Отговори
  • Мнения: 1 612
Здравейте!
Получих информация за дете с редовни документи, което е предлагано за осиновяване, но никой не го иска, защото е дете на хероинозависими родители.
Интересно е, че детето няма пристрастеност към наркотика. Не знам как е възможно това.
Лекарите казват, че е здраво.

Интересно ми е какви могат да бъдат последствията за детето при това положение?
Дали в последствие могат да се появят някакви отклонения примерно в умственото развитие или във физическото?

Ако някой има идея моля да я сподели!

Благодаря предварително!
  bouquet

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 186
Лили, попитай във форума на д-р Нивея Бейби, д-р Слънчева може би ще ти даде точна информация.

# 2
  • Мнения: 1 612
Благодаря ти wa_wa!
Аз се консултирах и с Мели.

# 3
  • Мнения: 224
Цитат
Благодаря ти wa_wa!
Аз се консултирах и с Мели.


Е какво каза тя?

# 4
  • Мнения: 1 612
Мели каза, че няма проблем.
Такива случаи хич не са малко.
Като се замислих за Тити Папазов се сетих.
Той нали осинови дете на HIV-позитивни родители, а детето се оказа абсолютно здраво.

Не мога да Ви опиша какво е в душата ми сега.
Голямото желания да се сдобия с детенце нарастна още повече.
Като се върне мъжа ми от работа ще му покажа отговора на Мели.
Смятам да се консултирам и с други лекари.
Не съм виждала детето, но нещо ме привлича от разстояние.
Не мога да го опиша.

Не знам дали бях споделила и с Вас историята покрай взимането на моето куче и името му.
Накратко: мъжът ми каза, че бащата на негов колега подарява малка немска овчарка (без родословие). Аз разбира се веднага започнах да го навивам, защото това беше детската ми мечта. Той се съгласи и ме попита как ще го кръстя. Аз му казах "ЛОРИ". Той твърдеше, че ЛОРА е по-хубаво, но аз си настоявах на моето.
Отиваме да видим кученцето. Много ми хареса. Питам аз стопанката ка се казва кученцето, а тя каза: "Казва се Лори". Онемях. Това кученце беше родено специално за мен.
Та така.
Сега се чувствам по същия начин.

Може би това е моето дете! Господи дано да е така! Praynig

# 5
  • Мнения: 4 138
послушай сърцето си. нека господ да е с теб.  Praynig
понякога човек трябва да вземе бързи решения за неща, които му се струват много сложни. минала съм през подобно нещо. просто следвах чувствата си и слушах сърцето си. в един момент изключих разума. помогна ми и сега не съжалявам. стискам ти палци и ти желая щастие.

# 6
  • Мнения: 224
Стискам ти палци. Да пишеш след срещата непременно.   Praynig Praynig Praynig 
 Hug Hug Hug

# 7
  • Мнения: 1 615
Стискам плаци!!!

# 8
  • Мнения: 2 722
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144793.0
темата и дискутирана и тук
Лично мнение, че не би трябвало да има проблеми, но мнението ми е на базата на чуто-недочуто.
Успех!   bouquet

# 9
  • Русе
  • Мнения: 212
Успех и следвай сърцето си.Моля те пиши каквото и да става Hug

# 10
# 11
  • Мнения: 1 652
И от мен успех и стискам палци!  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 9 517
Извинявам се, че ще наруша общия тон, както се извинявам и ако нещо не съм прочела или разбрала, но никъде не видях да го предлагат точно на Лилиа това дете, т.е. да са минали на съвет и да са ги избрали за кандидат-осиновители на това дете... Малко ала Тити Папазов ми звучи. Пак казвам - нищо лично, най-вероятно нещо не съм доразбрала. За информация ми служи това:
Здравейте!
Получих информация за дете с редовни документи, което е предлагано за осиновяване, но никой не го иска, защото е дете на хероинозависими родители.
Ще съм благодарна, ако Лилиа ме опровергае.

# 13
  • Мнения: 1 612
Права си Фоксче.
Не са ми го предложили.
Просто научих за случая и, че вече детето има откази поради причината, която описах. Даже може да са го пуснали за международно осиновяване.
Това дете явно е проблемно. Според мен е по-добре да бъде осиновено в България, а не в чужбина.
Ако наистина информацията ми е вярна защо да не бъда аз тази, която ще го осинови.
Ох пак се размечтах!
Може да звучи като случая на Тити Папазов. Съгласна съм с теб.
И едва ли ще имам някакъв шанс, ако вече е дадено за международно осиновяване.
Питането ми не е свързано само с конкретното дете.
Такива деца има много. Имам роднина - медицинска сестра в Плевен. Тя също не можеше да има деца.
Тя ми е разказвала за майки зависими от хероина, как раждат децата си и ги оставят за осиновяване. Тогава изобщо не съм се замисляла по този въпрос.
Може би тепърва ще се наложи да се сблъскам с предложения за такива деца.
Ох в главата ми е пълна каша.

# 14
  • Мнения: 1 249
Права си Фоксче.
Не са ми го предложили.
Просто научих за случая и, че вече детето има откази поради причината, която описах. Даже може да са го пуснали за международно осиновяване.
Това дете явно е проблемно. Според мен е по-добре да бъде осиновено в България, а не в чужбина.
Ако наистина информацията ми е вярна защо да не бъда аз тази, която ще го осинови.
Ох пак се размечтах!
Може да звучи като случая на Тити Папазов. Съгласна съм с теб.
И едва ли ще имам някакъв шанс, ако вече е дадено за международно осиновяване.
Питането ми не е свързано само с конкретното дете.
Такива деца има много. Имам роднина - медицинска сестра в Плевен. Тя също не можеше да има деца.
Тя ми е разказвала за майки зависими от хероина, как раждат децата си и ги оставят за осиновяване. Тогава изобщо не съм се замисляла по този въпрос.
Може би тепърва ще се наложи да се сблъскам с предложения за такива деца.
Ох в главата ми е пълна каша.


Във форума на руските осиновители имаше сълго споделяне от родители на такова детенце, но май не беше скоро. Те били съседи на родилката, тя зарязва при тях детето уж да иде до магазина и не се връща. През годините се мярка, но детето си остава при тях.  Ако някой може да намери темата би било полезно да  се чуе хората какво мислят и споделят.

Не съм лекар, но мисля, че плацентата има удивителна избирателна пропускливост (нещо писах по други поводи професионално, та тези неща ми останаха от цитатите на биолози), т.е. пази бебето, но алкохолът и дрогата не и се опират, за съжаление.
Та, за детето на алкохолици, мисля е подобно положението, а колко от циганите са алкохолици и си правят кекс, пийват си и бременни, не може да гадаем за бройката.

 Ако ти предлагат детето и ти се колебаеш, потърси си тесен специалист, идеално би било да поговориш с няколко такива, всичко друго е "боза".

Предполагам, питаш дали да предприемеш активни действия за това дете. Направи това, което ти самата считаш, че за теб е редното. С дете (биологично или не) - изненади всякакви може да се очакват, никой от нас не е застрахован.

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 10:19 от Miraetta

Общи условия

Активация на акаунт