Посиняване на дланите и ходилата?

  • 12 550
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Здравейте,момичета! Hug
Лора е на шест месеца.Когато беше на три,дланите и целите й предмишници посиняваха.Това продължи около две седмици,като се проявяваше предимно вечер преди къпане.Миналата седмица,обаче след като се прибрахме от разходка,отново бяха посинели.Този път дланите,ходилата и около устата.Премина за около две-три минути.Не беше от студ,бяха топли.Днес отново,пак преди баня й посиняха дланите и ходилата,покрай устата не.
На някоя от вас случвало ли й се е?Имате ли представа от какво може да се причинява?
Извинявайте,че стана много дълго!

# 1
  • Мнения: 15
консултирай се с кардиолог. Дано всичко да е наред

# 2
  • Мнения: 7 723
Въпреки, че са били топли,
почти съм сигурна, че е от студ.
Прли бебетата оросяването на кръвта
е по- намалено от това, на възрастните.
Не знам дали с кардеолог,
но не е зле да се консултираш с педиатъра си.

# 3
  • Мнения: 1 668
консултирай се с кардиолог. Дано всичко да е наред

и аэ съм на това мнение Peace Эадължително Naughty

# 4
  • Мнения: 545
За кардиолог и аз си го мисля.Иначе педиатърката каза,че е нормално и се дължи на несъвършено кръвообращение,което е характерно за бебетата.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И според мен най-вероятната причина е оросяването.

......
Прли бебетата оросяването на кръвта
е по- намалено от това, на възрастните.
.........
...... не е зле да се консултираш с педиатъра си.

 Peace

# 6
  • Мнения: 3 069
Посиняването около устните е невъзможно да е от оросяването.
Съветвам те да посетите кардиолог за тази цианоза.

# 7
  • Мнения: 1 207
На малкия като се роди и окол устата му седеше точно като посиняло,като питах педито тя каза,че просто кожичката му на места епо-нежна и веничките прозират.
За ръчичките и крачетата трябва да се косултираш въпреки,че не мисля,че е нещо лошо.

# 8
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Задължително се консултирай с педито и поискай направление за кардиолог.

Посиняването около устните е невъзможно да е от оросяването.
Съветвам те да посетите кардиолог за тази цианоза.

emoli е права. Все пак дано е нещо безобидно.  Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
През лятото,когато дъщеря ми беше предимно с голи крачета,също забелязах посиняване на ходилата.Ставаше най-често когато я държах права в ръцете си и те опасваха бедрата й.Нашият педиатър го видя и каза,че не е притеснително.Спомням си,че питах и Бърди за това,ще ти пейстна отговора му:

Здравейте,
един въпрос и от мен.Преди седмица когато бяхме на консултация аз държах малката и в един момент докторът ме попита:"А защо така й посиняват краката?"Аз погледнах и наистина,стъпълцата й и малко над глезена бяха с лилаво-сини петънца.За първи път виждах да са й така крачетата.Докторът промърмори,че било нещо физиологично,а после понеже слагахме ваксини аз се улисах и забравих да го разпитам.След това краченцата и си бяха със съвсем нормален цвят,всеки ден.Пред два дни,отново я държах на ръце и забелязах,че крачетата отново са на същите петна.След няколко минутки се оправиха.Една майка в градинката сподели,че и на нейното детенце му ставало така.Та да попитам това нещо нормално ли е или е сигнал за проблем?

Това е нормално, но:

*детето не бива да има сърдечни шумове, или цианоза.
*пулса на бедрените артерии трябва да се напипва и от двете страни.
 
 

# 10
  • Мнения: 292
На на също ни посиняват,но аз го отдавам на студа.

# 11
  • Мнения: 545
Благодаря за отговорите,момичета! Hug
Все пак ще се консултирам и със специалист.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 190
Никога не се е случвало подобно нещо с моето дете.
Може и да няма проблем, но задължително се консултирай с лекар.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 658
според мен на всяка цена трябва да се консултираш със специалист, а не с педиатъра си.

# 14
  • София
  • Мнения: 170
Ох, дано не е нещо сериозно. Взимай си направление и отивай при специалист- кардиолог най- вероятно.

Общи условия

Активация на акаунт