Месене с кухненски робот ?

  • 3 019
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета, решила съм този Великден да си направя сама козунаците. Да, ама ме няма много в месенето и точенето. Кухненския ми робот има нож за тесто, и се чудя - дали ще стане месенето в него ?
Някой меси ли  с робот и има ли някакви тънкости или особености, които трябва да имам предвид ?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз съм месила тесто в кухненски робот, но тестото беше за пица или за кифлички. Става много добре и е лесно. Предполагам че няма да е много по - различно ако е за козунаци, но може би ще трябва да се върти по - дълго време. Много исках и аз да се пробвам като теб, но ми се развали роботът  Sick и сега от магазина ще се радват на покупките ми (напоследък все козунак ми се яде, май това ми е страстта през бременността Simple Smile )

# 2
  • Мнения: 101
Мише, аз с робота не съм пробвала, но пък меся с миксера с бъркалките за тесто и засега не съм има проблеми. Така че пробвай.

# 3
  • Мнения: X
Незнам с робота, но да ти кажа мъжо какво пухкаво тесто прави с миксера - е направо идеално, и чиста работа.

# 4
  • Мнения: 2 000
Аз редовно си меся тестото в робота. Обаче става за месене само до едно положение. След това си го прехвърлям в друга купа и го доомесвам. Особено пък за козунаците, които искат доста месене, само с робота няма да стане работата.

# 5
  • Мнения: X
Благодаря ви момичета, за отговорите и съветите !

Е, трябва да пробвам значи. Ще си спретна един предвеликденски козунак за проба и ще докладвам.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Миличка, моя робот се задъхва като стар пушач на по-гъстото тесто, сиреч козуначено и от тоя тип, бъркай смело с миксер(с приставки за тесто) .

Общи условия

Активация на акаунт