Обичате ли бокс?

  • 1 324
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Замислих се днес че това боксът е голям феномен сред спортовете. И изобщо е голям феномен в заобикалящият ни уж цивилизован свят. Това е единствения "спорт" чиято цел е да увредиш този който стои пред теб. Да го смачкаш, да го унищожиш (понякога и буквално), да го пребиеш.
Вие гледате ли бокс. Кефи ли ви да гледате как двама потни мъже, планини от мускули, се млатят здраво и се лее кръв... За отбелязване е че на боксовите мачове има почто толкова жени колкото и мъже. И жените викат здраво и се кефят.
Какво жените намирате във бокса. Еротично ли ви изглеждат биещите се здрави мъже (защото може би вашите не са толкова яки) възбуждащо ли е да гледате как се лее кръв от тях... Какво намирате жените в бокса че го гледате...
И хората които обичат бокс, те нещо повредени ли са. Какво има в тях че да им харесва да гледат тази жестока първична битка. Не би ли трябвало модерното културно човечество вече да е надживяло подобни първични изпълнения. И съществуването на такова явление като бокса не показва ли че хората не са мръднали и сантиметър от каменната ера в емоциите си.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 720
не обичам да гледам
борба също
секси ми изглеждат нападателите, че дори и защитниците във футбола
е, не всички де Laughing

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Обичам бокс.
Самата аз съм била шампион по кик-бокс.

А това с леещата се кръв е от Рамбо, Борисчо-нежно сърчице.

# 3
  • Мнения: 212
Обичам бокс.
Самата аз съм била шампион по кик-бокс.
А това с леещата се кръв е от Рамбо, Борисчо-нежно сърчице.
Да бе да, от Рамбо било. Нямало кръв..... Няма боксов мач в който да няма аркади а от тях пръска кръв като от маркуч...
И какво ти харесва в това да млатиш противника. Какво изпитваш като го свалиш в безсъзнание на пода. Чувстваш се велика и могъща ли какво... Чувстваш се удовлетворена че почти си убила някой ли...

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Това е само спорт, Борисе. Целта не е да пръснеш носа на опонента- случва се, когато самия той не е подготвен за играта и сам си е виновен.
Абе какво да ти обяснявам за неща, които не разбираш- все едно ти да се опиташ да ми обясниш, че чалгата е изкуство. Не върви, мишън импосибъл, няма сми...

Човек не може да разбира от всичко, смешното е, когато си мисли, че това не е така...

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не обичам бокс. Не гледам, не ми харесва. Но пък е добра тренировка за тялото, така че ако не бях такъв зверски мързел, може би бих тренирала. Считам, че разтоварва психически. На човека му е вродено да иска да млати Mr. Green

# 6
  • Мнения: 6 155
Рядко, но ми  харесва да гледам. Т.е. обичам да коментирам кой колко е смотан  Mr. Green
Но на живо не бих отишла да гледам.

# 7
  • Мнения: 3 880
Аз нищо не намирам в бокса и затова не гледам. В редките случаи когато съм се задържала пред тв-то няколко минути съм се чудела какъв точно е смисъла в това да си полират взаимно физиономиите и по-важното- на какво точно се кефят зрителите ooooh!  Един спорт, в който спортистите целенасочено си трошат носовете и си причиняват болка не може да ме впечатли.
Ама то не може едно нещо на всички да ни харесва Peace

# 8
  • Мнения: 274
Бих тренирала бокс, но за спортна форма, не професионално. И ми харесва да гледам само по - "ниските" категории - там всичко е много по-технично. В по-"големите" има само яко млатене. Иначе нищо лошо в двама потни, запъхтяни мъже с мускули..... smile3508

# 9
  • София
  • Мнения: 109
В бокса има много мисъл. На незапознатите им изглежда като "млатене", но реално нещата опират до много бърза мисъл, реакции, подготовка и интуиция. Особено в по-леките категории. Сигурна съм, че няма тъпанар добър боксьор.
Това с кръвта, дето шуртяла като от маркуч... много филми гледате Grinning
Болка има, но само когато сгрешиш. Ако играеш умно всичко прилича на партия шах.

Перфектно е за добра физика, а също и за разтоварване.

2 години кик-бокс

# 10
  • Мнения: 797
 A бе баш тъп боксьор в малките категории да няма не е съвсем така Naughty
 Тренирала съм бокс,при това и с Борис Георгиев(бронзовият медалист от Олимпиадата), и с други боксьорчета-все многократни републикански щампиони при младежи и юноши. Има си тъпи ,има си и остри  hahaha
 Относно самият спорт "бокс"- страхотен е за физиката - хем бързина развива, хем рефлекси, хем издръжливост, хем ти стяга мускулите, а пък за жените помага и при самозащита  Peace
 А точно механичното зазубряне на удари от многократните двуразови всекидневни тренировки създават у  боксьорите бързи реакции; самият опит ,натрупан в тренировки и състезания ти подсказва за ходовете на противника...

Общи условия

Активация на акаунт