Ранно поставяне на гърда и обезболяващи-въпрос

  • 357
  • 7
  •   1
Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Наближава вече времето да раждам, говоря с доктора, който ще ме изражда да поставя бебето на гърдата скоро след раждането, но...и него, и мен ме притеснява как ще се отразят обезболяващите, които ще ми сложат при раждането. Става въпрос за обикновена система, няма да ползвам епидурална.
Ще съм благодарна за всякакво инфо по въпроса. А ако я има и брошурата, която се разпространяваше за седмицата на кърменето в електронен вариант.

# 1
  • Мнения: 1 896
Със сигурност няма да има проблем от кърменето. Ако някакво обезболяващо се слага на раждаща жена, докато бебето е още в нея, значи то е достатъчно безопасно, за да се кърми след това.
Трябва да имаш предвид и че при първото засукване бебето не може да поеме голямо количество мляко - на практика става дума за няколко милиграма коластра, по този начин не може да получи кой знае колко от който и да е медикамент.
Аз съм раждала два пъти секцио, като и двата пъти след операцията са ми били трамал - силно обезболяващо от групата на морфина. Увериха ме, че няма проблем да слагам бебетата на гърда и наистина не е имало последствия. Дори не са били сънливи, най-вече дъщеря ми, защото с първото бебе не бях много последователна в слагането на гърда първите дни поради незнание. Но малката сучеше начесто и въпреки това не й се отрази.
Разбира се, можеш да попиташ лекаря си предварително за твое успокоение, но кото цяло едва ли при раждането ще ти сложат нещо несъвместимо с кърменето.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Не се бях замисляла, че щом няма проблем за бебето, докато е в мен, не би трябвало да има и с кърменето.
Мерси, basilisk!

# 3
  • Мнения: 527
Аз мисля,че като слагат упойка,се преценява че до бебето не стига кой знае какво количество,защото ваденето на бебето става за минути(говоря за пълна упойка),докато кърменето после е често. На мен не ми дадоха бебето първите 2 дена,и аз се бях интересувала за кърменето веднага след раждането,но казаха че заради медикаментите не бива,а на мен ми слгаха леки обезболяващи от рода на аналгин PeaceИмах късмета обаче бебето да засуче веднага щом ми го дадоха,и сме нямали проблем Simple Smile

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз говоря за нормално раждане, просто със система обезболяващи, май лидол беше, ама не съм сигурна

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма проблем бебето да суче - въпросът е, че обикновено още от упойката при раждането (която действа в продължение на часове при нормално раждане с упойка!) до него стига някакво количество от упойките и може да е сънливо и да не проявява достатъчно желание за сучене или рефлексите му да са отслабени. Затова питай все пак какво точно ще ти сложат, за да се види дали няма и по-добър вариант.

# 6
  • Мнения: 1 896
Лидолът е сериозно нещо, по-силен е дори от това, което на мен ми слагаха. По-добре наистина обсъди с лекаря си и други възможни варианти, защото от лидол и не само бебето, но и ти ще бъдеш доста позамаяна. Проблемът няма да дойде толкова от кърменето, колкото от времето, през което бебето е все още в теб и лекарството достига до него директно през плацентата.

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Другата седмица ще се видим с него, тогава ще питам пак Grinning

Общи условия

Активация на акаунт