Кърмене

  • 377
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте.Искам да Ви помоля за един съвет.Бременна съм с 1-вото ми дете в края на 8-мия месец,но все още не зная как се кърмят бебета.Благодаря предварително!!!    Thinking

# 1
  • Мнения: X
Есенциалната информация е събрана в Библиотеката.

Но най-добре, ако имаш тази възможност, посети срещите на Ла Лече Лигата, вече се проведе такава на 17 ноември, следващата май ще бъде на 15 декември: клик. (в Ла Лече можеш да се обадиш и на консултант по кърменето за съвети, има телефони за връзка)

Също, на 16 декември ще има Ден на отворените врати на Консултативния кабинет към МД: клик.

За съвети и консултация можеш да се обръщаш и към тези дългокърмещи майки, които наистина заслужават адмирации за труда и усилията, които полагат, за да помагат на толкова много жени, изпитващи трудности при кърменето на бебчетата си.   bouquet

Моят личен съвет - информирай се сега, докато си свободна, защото после ще ти бъде изключително трудно да отделиш време за това. Лека бременност и раждане!  Hug

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 12:35 от Анонимен

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Аз съм сигурен, че и да раждаш не знаеш как...
Ама ще научиш... Сигурен съм... И то много бързо ще ти се наложи да се научиш...

Това в кръга на шегата... Сега сериозно...

За кърменето е хубаво да имаш теоретична информация... Както се казва - да си "подкована" предварително... Тук, а и не само, има достатъчно информация, която да ти спомогне за успешно бъдещо кърмене... Успех и късмет...!

# 3
  • Мнения: 2 652
Освен многото информация, която ще намериш в Библиотеката, аз ще ти кажа, че в началото кърменето може да е много трудно. Хубаво е да си подготвена и за това, за да си мотивирана да издържиш трудния етап. Разбира се, при всеки е различно и трудностите не са еднакви за всички, но при повечето тръгването на млякото е доста болезнено - коластрата е по-гъста, каналчетата не са "разработени", ще ти се наложи да се цедиш. Мисля, че с пръсти в началото е по-лесно, отколкото с помпа. И да знаеш, че най-добрата помпа е бебето - колкото и често да го слагаш на гърда, няма никакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт