Тайната на дългата и здрава коса-22

  • 34 068
  • 384
  •   1
Отговори
  • Мнения: X


Тайната на дългата и гъста коса-1
Тайната на дългата и гъста коса-2
Тайната на дългата и гъста коса-3
Тайната на дългата и гъста коса-4
Тайната на дългата и гъста коса-5
Тайната на дългата и гъста коса-6
Тайната на дългата и гъста коса-7
Тайната на дългата и гъста коса-8
Тайната на дългата и гъста коса-9
Тайната на дългата и гъста коса-10
Тайната на дългата и гъста коса-11
Тайната на дългата и гъста коса-12
Тайната на дългата и гъста коса-13

Тайната на дългата и гъста коса-14
Тайната на дългата и гъста коса-15
Тайната на дългата и здрава коса-16
Тайната на дългата и здрава коса-17
Тайната на дългата и здрава коса-18
Тайната на дългата и здрава коса-19
Тайната на дългата и здрава коса-20
Тайната на дългата и здрава коса-21

МОЛЯ, ПРОЧЕТЕТЕ, ПРЕДИ ДА ПИТАТЕ Wink
Във всяка една от темите многократно са коментирани съставките и начина на приложение, честотата на използване и взаимозаменяемите продукти Peace

Препоръчително, дори задължително, е, ако дадена съставка не Ви понася, да я замените  с друга по - подходяща. Маската не е патентована, закони за използването и` няма. Grinning

Оригиналната маска:
2 с.л. тривитаминол (ново име- АД3Е/мастна основа, Виалитон/водна основа)- купува се от ветеринарна аптека, струва около 4-5 лв за 100 мл.
1 с.л. свинска мас - заменя се с бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса); зехтин; масло от гроздови семена (за регулиране на омазняването); масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса),  масло от шеа/карите , масло от жожоба, .... Информация за маслата тук
1 с.л. ракия - или друг алкохол - водка, ром, коняк
1 с.л оцет - за да се избегне миризмата на салата, можете да замените с лимонов сок
2-3 капки газ -  за блясък ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо. Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.

Към тази маска в зависимост от вида на косата може да се прибави:
кисело мляко - за еластичност на косъма
мед – за всеки тип коса, прави косата мека и подхранена
жълтък -  подхранва, но „извлича” боята от боядисаната коса , затова ще се наложи да се боядисвате по – често. Изсушава леко. Да се измива внимателно с хладка вода, тъй като ако започнете с гореща, ще се пресече и „свари” – ще останат малки топченца, които трудно се премахват и започват да гният в косата.
аспирин – за растеж и п-в пърхот
хума - за мазна коса (има различни видове хума - зелена, жълта, бяла, розова, синя, ....информация) - консистенцията е подобна на кашичка. Ще е необходимо по - голямо количество, за да се покрие цялата коса.


Маската се нанася в корените и се разнася по цялата дължина на суха коса, преди миене. Косата се прибира в найлонова шапка /торбичка и се завива с кърпа или се увива в потопена в гореща вода и добре отцедена кърпа. След 2 часа се измива.
Прави се 2-3 пъти седмично (зависи от честотата на миене) за период от 2 месеца (една опаковка тривитаминол/АД3Е е достатъчна за около месец при посочените по - горе количества на продуктите), след което се почива месец - два, за да не се пренасити косата и да не се предизвика обратен ефект.


Маската може да се редува с готови маски. След измиване, при желание се нанася подходящ балсам в краищата на косата. За по - лесно разресване може да се втрият две-три капки кристали/масло от жожоба/карите. Против цъфтящи връхчета е подходящо втриването на пшенично масло (има лек "мокър" ефект).

Какво съдържа тривитаминолът?


VITAMIN AD3E

Активни вещества:
Vitamin A palmitate 1 500 000 IU
Cholecalciferol /Vitamin D3/ 2 000 000 UI
Alpha Tocoferol Acetate /Vitamin E/ 1. 0 g

Помощни вещества:

Chlorocresol
Sunflower oil

След отваряне се съхранява 4 седмици в хладилник.
Пише Витамин АД3Е, но в аптеките като кажеш,че искаш тривитаминол, те знаят и го дават. Шишето е кафяво, а етикета с жълт и зелен надпис, 100мл. Отдолу има снимки на разни животни. Няма значение, че пише, че е за овце, най- често се купува за маски.
 
Какво съдържа Виалитонът?


ВИАЛИТОН

Активни вещества:
Вит. А, Д3 и Е,

Помощни в-ва: динатрий хидроген, фосфат лим. к-на, кремофор ЕЛ, нипазол, динатрий едетат, бутилхидрокситоулол и вода

*Обърнете внимание, че А, Д, Е са мастноразтворими витамини, т.е усвояват се от организма само в случаите, когато се използват с някаква мазнина /растителна или животинска/ - във вода не Ви вършат работа Peace

Забележка: Витамин А е тератогенен (опасен за плода) в големи дози!!
Хубав и ефикасен, но не бива да се използва от бременни .

(Моля, не считайте маската за панацея, тъй като причините за проблеми с косата са наистина много. Дамите, които нямат ефект, могат спокойно да я спрат, а тези, които имат, да продължат с употребата й по свое усмотрение. )

     Най-общо казано, човек може да има такова окосмяване, каквото е закодирано в неговия генотип. С природата не може да се спори: наследствеността определя цвета, гъстотата и растежа на косата.

Структура на косъма
    Космите се част от живия организъм, чиято структура и функция трябва да се познават добре. Освен естетична, космите имат и защитна роля – те предпазват скалпа от различните агресивни фактори на заобикалящата среда (физични, механични, химични, слънчеви и др.). Косъмът има две части:
- стъбло – видимата част и
- корен – разположен в скалпа и съдържащ косменият фоликул, от където нараства косъма


Космен цикъл
    Космите растат от корена и имат цикъл от три последователни фази: Анаген – активна фаза на растеж (от 3 до 6 години) Катаген – фаза на обратно развитие (приблизително 3 седмици) Телоген – косъмът умира и отпада, а после се замества от нов косъм. Космите във фаза анаген съставляват 85% от цялата коса. Нормално, на ден отпадат от 50 до 100 косъма. В живота на човека се редуват 25 космени цикъла.

Косопад
    Засиленият косопад, който най-често е сезонен или при мъжки тип оплешивяване (Alopecia androgenica), засяга както мъже, така и жени, и има за резултат по-бързо или по-бавно разреждане на косата в областта на темето. Различни фактори участват в този процес:
- вътрешни фактори: генетично предразположение и наличие на рецептори за тестостерон в космения фоликул. Космите стават все по-фини, като мъх и впоследствие изчезват
- хранителни фактори: недостиг на протеини, витамини и аминокиселини, съдържащи сяра ,
- психологически фактори: психически стрес

    Имайте предвид, че косопад не започва няколко апликации на маска/ампула/шампоан, както и няма да изчезне с няколко апликации.


*Маста в рецептата трябва задължително да е обезсолена.

Обезсоляване на свинска мас 
Взема се известно количество  свинска мас /напр. 1 ч.ч./ и се слага в съд с повече вода. Слага се да заври и се засичат 30 мин след завирането. Изчаква се да изстине хубаво, така че да се втвърди отново маста и се обира с лъжица- самата мас  става като капак върху водата. Маста е вече съвсем обезсолена- солта е заминала във водата. 
________________________________________________________________________________
 Нашите резултати:

Парола: 7878

Подалбум само за коси - Специално от красим Heart Eyes                                                         

# 1
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Отново ви казвам добро утро!  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 231
Запис и честита нова тема   Sunglasses
Аз започнах курса с АДЗЕ, преди това веднъж действах с Виалитон...от първата маска забелязвам сериозна разлика на косата, по плътна и лъскава е, нооооо...започна кошмарно много да се електризира и лепи по лицето, а такъв проблем досега не съм имала  newsm78 Не мога да определя дали е от маската, шампоана (сега ползвам онзи с маслата на Глис), от времето или нещо друго, ама ме побърква  #Cussing out Та при вас как стоят нещата с електричеството?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 802
ragazza  ooooh! и на мен ми се е случвало това със наелектризираната коса по лицето, ужасно е! Понеже на мен ми се е случвало във топло време, та затова не го свързвам със студа, мисля, че е от шампоана. Пробвай със друг  Peace Успех!

# 4
  • Мнения: 603
Здравейте  Hug Честита тема  Hug Желая на всички да постигнат максимлни резултати с маската и да се радват на буйни и красиви коси..  Hug
аз сега ще се изправя и ще пусна снимки

# 5
  • Мнения: 6 461
Честита тема   Heart Eyes

# 6
  • Мнения: X
Електричество протича през контактите при мен, през косата нямам Laughing
Може да е от шампоана, аз не бях доволна от балсама с масла (поне не и преди да опитам Азиатската красота), както и от материите, които носиш напоследък, от триенето между подови настилки и подметки на чехлите също възниква статично електичество. newsm78

# 7
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 268
Запис и честита нова тема   Sunglasses
Аз започнах курса с АДЗЕ, преди това веднъж действах с Виалитон...от първата маска забелязвам сериозна разлика на косата, по плътна и лъскава е, нооооо...започна кошмарно много да се електризира и лепи по лицето, а такъв проблем досега не съм имала  newsm78 Не мога да определя дали е от маската, шампоана (сега ползвам онзи с маслата на Глис), от времето или нещо друго, ама ме побърква  #Cussing out Та при вас как стоят нещата с електричеството?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Да не би да слагаш шапка? От нея също се наеликтризира косата Wink

# 8
  • Мнения: 1 234
Здравейте и честита нова тема  bouquet
Записвам се тихичко с една снимка на косата ми http://www.snimka.bg/album.php?album_id=198564 (нямам в гръб,за което се извинявам Embarassed )и отивам да чета,че много сте изписали,докато ме нямаше smile3529

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 10:34 от Jezabel

# 9
  • Мнения: 1 802
Понеже се възхищавам на косите на индийките, ето ви един линк да се наслаждаваме заедно!  Peace http://www.webindia123.com/personality/women/deepika_padukone/deepika.htm

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
записче и от мен  Laughing индийките са със най-яките коси... то това не е коса .. ами и аз незнам какво да кажа..искам и аз такава коса  Praynig  Laughing

# 11
  • Мнения: 603
Ето и обещаните снимки, съжалявам за качеството ама сама се снимам..  Embarassed

# 12
  • Мнения: 17
Здравейте. Аз съм на втора опаковка от AD3E и съм много доволна. Слагам още бадемово масло, кисело мляко, жълтък, ракия и понякога мед. Косата ми става много обемна откакто слагам жълтък, но много ми пада боята в корените.  Sad  Тъй като нямам много време няколко пъти спах с маската.  Embarassed Има ли нещо лошо в това? Имам и друг въпрос - дали мога да слагам някоя съставка с която да посгъстя маската, защото много се разтича.

# 13
  • Мнения: 4 496
Не е добре да се спи с маската... WinkСпоред мен максимум 4 часа.

Можеш да сложиш купешка маска за сгъстяване, или хума, но незнам как ще се отрази на косата ти. От хумата боята пада много.

Сега пиша тихо-запис

Усмивка, браво!Красива коса!

За индийките-незнам косите, ама очите им.... ooooh!

# 14
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 268
Имам чувството ,че от маските ми просветля косата.Става въпрос за естествения цвят.Вече на няколко пъти ми го казват.Възможно ли е? newsm78 Сега цвета ми е един такъв пепелно-сиво -кестеняв. Харесва ми,пу-пу. Flutter

Общи условия

Активация на акаунт