бременност и доксациклин

  • 1 195
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
Бременна съм в първи месец и половина и преди около 2 седм. ми се наложи да пия доксациклин(3 дена два пъти дневно и 2 дена-един път), но тогава не знаех ,че съм бременна.Даже не съм ходила и на преглед, понеже тази събота ще е сватбата ми и не остава време.Та въпроса ми е вредно ли е като съм го пила, навредила ли съм на плода?Ще чакам отговорите ви  bouquet
(ако темата ми не е за тука, моля да бъде преместена)

# 1
  • Мнения: 1 877
Доколкото знам приемът на АБ в началните месеци на бременнстта не е препоръчителен ( да не кажа опасен). Но по-добре веднага се консултирай с личния лекар! Дано не си навредила на бебчо!

# 2
  • Мнения: 636
Консултирай се веднага с лекар! Стискам палци да няма последствия Hug

# 3
  • Мнения: 115
Най-добре ще бъде да се консултираш с лекар! И аз съм чувала, че приема на антибиотици не е препоръчителен през първите седмици на бременността, но сигурно има и такива, които не са опасни. Пожелавам ти всичко да бъде наред и да няма последствия! Hug

# 4
  • Мнения: 865
Най-точен отговор ще получиш от лекар!Някъде в нета имаше таблица на несъвместими с бременност АБ.Прекрасна сватба и Успех!

# 5
  • Мнения: 544
Благодаря ви момичета за бързите отговори(от които и се притесних).А няма ли някой, на който му се е случвало нещо подобно с антибиотици в първия месец?За прегледа то е ясно, че ще отида, но поне да не се притеснявам до тогава

# 6
  • Мнения: 748
по същото време миналата бременност пих същия антибиотик. и рентгенови снимки на зъб си правих тогава. антибиотика се оказа едва ли не от най-опасните.
потърсих си сама информация и реших, че си поемам риска. просто не можах да си представя да си убия бебето, още повече, че риск винаги има. даже не казах на гинеколога си, за да не слушам поредното негативно мнение след като вече съм решила.
резултата го виждаш в лентичката ми - детето ми вече е почти на 2г. и е напълно здрава. Peace

та освен да те посъветвам и ти сама да се информираш и да си прецениш. и да слушаш инстинкта си...
не помня какви точно бяха рисковете, но провери възможността да се изследват и открият евентуалните последици през бременността.
имай предвид и че повечето гинеколози не се отнасят достатъчно задълбочено към подобни въпроси и като има някакъв риск бързат да препоръчат аборт...

ето ти сайт, в който можеш да провериш лекарствата по време на бременност: http://safefetus.com/

Общи условия

Активация на акаунт