Машинка за подстригване - как се работи с нея?

  • 14 550
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 82
Извинете ако въпросът ми ви се стори глупав, но аз не мога да се оправя с нашата. Тя е най - обикновена (Нео), като и се наглася с приставка дължината за подстригване. Та въпросът ми е : как се държи машинката, когато се подстригва  Embarassed - приставката й е леко извитя, тази извивка ли се "допира" до главата при подстригване или се държи по-изправена  #Crazy  newsm78 Вчера спорихме с мъжа ми и така и не се разбрахме. Та сега моля вас за съвет Tired

# 1
  • Мнения: 647
Много лесно се подстригва , но ми е трудно да обясня. виж ето тази снимка , горе долу това е положението в което трябва да я държиш :
http://www.ironport-bg.com/~ilko/motogreece/day1/22062007024.jpg

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Пробвай се с приставката за най-дълго, естествено ако мъжа ти се съгласи Laughing

# 3
  • Мнения: 425
То от страни изглежда много лесно това с машинката, ама друго си е като я хванеш. И ние имаме на NEO. Аз си мислех, че е много лесно да подстригваш с машинка, но се оказа голямо изпитание.Милото до сега 3 пъти се жертва да го подстригвам. Последния път беше оня ден - и пак ми се разсърди  Embarassed. Според мен си трябва практика. Аз мисля, че следващият път вече ще се справя - ако има следващ път де.
А относно това как се държи машинката - първо пробвай на по голям номер - примерно 3-4-5 (то зависи и колко е дълга косата), трябва тази част която регулира дължината да е опряна в глава. Малко е трудно за обяснение, но на снимката от по горния пост става ясно, с тази разлика, че там е без приставка доколкото аз виждам. Ама то като почнеш да подстригваш ще усетиш как става, стига да има кой да се жертва първите няколко пъти  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 45
Задължително преди да започнеш я смажи със смазка. Ние изгорихме една така.
Успех

# 5
  • София
  • Мнения: 82
Спорът при нас се породи от това,че мъжо каза да я държа почти перпендикулярно на главата, а аз я движа по главата като опирам в нея извивката на самата приставка  и по-трудно пада коса, ноооооо той настоя по неговия начин и  Sad взе доста повече машинката, при което се получи малка дупка. Тогава той така се ядоса, че сложи най-малката приставка и отвсякъде се офъка. Sad Embarassed За празниците дано му порасне поне малко повече коса Sad

# 6
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Аз фризьорствам у нас със машинката и тримата мъже.
Така се учих сама в началото - с най-дългата приставка. Затова и го написах.
Дупки не съм правила досега (никога не е късно, де Crazy)

# 7
  • Мнения: 425
Спорът при нас се породи от това,че мъжо каза да я държа почти перпендикулярно на главата, а аз я движа по главата като опирам в нея извивката на самата приставка  и по-трудно пада коса, ноооооо той настоя по неговия начин и  Sad взе доста повече машинката, при което се получи малка дупка. Тогава той така се ядоса, че сложи най-малката приставка и отвсякъде се офъка. Sad Embarassed За празниците дано му порасне поне малко повече коса Sad

Той и моя е същия. Аз се мъча да го догодя да е хубав, да не го нафъкам, той само мрънка. И така една седмица преди годежа ни филосовства, дава акъли, аз се изневих, фъцнах му бритона малко повече и нашия като хвана машинката и си отряза целия бритон. И накрая аз съм била вновна, че щял да изглежда като олигофрен на годежа. Добре че си ми е хубавец та и поофъкан си беше добре Mr. Green

 Sweety_lady не се отказвай от подстрижките, ще се научиш с времето. Обясни на мъжа ти да има търпение първите няколко пъти. Сега и без това е студено - винаги може да сложи шапка Laughing Успех ти желая.

# 8
  • Мнения: 491
И аз фризирам двамата мъже в къщи с такава машинка. Сменили сме до сега три. За да не стават дупки, трябва машинката да е хубава. Другите много скубят, поне моя мъж твърди така. Ние имаме такава http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09003870 и съм доволна, но не мога да направя хубава черта на врата. Някак не отсича хубаво.
Сега е момента да дадат акъл фризьорките. Praynig

# 9
  • Варна
  • Мнения: 826
Хайде  и аз в кюпа. Mr. Green Моя го подстригвам само аз,не е  претенциозен.Е , все пак се старая де Peace.На мен ми е лесно , защото той иска 1 номер и навсякъде е еднакво.Няма по-късо и по-дълго.Трудно ми  е само по врата , както е обеснила  vok ...... newsm78

# 10
  • Мнения: 107
и аз подстригвам двамата мъже в къщи и нямам никакви проблемине съм фризорка, но ми идва от вътре и околните казват че се справчм много добре.Машинката ни е klatronic и е купена от метро.А относно начина на подстригване започвам с приставка 6 ,обирам по голямата коса и после с 3 номер около ушите и врата и накрая без приставка изчиствам хубаво врата.След 2-3 подстригвания няма да имаш проблем.

Общи условия

Активация на акаунт