Дали можем да си помогнем сами? (тема за зеленият чай)

  • 5 567
  • 49
  •   1
Отговори
Зеления чай, предизвикателство,какво е въздействието му върху нас?Какви са вашите виждания,използвате ли го,харесва ли ви вкусът му?На много места в различни здравни списания чета ,че е много полезен и се стремя да си пия поне по 1 чаша на ден.Обикновенно си купувам зелен чай с мента,има с различни вкусове и се стремя да го изпия докато е топъл, защото ако изстине става много горчив!Определено има влияние върху преработването на храната,стомаха ти работи добре!Освен това калориите му са 0.Живота е станал толкова напрегнат и почти всичко, което консумираме е вредно така че мисля имаме нужда от него понеже е и много тонизиращ!Чакам и вашите мнения newsm78

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 17:08 от Reza

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Докато чакам да преместят темата, я да се разпиша.  Mr. Green
Кафе не пия, затова пък пия много чай. Преди пиех зелен, сега пия мате. На мен ми е вкусен, за разкош му слагам и малко мед. Чаят мате (освен вкусен) е и много полезен.
Купувам си го от билкова аптека.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пия само билкови отвари - мащерка, липа, мента, жълт кантарион, шипка, глог  ... чая- зелен и черен не ми понася ... той води ли се билка или  newsm78

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Пия го като заместител на кафето. Предпочитам го силен. Толкова силен, че да нагарча. Пие се на малки глътки бавно. По някое време почва да ти сладни без да му слагаш захар.
Билкови отвари също пия, но с много мед.

# 4
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
аз много рядко пия кафе (харесвам му главно аромата)
пия много чай- билкови отвари в комбинации, зелен и черен чай, не харесвам плодови особено
Винаги пия чай без нищо- захар, мед или мляко
напоследък пия по 2 чаши зелен чай на ден (в работата само този ми харесва)
за ползата - има много писано, за мен е достатъчно, че се чувствам добре като пия чай (не мога да кажа същото за кафето)

# 5
  • София
  • Мнения: 7 753
Много обичам зелен чай, пия по 2 чаши на ден.
Редувам го с чайчета от разни билкови отвари, но в последно време зеления ми е фаворит.
Не обичам само черния чай.

# 6
  • Мнения: 87
И аз съм от непиещите кафе/учудвам се, че има доста като мен Simple Smile/.Обичам билкови чайове, но най-много чай от мента.Зеленият не ми е приятен на вкус.

# 7
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
пия много кафе, но 4ай пия зелен като лекарство, имам фобия от 4ай заради яслите и градината на крехка възраст , още се сещам за престоялия липов 4ай с 4ервеникав цвят и как ме  4акаха да го изпия лелките! а аз го мразех! пия 4ай единствено тука ,в тунис,  с голям кеф, прави го свекъра по местен оби4ай с кедрови ядки и примес с 4ерен и мента (прясна), и много сладък! зеления пия с литри, но вместо вода,4е не мога да се наливам с вода зимата, а нали трябва да се слабее!не знам колко помага! ли4но на мене теинови и кофеинови напитки не ми действат кой знае колко! ина4е липов цвят и тизана пия като се разболея! а 4ай от немай къде, да не обидя домакина, пия  какъвто и да е, пуста дипломация! куриоз в истанбул, навсякъде ни сервират 4ай, сигурно пробвах на ден десетки аромати! ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 889
   Не ми харесва специфичния му мирис (и вкус).  Stop

# 9
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
обичам кафе (защото ми е вкусно). обичам чай, защото ми харесва. знам, че зеленият чай помага за изчистването на мазнините от тялото. обаче така ми пада кръвното от него, че едва стоя на краката си. това го установих след като започнах да пия по 2-3 чаши зелен чай да ден. сега в къщи имам зелен с жасмин, алпинист  Mr. Green, ментов, ройбос с канела и портокал и пикуик с горски плодове. обичам и чай с ром  Peace

# 10
  • Мнения: 337
Пия зелен чай на туайнинг. Поне само такъв съм купувала, не съм пробвала други видове.
Важното е да не прекалиш със запарката, не повече от 2-3 минутки, инече става много горчив. Пия без захар, без мед, натурален
Знам, че съдържа повече витамин Ц от лимона.  Grinning

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
обичам кафе (защото ми е вкусно). обичам чай, защото ми харесва. знам, че зеленият чай помага за изчистването на мазнините от тялото. обаче така ми пада кръвното от него, че едва стоя на краката си. това го установих след като започнах да пия по 2-3 чаши зелен чай да ден. сега в къщи имам зелен с жасмин, алпинист  Mr. Green, ментов, ройбос с канела и портокал и пикуик с горски плодове. обичам и чай с ром  Peace

Еееее ти ме разби. Как така ще ти пада кръвното, след като в чая има достатъчно кофеин.
Ти да не го пиеш с 3 пръста ром?

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 14:26 от Labrador

# 12
  • Мнения: 2 149
обичам кафе (защото ми е вкусно). обичам чай, защото ми харесва. знам, че зеленият чай помага за изчистването на мазнините от тялото. обаче така ми пада кръвното от него, че едва стоя на краката си. това го установих след като започнах да пия по 2-3 чаши зелен чай да ден. сега в къщи имам зелен с жасмин, алпинист  Mr. Green, ментов, ройбос с канела и портокал и пикуик с горски плодове. обичам и чай с ром  Peace

Еееее ти ме разби. Как така ще ти пада кръвното, след катов чая има достатъчно кофеин.
Ти да не го пиеш с 3 пръста ром?
Joy
Пия зелен чай с голямо удоволствие-ментов,ориент Laughing,без захар

# 13
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
ми пада.. пък може и да се качва, знам ли  Mr. Green ама ми става зле като попрекаля точно със зелен чай (без алкохол  Peace).
п.п.: от кафе, различно от нес, също се разтрепервам ... ако е без захар и сметана и не дълго.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Слагаше се мляко заради танина ли  newsm78 ...я обяснете по- подробно, защо , как и какво , моля

Общи условия

Активация на акаунт