Ексфолиант за проблемна кожа?

  • 2 165
  • 18
  •   1
Отговори
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Може ли да ми кажете от кой ексфолиант сте доволни- кожата ми е проблемна- смесена, предразположена към акне и черни точки Thinking

# 1
  • Мнения: 776
Swiss Formula срещу черни точки - по-едри са микрогранулите ( от стрити кайсиеви костилки, ако не се лъжа Rolling Eyes) на мен много ми харесва! Струва около 8 лева. От по-скъпите, Pore Refining Exfoliating Gel на Biotherm от синята серия Biopur за мазна кожа, действа и за намаляване размера на порите  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 165
Ак кожата ти е предразположена към появи на пъпки  много внимателно използвай ексфолиант, за да не я разраниш и да получиш обратния ефект. Избери такъв с нежна текстура, без твърди и големи частици.

# 3
  • софия
  • Мнения: 2 140
И моят съвет е да използваш по-лек,неабразивен.

# 4
  • Мнения: 812
пробвай с този на Клиник

# 5
И аз имам мазничка кожа с чести пъпки,и съм много доволна от ексфолиращия гел на Neutrogena. Частичките му не са много големи и не дразнят. От Клиник не съм доволна,също и от Гарниер.

# 6
  • Мнения: 3 782
В никакъв случай не трябва да ползваш ексфолиант с твърди частици  Naughty Откакто открих  този ексфолиант не искам да го сменям  http://www.oriflame.bg/prod/catalog/SkuDetailCategoryCheck.jhtml … =true&noMenu= нежен,ухае прекрасно и щади кожата.

# 7
  • Мнения: 605
Garnier Pure 3 в 1 - май така се казваше  Peace

# 8
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И аз имам мазничка кожа с чести пъпки,и съм много доволна от ексфолиращия гел на Neutrogena. Частичките му не са много големи и не дразнят.
за тази ли става въпрос
http://apteki-optima.com/?cid=86&productID=2033

# 9
  • някъде
  • Мнения: 4 955
всъщност май за тази говориш  Thinking
http://apteki-optima.com/?cid=86&productID=1334

# 10
  • Мнения: 31
купи си най-ситно смляното цареви4но брашно, което намери6 на пазара. може и това , на което пише за качамак. първо насапунисай си ръцете със сапуна, който си използва6 за миене на лице /може и гелче/, направи си пяна, изсипи не много от брашното в пяната. ако лицето ти е раздразнено и имаш рани от пъпките, не търкай, по-скоро само мажи около 1-2 мин - вси4ко полезно от брашното пак ще влезе в кожата ти. ако кожата ти не е наранена - масажирай, но съвсем леко, без да натискаш. прави го през ден, не по-често. след това нанеси крема си, който използваш, след като си измиеш лицето. след като си сигурна, 4е е попил, на проблемните места нанеси маска за акне на талодерма. може и да не престоява цяла нощ. след не повече от 2 мах 3 седмици ще ме търсиш, за да ме почерпиш. гарантирам ти успех   bouquet

# 11
  • Мнения: 223
Ексфолианта като марка е без значение, и тези от 2 лева (регал съм си купувала там някъде беша) и тези от 25 лв (този на орифлейм) вършат една и съща работа. Най-важното за мазната кожа еда се поддържа чиста и да се отстранява излишният себум,който запушва порите и води до възпаления. Така,че избери си който намериш за добре, ползвай редовно и ще имаш резултати.
това с брашното също става , както и със захар може да се ексфолираш но тук опира дали обичаш домашна козметика или готово купена.
   Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 134
Ексфолианта като марка е без значение, и тези от 2 лева (регал съм си купувала там някъде беша) и тези от 25 лв (този на орифлейм) вършат една и съща работа. Най-важното за мазната кожа еда се поддържа чиста и да се отстранява излишният себум,който запушва порите и води до възпаления. Така,че избери си който намериш за добре, ползвай редовно и ще имаш резултати.
това с брашното също става , както и със захар може да се ексфолираш но тук опира дали обичаш домашна козметика или готово купена.
   Rolling Eyes
Peaceсъщо така не се използва ексфолиант преди излизане на открито слънцето не влияе добре на ексфолираната кожа

# 13
  • Мнения: 1 731
Аз ползвам на Гарние ,но ще опитам и това с царевичното брашно. newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
На Swiss Formula  за проблемна кожа.Страхотен е .
Това е най-добрия ексфолиант,който съм ползвала.
Не съм съгласна,че всички са еднакви.Да не говоря,че пъпчиците ми изчезнаха от него.

Общи условия

Активация на акаунт