Малко помощ: Имена на деца от смесени бракове!

  • 1 389
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
Извинявам се ако по някакъв начин нарушавам правилата на форума, не е нарочно!:( Rolling EyesПросто имам нужда от помощ за нещо от рода на анкета, която е от голямо значение за заверката ми по определен предмет.Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете. bouquetСтава въпрос за избора на име на дете от смесен брак(било то между католици и изповядващи православието, или между българи и чужденци).Това което ме интересува е, името, което сте избрали и защо точно на него сте се спряли и разбира се етноса и религията, която изповядате вие и вашия съпруг.Наистина бихте ми помогнали много, ако можете да ми дадете отговор на тези въпроси! Wink 

# 1
  • Мнения: 907
Всичките ми 3 деца носят хубави звучни български имена Simple Smile. От баща си имат бащиното и фамилното име.

# 2
  • Мнения: 1 959
Тъй като ние ще си имаме близнаци решихме той да избере едното име а аз другото.Така няма да има сърдити.Религията не е водеща.

# 3
  • Мнения: 249
Религията няма нищо общо. При нас е важно името да звучи добре и на двата езика и да може да се произнася и на двата езика. Има много норвежки имена, които не могат да се произнесат или напишат правилно на български и обратното. Норвежците не могат да произнесат ц например, в норвежкия има звуци за които ние нямаме букви и българите не могат да ги произнасят. Да не говорим пък за значенията на думите, там може да стане доста неудобно.

# 4
  • Мнения: 413
Моя беше католик, преди сватбата прие християнството, имаме син с две имена - Александер-Мариам
Александер - на немски, избрах го,на големия ми син го кръстих,който е Атанас. Реших на двамата ми сина имената им да започват с А. Александер е много известно име тук в Австрия
Мариам - на св. Богородица /Мария/ терминът ми беше за 15 август, когато се празнува нейния празник, а и баща ми се казва Митко

На моя съпруг не му дадох да избира имената, а и той нямаше нищо против  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 952
  И двете  ми деца са с  еврейски имена.Тук са родени (Израел), баща им е тукашен също.Имената ни звучат  добре и на двата  езика , също ни харесва и с смисъла им.Саги значи голям , висок , извисен (изобщо голяма работа  hahaha  Wink ) Шахар  значи утро , като изгрев..... Да са  живи и здрави! (Шахар  се използва и за момчета ...., ного имена тук са така, например Шарон ...по-известен пример  Whistling , Даниел, Дани...)

# 6
  • Мнения: 7 605
ДъЩеря ми се каzва Милена, искахме да има име, което може да се проиzнася и в БГ, и в Германия. Милена е малко модно тук в момента та няма проблеми с името.

Общи условия

Активация на акаунт