Речник на бебешкия език!

  • 897
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
 Днес, докато слушах на бебефона звуците на сина си, се замислих как така лесно и без замисляне усещам (така си мисля Rolling Eyes) какво иска да изрази детето. Струва ми се, че би било интересно да споделим как всеки от нас разчита т. нар. бебешки език Grinning
 Например, когато Калоян повтаря непрекъснато на малки интервали: "Гиии, гиии, гиии!" -  това със сигурност означава, че е силно недоволен от нещо, а най-вече - гладен.
 "Гагии, гагии, гагии!", е вик за помощ.
 "Брррр, бррр", означава нещо, като: "Мисля сии..."
 "Ааааа-иииии-ееее, гуууу" - "забавлявам се, гот ми е"
 Фалцетно "иееее, иеее" - "изпуснал съм си играчката, дай ми я!"
 "Мееее, мееее!" - "Не ми се стои повече тук! Премести ме, разходи ме!"

 Много важен елемент за осмислянето на бебешките звуци и срички е интонацията, с която са произнесени. Това най-вече ми показва как, евентуално, да разтълкувам смисъла им.

 Ако имате желание, споделете и вие вашите впечатления по този въпрос. Разбира се, няма никакво гаранция, че това, което ние разбираме, съвпада с това, което искат да ни кажат. Но поне ще се позабавляваме Joy

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Като беше малко бебе (до към 2 месеца), викаше беее или баааа или буааааа - значи, умирам от глад, какво става с манджата, вие, хора, да ме уморите от глад ли искате!?

# 2
  • Мнения: 4 555
 Joy Joy Joy
Много готина тема  Laughing

Ra, на колко е детето ти?

# 3
  • Мнения: 125
 Радвам се, че ти харесва, Карина Hug

 Калоян е почти на 6 месеца. Пропуснах да напиша Embarassed

# 4
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами в интерес на истината не се бях замислила за звуците които издава защото за мен нямаха никаъв смисъл.Разлика откривам само по вида на плач и някой жестикуларни движения...иначе Габи особено от месец и нещо си приказва нон стоп,ама само тя се разбира.
най разбираемите думички са :"ма-ма","тики-така" и "дудА"(вода),"па-па"- като рибка означава че е гладна.

# 5
  • Мнения: 139
 smile3501
Моето бебе вече е на 2,7 г. Laughing
и не мога да се включа със забавни гугукания,
но е важно да им се следи интонацията!
Браво, че го правите!
Преди време имах въпроси от други майки:
"Ама, ти как разбра, че е уморен?"
"Ама, ти как отгатна еди какво си?"
 Важно е да ги познаваме и разбираме,
нищо, че говорят на извънземен език!
  bouquet

# 6
  • Мнения: 745
много ми беше смешен моят син,когато беше на 20 дни,като ревеше и викаше ''well'' на мама англичанчето!!!!после премина на га!!!сега си говори нещо,ама е неразбираемо за мен.той е на 4 месеца и за сега не мога да се похваля с друго! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт