Какво със сварена тиква ?

  • 787
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Имам доста останали парчета сварена тиква... Или трябва някак да ги оползотворя , или след 2 дена да ги хвърля.
Дайте, моля, идеи какво мога да направя.

# 1
# 2
  • Мнения: 171
Мерси, Leo, супер бърза си   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 4 866
Крем-супа.

# 4
  • Мнения: 7 474
Ето и една цяла тема само за рецепти с тиква http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129100.0

# 5
  • Мнения: 1 032
Уф, потекоха ми лигите от този тиквен сладкиш. Ще трябва да се пробва тия дни. Иначе моето предложение е подобно, но не съвсем. Аз карамелизирам захарта, нареждам сварената тиква (намачкана или настъргана) и заливам с мляко, яйця и ванилия. Нещо като крем карамел с тиква. Много е вкусно и приятно.

# 6
  • Мнения: 3 410
Понеже утре е Бъдни вечер, си позволявам и аз да кажа моята рецепта за тиква. Обелва се тиквата, нарязва се на парченца с размер около 2 на 2 см. и леко се сварява до полуготовност със съвсем малко водичка. Изсипва се в тавичка и отгоре се поръсва обилно със ситно нарязани сушени плодове и орехи. Плодовете/сушени сливи, ябълки, кайсии, ягоди и каквото друго имате/ предварително се накисват за няколко часа във вода преди да се нарежат. Залива се с разтопен мед и се запича за 15-на минути във фурната. Става красота и вкусотия взети заедно. Опитайте Hug и весели празници  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт