Как решихте проблема с отвиването?

  • 6 591
  • 60
  •   1
Отговори
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 562
По никакъв начин не можем да го накараме да спи в чувалче - ако усети, че сме го сложили в чувалче все пак, започва да мрънка и плаче. Иначе се отвива постоянно. Сега спи с долнището на един анцуг, но не иска чорапи и остава бос... Ужас! Цяла нощ е една гоненица - отвит-завит, отвит-завит...
Пробвахме да защипваме одеалото с матрака - намира начин да се измъкне върху одеалото. Не става...

# 1
  • usa
  • Мнения: 2 113
а сигурна ли си, че му е студено? аз никога не съм си правила труда да ставам нощем да завивам някого. на мнение съм, че детето се върти и отвива когато му е горещо, а когато се чуства комфортно, спи спокойно и не се отвива.

# 2
  • Мнения: 8 769
Оставих ги сами да се оправят. Когато им стане студено или идват при нас, или правят опити да се завиват и се развикват. Все някой от нас става и ги завива.
Синът ми го пробвах в чувалче,когато беше на година и нещо-успяваше и тогава да върви и щъка по нощите, но не след дълго започна да се дразни и се научи сам да си откопчава ципа и да се измъква оттам.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
На който му е студено - да се завива.
Аз поне не виждам проблем.

Габриела спи с лятна пижама - с къс ръкав и късо долнище.
Виктория - с потник и боксерки.
За сравнение: аз снощи спах с дебела "планинска" пижама и чорапи.

# 4
  • Мнения: 500
Никак! Mr. GreenВече се отказах....В момента в който я завия и изритва завивката.Като беше по-малка пробвах и с чувалче-тц,не стана!Явно не и' е студено.За справка-баща и' е същия...А аз и лятото се завивам до ушите! Mr. Green

# 5
  • Мнения: 728
И моето детенце спи цяла вечер отвито.
Даже посред нощ си маха и чорапите.
Завивах го-веднага се отвиваше,пробвах с чувалче-не го търпи...и го оставих!

# 6
  • Мнения: 3 479
Деца не завивам. Просто няма смисъл.
Матей често спи между нас. Ние завити до врата с отделни завивки, а той просто така. Като го завия веднага отмята завивката. Вече не се терзая по този въпрос. Спят с тениска или боди отдолу и памучна пижама, но не ватирана. Като започне някой да се буди често без някаква видима причина, тогава решавам, че му е студено и обличам по-плътна пижама, но те продължават да спят отвити.

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
за сега спи с чувалче нощем, а на обяд с одеало и рядко се отвива.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами отвита си спи, като си лягам аз влизам да я завия, ама колко време е завита само тя си знае.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина от бебе спи отвита, но аз отдавна вече не се тревожа от този факт. На нея винаги й е топло и явно така се чувства добре. Ако се опитам да я завия, веднага се буди и започва да мрънка.
Може и твоето детенце да се чувства добре така.

# 10
  • Мнения: 1 227
Явно така му е по-добре на детенце. Като гледам темата повечето дечица си спят отвити, включително и моята дъщеря.

# 11
  • Мнения: 2 197
Изобщо не го възприемам като проблем. В началото ставах да я завивам по няколко пъти, след това реших, че тя си знае дали и е студено. Никога не се е събуждала със студени крака, което ме навежда на мисълта, че не и пречи да е отвита. Чувалчета не приема по никакъв начин.

# 12
  • софия
  • Мнения: 379
щом не се разболява от това, не виждам проблем?

# 13
  • Мнения: 1 193
Ние, за сега сме се кротнали в чувалче, за през ноща. След обед спи завита с одеалце - но ако се отвие, мама е насреща  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 10 825
Дани нощем спи с чувал. Следобед е с одеало, не си давам труда да го завивам ако се отвие. Мисля, че вкъщи е достатъчно топло.

Общи условия

Активация на акаунт