пневмококи в нослето

  • 878
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Видях, че и други майки са се сблъсквали с подобен на нашия проблем. Запушено и хъркащо носле, гнойни секрети  стичащи се по гърлото. След съветите за обилно промиване с физиологичен разтвор и непрестанното и зачестяващо появяване на това хъркане, (от 2 месена възраст) реших, че на своя глава ще поискам носен секрет. През това време сина ми вдигна и висока температура, която 3 дни не можеше да се свали. В спешен дежурен кабинет ми предписаха антибиотика Клацид. И макар да бях решила да изчакам, не можех да гледам детето си да се мъчи така и започнах да му го давам. Оказа се, че в нослето има масов растеж на Streptococcus pneumoniae. Предписаният антибиотик не е бил най-удачния вариант, но така или иначе на 3 ден детето спря да вдига Т. Слагам му и ксилометазолин разреден с физ. р-р плюс Низита мехлем в нослето (по предписание на педиатъра). Днес нослето пак започна да хърка. В понеделник ще трябва да пусна нов секрет. Според педиатъра ще лекуваме пневмококите, ако има налице клиника. В този случай и цялото ни семейство ще се изследва. Но лечението предполага антибиотик, а това предполагам за всеки родител е нежелано. Затова се обръщам към вас - имате ли опит в лечението на тези коки, алтернативни средства, нещо ефективно, което ще ни отдалечи максимално от АБ. Приемам и съвети за изпитан хомеопат.

# 1
  • Мнения: 455
Преди около два месеца имах синузит - пълен до горе синус - доказано от 2 рентгенови снимки !!! Правих си изследвания на секрет от носа и на мен ми откриха Streptococcus pneumoniae. Излекувах се с хомеопатия. И на мен ми бяха изписали антибиотик (за 10дни !!!), но отказах да го пия - особено след като ми казаха, че не било сигурно че ще ми помогне. Пък и кърмя все пак - не исках експерименти с бебка. Не съм много запозната, но не знам дали тези Streptococcus pneumoniae са заразни...Но поне аз не съм ползвала никога маска и непрекъснато съм гушкала и целувала и двете си деца (на 3 години и бебето беше тогава на 3 месеца...). Та затова ми е странно, защо трябва да се изследва цялото семейство...???
Ако все пак се спреш на антибиотик - нека да ти направя антибиограма, за да се види към какъв антибиотик са податливи тези коки...
А ако се спреш на хомеопатията - има доста теми в форума. Аз лично ходя в МЦ Хирон - там има и педиатри.

# 2
  • Мнения: 3 506
Ако проблем е само хъркането в нослето (което не е нещо необичайно за бебешката възраст) и наличието на въпросните коки (което също не е нещо необичайно - доста хора си ги имат), изобщо не бих се занимавала с лечение, дори алтернативно.

Общи условия

Активация на акаунт