. Може и да е, може и да не е алергия, това се установява с изследвания и тестове.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Не го давай! Има доста странични "ефекти". А пък сте и много малки, не разбирам защо са ви го изписали!!! Crossing Arms Лекарката ви не е в час!  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 148
Хората пишат на листовките възрастта на потенциалните употребяващи съотв. лекарства не просто така, защото им е скимнало. Щом пише, че се дава на деца над 2г. - значи се дава на деца над 2 год.
Съжалявам, че сляпо съм се доверявала и аз на моето педи, и съм давала на детето си всевъзможни глупости.
Пробвай да излекуваш хремата с някоя бабина рецепта, има такива теми във форума.

Общи условия

Активация на акаунт