Спане за малки деца

  • 458
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Искам да ви попитам,как спят малките ви деца през деня,за под 6 месеца става въпрос.Вие ли ги оставяте да спят или как?Това е различна тема от тази колко спят децата ви.Моята госпожица ако не излезем навън,цял ден няма да спи.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 804
Като започне да мрънка, я слагам в леглото й и след 10 - ина минути вече е заспала.

# 2
  • Мнения: 318
Ми и моята мацка беше така до скоро, само в количката спеше и то трябваше задължително да е в движение. Но напоследък свикна да си спинка и вкъщи. Слагам я в леглото й, музиката пускаме, малко я люлям ако се налага и тя си заспива. Е, понякога повече услилия ми коства, но като цяло нямам проблеми пу пу  Peace
Та пробвай да й създадеш някакъв режим ми е мисълта... всеки ден по едно и също време

# 3
  • Мнения: 1 155
Спокойно, ние бяхме по същия начин ,спане само на вън, но Бояна се роди март и беше лесно с излизането навън, а сега.....е кофти ,защото вече е студено.  Сега вече не я насилвам да спи. Като видя че й се доспива я слагам.....иначе протестите са големи...

# 4
  • Мнения: 172
А как разбирате,че им се спи?Т.е. че плачат ,защото им се спи?

# 5
  • Мнения: 636
А как разбирате,че им се спи?Т.е. че плачат ,защото им се спи?

С времето и ти ще разпознаваш кога му се спи. Моята госпожица започва да мрънка, очичките й се зачервяват и се свиват. Това са сигурни белези, че й се спи.

# 6
  • Мнения: 2 100
А как разбирате,че им се спи?Т.е. че плачат ,защото им се спи?

Мръкане, зачервяват се малко очичките, мъчи се да си ги търка(още е малък и не са му координирани движенията), плавно ги затваря и отваря Simple Smile

# 7
  • Мнения: 9 973
търка очи,мрънка и се прозява Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Като се разхленчи го слагам в леглото. Ако заспи - добре. Ако не - пак хубаво, играем. Старая се, до колкото е възможно, да не допускам да спи по време на разходки. Ако заспи и нямам конкретна причина да сме вън, го прибирам. Не намирам да имам каквато и да било полза да спи вън. Спи се в леглото, така че аз да имам свободно време - и 10 минути да са, все са си мои. Иначе по-добре да е буден и да си остане само с нощния сън, мисля, че е достатъчно, пък ако не му стига, да се буди по-късно. Или да спи като го сложа в леглото. Изобщо, пълна демокрация, която, обаче, не включва чудеса от храброст от моя страна само и само да заспи.

# 9
  • Мнения: 2 960
моят син до навършване на 6 месеца  спеше четири пъти-два пъти до обяд и два слетобед. Сам си изгради рафик и аз го спазвах стриктно. През лятото спеше два пъти преди обяд навън ,после двата тъпи слетобяд в къщи...от края на август спеше двата пъти сутрин в къщи ,спи на обяд и излизаме на разходка.....дремваше навън четвъртия път/с голям зор/. Сега спи три пъти -два сутрин-в къщи.....на обед излизаме на разходка от 13 до 15.30....връщаме се и отново си спи в леглото....там спи по удобно и спокойно Peace

Общи условия

Активация на акаунт