Какво и е на кърмата ми???

  • 452
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Буквално имам чувството, че кърмата ми не става! След всяко кърмене, около половин час след това настъпва революция в корема на малкия. Наддигат се едни страшни газове, започва се едно напъване...и така до другото кърмене,  когато всичко отново се повтаря. Сякаш не с мляко, а с киселина го храня. Не ям млечни, бобови итн. Нямам вече сили, сънят ми е на пресекулки, детето като ми се усмихне, нямам сили да му отвърна. Той по цяла вечер се мята, присвива, напъва,плаче...кошмарно е. Мисля си, ако пробвам вечер да давам вода или чай дали няма да е по-добре, но пък се чудя дали това няма да му се отрази на теглото , а на мен на количеството кърма. Или да пробвам  с АМ??? Имам чувството,че не ми понася кърмата. На 4 месеца е.

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Колики? Макар, че е малко голям вече, но ...

# 2
  • Мнения: 114
Наистина, когато притеснението вземе връх, адаптираното мляко изплува като спасителен бряг! То често спасява нас, майчетата, от чувството за вина, че не правим нещо както трябва. Истината е, че АМ-то няма да промени нещата - ако бебчето има такъв тип хранителни смущения, то ще си ги има и с АМ. Аз мисля, че това са коликите. Няма значение, че бебчето ти е вече на 4 месеца. На всяко бебе му трябва различно време, за да му узрее храносмилателния тракт, което включва и активността на червата. Състоянието, което описваш много напомня за страданията, които предизвикват коликите. Самите колики са различни видове - има такива, които наистина минават до 3 месец, но има и такива, които могат да продължат доста по-дълго. Това се смята за физиологично нормален процес. Не се тревожи излишно.
Като цяло препоръката ми е да не променяш нищо - АМ-то не е решение. Нито пък има нещо на кърмата ти, както виждаш и сама, въппреки, че си изолирала от диетата си храни, които са газообразуващи, това не е намалило газовете на малкия ти. Така че  Grinning

# 3
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Незная дали чак такава революция в коремчето му ще се получи,но все пак да те питам: газирани напитки пиеш ли?Аз понеже и досега не ги пия и честно да си кажа незная каква ще е реакцията на бебо.

# 4
  • Мнения: 957
нищо газирано не пия.

# 5
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Просто и аз се опитвам да гадая.А имали ли сте колики като по-мънички или това е отскоро?
Просто приятелски питам.Иначе не мога да ти помогна с компетентен отговор.
Успех и дано скоро се оправите   bouquet

# 6
  • Мнения: 957
От родилния дом още. Бяха започнало да отслабват уж. Което се състоеше в по-бързо изпръцкване на събрания въздух. Беше започнал да ака всеки ден, беше по-спокоен нощем. Сега отново всичко започна постарому.  Постоянно се чудя какво може да съм яла, което да му пречи. Бял хляб, пуешко, картофи, готвени домати, готвени чушки, мус от ябълки, по една сурова ябълка сутрин, варени яйца, шунка, сладко от кайсии. Менюто ми е супер еднообразно.

# 7
  • Мнения: 2 652
Според мен й няма нищо на кърмата ти, но е добре да се консултираш с педиатър за газовете, може на дечко да са му по-чувствителни чревцата. Даваш ли капки за колики преди кърмене? И още нещо - ти самата имаш ли газове, ако да - значи все пак е нещо от храната?

При нас имаше подобна ситуация - типичните колики отминаха, но и досега от време на време малечка си има газове. Дори сега пие Бifidus на Аква Сорс за подобряване на чревната флора, защото откакто почнахме да се захранваме, пак се засилиха газовете.

# 8
  • Мнения: X
При момченцата по принцип коликите са по-силни и по-продължителни. При дъщеря ми почти не се усетиха коликите, но със сина ми положението беше много по-различно. Не можеше да спи по цяла нощ, напъваше се, пръцкаше, присвиваше се, почервеняваше от болки, често изпищяваше силно. Нищо не помагаше, освен гушкане, носене и махане на памперса, за да порита голичък 10-на минути, през което време аз леко му масажирах коремчето по посока на часовниковата стрелка, или просто го слагах по коремче, за да изкара по-лесно газовете. Имало е нощи, в които сме се редували с баща му с часове да го носим и успокояваме. Мисля, че не е от кърмата, аз също спазвах диета, но това не помогна. Не съм давала капки срещу колики, защото от неонатологията ми казаха, че докато не му съзрее храносмилателната система, все така ще бъде, с капки или без. И понеже съм против бебетата да се тъпчат излишно с каквито и да е лекарства и химии, не давах. Може и да съм сгрешила, но така счетох за редно тогава.
Както и да е, при нас нещата утихнаха чак около края на 4-я месец, но все още има дни да се присвива и напъва. Като се случи това, му правя гимнастика с крачетата, все едно кара колело, присвивам му крачетата в коленцата и притискам с тях коремчето, правим масаж на тумбачето, а и всеки ден го слагам поне по 3-4 пъти по 10-на минути по корем, за да си поизкара газовете.

Общи условия

Активация на акаунт