Kak shte papa v qslata???

  • 909
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 597
Ох,сигурно ви е писнало от мен.Простете ми,че съм така досадна,но се притеснявам и искам да споделя с вас.
Както ви казах има вероятност Влади да тръгне съвсем скоро на ясла-още другия месец дори-незнам със сигурност,но утре ще разбера.
Но се притеснявам,освен всичко друго-дали ще се адаптира,как ще е с детските болести...КАК ЩЕ ЯДЕ ТАМ???
Той си е злоядичък,т.е. не яде сам,трябва да се занимаваш с него,да играе с играчки за да се наяде...На всичкото отгоре не всичко дъвче...а там кой ще се занимава толкова с него,гладен ли ще стои???
Така завиждам като видя някое детенце,което само отваря устата си и майката му бута с лъжицата,а то само гълта ли гълта.При моя Владимир не се е случвало никога
Дали ще го видя да яде с апетит,сам,без кандърми и игри...
Дали в яслата ще успее да се научи или ще сти.ои все гладен...ами ако остлабне???
Моля ви мами споделете ми вашия опит???

# 1
  • Мнения: 3 211
Габи също яде много малко, яде сама, там също яде сама, казват че си изяжда всичко. Което не яде само, лелите помагат, но по принцип ги възпитават на самостоятелност. Доколкото съм чувала няма дете, което да не яде на ясла, гледат едно от друго. Така е и за гърнето.

# 2
  • Мнения: 1 250
Децата много гледат едно от друго. Вероятно като види как другите ядат само ще поиска. Пожелавам ти го!

# 3
  • София
  • Мнения: 328
Не се безпокой толкова , яденето е най-малкият проблем според мене.Нали за това има лелки, а пък и те ще ти казват ако не се храни да наваксваш вечер.По-важното е да се адаптира в обстановката и без мама, да може да се наспива, а храненето ние го превръщаме в мания и така става проблем.Ако отслабне какво толкова страшно.Аз имам приятелка с дете на 3г.,което в буквалният смисъл почти не яде, а пак си  е живо и здраво   и колкото повече тя се притеснява за това, той толкова повече не яде.Аз лично също не се храних в детската градина, даже имим още храни,които не ям ,защото са ми лош спомен оттам.
Спокойно,все нещо ще хапва.Успех с яслата на теб и детенце. Flutter

# 4
  • Мнения: 7 831
В яслата на Дани ги хранят, на обяд се събират и трите сестри и лелята помага – сяда всяка от тях с по n броя деца и като гъсета – едно след друго отварят уста. Първия ден след като не беше ял ме предупредиха да го нахраня. Но и ни предупредиха, че никого не гонят из стаята с лъжицата и че насила не могат да ги нахранят  Sad  Embarassed . При нас храната не е пасирана!
От друга страна за злоядото дете глада е най-добрия лек - казвам го от собствен опит!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 791
Не се тревожи! Едно е вкъщи, друго - на яслата, повярвай ми! Стефи яде на яслата без проблем, спи без проблем, без биба, без парцал( ритуалните атрибути вкъщи, без които НЕ ЛЯГА). А вкъщи глезотии- и с яденето мурафети, и със спането...
Много е заразителен примера в яслата, колектива Wink  като се гледат едно от друго децата, попиват като гъбки и се имитират. Затова на яслата толкова бързо се научават на много неща, докато вкъщи става по-бавно и трудно и защото ние майчетата не сме много издръжливи на маймунджилъците на нашите съкровища, а лелките там си знаят работата и глезотийки няма!
 Ако случайно наистина детенцето ти не яде като хората- ще те уведомят да си го дохраниш, споко!
Дано всичко се нареди и няма проблеми слънчицето! Желая ви успех и ти по-споко! Wink

# 6
  • Мнения: 1 072
Нашият вкъщи е един ад като стане въпрос за ядене, лелките в градината казват, че изяжда по 2 филии там. така ме е яд, че там не им дават и манджи. Те гледат едно от друго децата и ядат. Не се притеснявай. А то от глад няма да се остави да умре. най-много да се научи да яде само!

# 7
  • Мнения: 597
Dano da ste pravi momi4eta.
Sutrinta hodih do qslata i sled kato napravim neobhodimiq komplekt dokumenti,ot mai mesec trugvame.
Dai Boje vsi4ko da e nared,da svikne po-burzo,da e zdrav,da ne boleduva mnogo i produljitelno...

# 8
  • Мнения: 7 831
Разделих темата. За храненето - разговаряйте си "на воля"  Wink Тук.

# 9
  • Мнения: 1 072
Цитат на: anidimova
Dano da ste pravi momi4eta.
Sutrinta hodih do qslata i sled kato napravim neobhodimiq komplekt dokumenti,ot mai mesec trugvame.
Dai Boje vsi4ko da e nared,da svikne po-burzo,da e zdrav,da ne boleduva mnogo i produljitelno...

Успех, ще видиш, че всичко ще е наред. Майките обикновено страдат повече от децата в такива ситуации, знам го от собствен опит.

Общи условия

Активация на акаунт