Стиснати ли са мъжете ви?

  • 8 899
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 331
Или по-скоро пестеливи? И как се различава едното от другото - че на мен не ми е много ясно? Моят мъж например има хубава работа, печели добре... Парите засега ни стигат... Но! На обяд вместо да отиде и да хапне някъде като хората, си носи сандвичи от вкъщи! Не е, защото са му по-вкусни, не е и защото няма време да почива, не е и защото го мързи да излезе да обядва... Просто не иска да дава 2-3 лева за обяд или за да си купи някаква закуска например. Вие как му викате на това? На мен не ми пречи, но има и други подобни ситуации, тази я дадох само като илюстрация...

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Стиснат е: дал ми е копие само от дебитната си карта, от кредитната не дава. Naughty

# 2
  • Мнения: 274


Или по-скоро пестеливи? И как се различава едното от другото - че на мен не ми е много ясно? Моят мъж например има хубава работа, печели добре... Парите засега ни стигат... Но! На обяд вместо да отиде и да хапне някъде като хората, си носи сандвичи от вкъщи! Не е, защото са му по-вкусни, не е и защото няма време да почива, не е и защото го мързи да излезе да обядва... Просто не иска да дава 2-3 лева за обяд или за да си купи някаква закуска например. Вие как му викате на това? На мен не ми пречи, но има и други подобни ситуации, тази я дадох само като илюстрация...

Стиснат!! Не обичам такива хора.
И за теб е кофти....ще започне да ти пречи.

ПП. Подържай лукса, парите сами ще дойдат Simple Smile

# 3
  • Мнения: 331
Стиснат е: дал ми е копие само от дебитната си карта, от кредитната не дава. Naughty

Е, то аз ако имах кредитна карта определено щях да държа да я крия от себе си...  ooooh!

# 4
  • Мнения: 62
пестелив да!себе си може да лишава от много неща,но никога не е позволил нещо да липсва в къщи- Hugпонякога е стиснат-но нашите пръсти са много широки/ ooooh!

# 5
  • Мнения: 331
Стиснат!! Не обичам такива хора.
И за теб е кофти....ще започне да ти пречи.


ПП. Подържай лукса, парите сами ще дойдат Simple Smile


Благодаря за съвета, от утре почвам! И като свършат парите (ако още не са дошли тия, дето ще дойдат) - ще я карам и аз на сандвичи Simple Smile

Иначе мен никога не ме е ограничавал в харченето, а за детето пари дава, колкото му поискам...

# 6
  • Мнения: 3 675
Стиснат, не бих казала.По-скоро отговорен и пестелив, аз все гледам да си харча парите за глупости, примерно козметика, нещо, което той не може напълно да проумее.

# 7
  • София
  • Мнения: 71
Разумен и пестелив. Предпочита да се лиши от някакви дребни всекидневни радости, но да отидем на пътешествие например, или да си купим нещо качествено и съответно скъпо. Аз съм с много широки пръсти, обичам да си угаждам и, признавам си, често харча пари за пълни глупости. Така че съм доволна, че имам такъв мъж, защото ако и той беше като мен, никога никъде нямаше да отидем, нито щяхме да си купим нещо. На мен сметка не ми държи и въобще - в това отношение няма от какво да бъда недоволна. Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 71
Или по-скоро пестеливи? И как се различава едното от другото - че на мен не ми е много ясно? Моят мъж например има хубава работа, печели добре... Парите засега ни стигат... Но! На обяд вместо да отиде и да хапне някъде като хората, си носи сандвичи от вкъщи! Не е, защото са му по-вкусни, не е и защото няма време да почива, не е и защото го мързи да излезе да обядва... Просто не иска да дава 2-3 лева за обяд или за да си купи някаква закуска например. Вие как му викате на това? На мен не ми пречи, но има и други подобни ситуации, тази я дадох само като илюстрация...
Между другото, имам приятели, живеещи в Канада, други в Австралия, и от тях знам, че там е абсолютно в реда на нещата човек да си носи храна от вкъщи. Имат си даже специални помещения, където има примерно микровълнова фурна, и там си притоплят храната и си обядват хората. Така е прието и на никой това не му прави лошо впечатление. Просто всички го правят. Тук, у нас, не е така, и затова ни е странно.

# 9
  • Мнения: 2 270
НЕ!
Имам достъп до всичките му парички Mr. Green

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Разумен човек! Евалла.
И как така ще мине само с 2-3 лева за обяд. Аз като излезна навън да обядвам и 5 лева ги правяот раз.
Добре, че сега бачкам на 5мин от къщи и си хапвам у нас ....

# 11
  • Мнения: 331
И как така ще мине само с 2-3 лева за обяд. Аз като излезна навън да обядвам и 5 лева ги правяот раз.

Добре де, айде да не са 2-3, 3-4 да са. За 1-2 въпрос ли ще правим?  Wink Явно е нараснала инфлацията, откакто съм в майчинство, не ще и дума...

# 12
  • Мнения: 455
Ами незная как точно да определя моя ..... на моменти е по-скоро пестелив в други е повече стиснат - различно и в зависимост от ситуацията. Понякога това много ми тежи и ме дразни ужасно, но вече съм си намерила начин за толкова години да се справям с него по тези въпроси.
От друга страна добре, че поне той е с прибрани пръсти защото аз съм пълна противоположност - толкова са широки, та ...... мен ме хваща страх.  Crazy

# 13
  • Мнения: 244
ама какво лошо има сандвичи да яде от вкъщи??да пести че после като отидете до магазина...шегувам се Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 833
направо е прахосник, по- скоро аз съм по- пестеливата

Общи условия

Активация на акаунт