тирамису

  • 1 234
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 505
Хайде мами давайте идеи как го приготвяте вие в къщи-рецепти,технологии,а ако има някаква тайна издайте я.А също така ако има нещо което да замени маскърпонето.И ако има вариант да си направим домашни бишкоти рецептите(тук където съм малко трудно се намират бишкоти).Знам че сте идейни,чакам с нетърпение.
 newsm78

# 1
  • Мнения: X
koito tarsi na4ini-namira

За търсачката става въпрос Wink

# 2
# 3
  • Мнения: 1 505
Явно не сте разбрали най-вече питам за възможност да се заменят продуктите,като съзирцавам бишкотите,и ако има начин да се направят в къщи-рецепти търся.Ползвах търсачката и си харесах рецепти.Благодаря на dessita_i-
за отзивчивостта.От там разбрах че може маскърпонето да се замени с извара(аз я мразя),и с крема сирене,но аз питам най-вече за бишкотите.Моля да се включи някои които знае рецепта,има или е пробвал да ги прави.

# 4
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Домашни бишкоти
Продукти:
300 гр. захар
3 яйца
пудра захар за поръсване
400 гр. брашно
ванилия
Разбиват се жълтъците с 1/3 от захарта, а белтъците - с останалата до получаване на пухкава смес. Съединяват се двете смеси, прибавя се пресятото брашно, разбърква се внимателно и се шприцоват върху хартия за печене с кръгъл шприц продълговати или кръгли бишкоти. Пекат се в умерена фурна до леко порозовяване. Отгоре се поръсват с пудра захар.     Hug     тази рецепта си изтеглих от форума ,но още не съм я изпробвала.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Аз я правя по следния начин:
3 готови какаови блата
за крема:

3 чаени чаши /200 мл/ прясно мляко
1 1/3 ч.ч захар
1, 5 - 2 п. крема сирене
2 ванилии
4 супени лъжици брашно /нишесте/ или в съотношение 2:2, за да не стои крема брашнян
2 с. л. масло /слага се накрая преди да се извади крема от огъня/
Вари се на тих огън,като се бърка
Блатовете се сюрпират с 2 ч.ч прясно мляко ,в които се разтварят 2 п. нес кафе и 2 с.л. захар
Най-отгоре се  поръсва цялата торта с обикновено какао/аз слагам 2 -3 с.л. в обикновена цетка и така ръся,за да стане равномерно/
Дано съм била полезна! На нас този вариант ни харесва.

# 6
  • Мнения: 1 655
Ето коя рецепта правя аз
2 пакета бишкоти от единичните
1 мляко роса;
1 сметана 200 грама
2 броя крема сирене х 125 грама
7 с.л.  захар
300 мл кафе сварено
4-5 лъжици уиски или коняк
В правоъгълната тавичка  на дъното се слага малко от крема. Следват бишкотите потопени в кафето. Отгоре се слага крема- половината. Следва пак ред бишкоти и останалата част от крема. Оставя се в хладилник да престои  поне 10 часа. Преди поднасяне се поръсва с натурално какао. Добър апетит

Общи условия

Активация на акаунт