Дразните ли се като сравняват вашето бебе с другите?

  • 2 167
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Аз имам братовчед ,който също отскоро има бебе,но е с 2 месеца по-голямо.Винаги се сравняват двете бебета,кое по-ревяло,кое повече слушало,кое било на режим ,кое не,как се справяли родителите...Сравнението не е от самите нас-родителите,а от заобикалящите ни роднини.Аз лично се дразня.И ако случайно другото бебе е по-кротко,аз се чувствам,че все едно съм се провалила като майка и не мога да се справя.Как другите се оправят ,а пък аз не...Чувствате ли понякога,че няма да може да се справите?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
...Чувствате ли понякога,че няма да може да се справите?

Никога не съм чувствала такова нещо,най-малкото,защото абсолютно сама си гледам детето и виждам,че се справям!С никого до сега не съм си сравнявала детето,обратното се  е случвало,но мен това не ме вълнува.

# 2
  • Мнения: 188
Те нека си сравняват, ама не пред вас.
И на мен не би ми било приятно да ми сравняват бебето с друго, особенно когато е в критична насока. Дай им да разберът, че не ти е приятно и толкоз.  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 2 100
 ooooh! Въобще не бих се впечатлила от такива работи...По скоро аз сравнявам нашето с други като казвам: "Е, добре де, нашто що не спи като еди кое си бебе през нощта!!!" Mr. Green
Хич да не ти пука Hug

# 4
  • Мнения: 134
това е естествена черта на хората дето ги сърбят езиците да философстват #Cussing out
и нас са ни сравнявали , найстина е много гадно и досадно ,не обръщай внимание просто.

# 5
  • Мнения: 864
Ами нека си сравняват.Ти не се впечатлявай.

# 6
  • Мнения: 3 929
И ние сме постоянен обект на сравнения. Ужасно много се дразня, когато някой ми заизтъква недостатъците, според него, на моето дете, а същевременно изтъква положителните качества на друго, направо побеснявам. Особено свекърва ми, която постоянно сравнява детето ми с племенника ми - и двамат са й внуци, но с тези изказвания - само може да навреди, като всява дразги между нас, родителите, а когато децата пораснат - и между тях. В началото си мълчах, но тя ме дразни до такава степен вече, че веднага отвръщам на удара.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 718
да, дразня се Tired
как 1/2г по-малкия й внук вече яде мръвки, а пък моето не може да дъвче хубаво
и други такива глупости

# 8
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Не се впечатлявам от подобни приказки. Сравнения винаги ще има. И мен са ме сравнявали. Хич не ми пука. На когото основната мисъл е да прави сравнения си е лично негов проблем. Ако тръгна да се дразня на всяка реплика само себе си ще затармозя.

# 9
  • Мнения: 1 183
Ами нека си сравняват.Ти не се впечатлявай.
  Peace

# 10
  • Мнения: 1 155
И на мен ми става неприятно...в крайна сметка всеки трябва да си гледа неговото дете. Аз пък много се дразня като започнат разни приятели да ми дават съвети, уж "приятелски" как да си гледам детето, с какво да го храня, защо трябва да го водя на море и т.н. и т.н. , просто на моменти направо #Cussing out

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не, ако тръгна да се вживявам от хорските приказки да съм останала без коса.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 865
Не се дразня, защото моето бебе винаги е по-кротко, най-хубаво и напред с материала. Да му мислят изоставащите.  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 636
Определено не е приятно, но в такива случаи обичам да казвам с усмивка - "всяко бебе е различно" и с това темата приключва.
Дали чувствам, че няма да се справя...в началото се прокрадваха такива мисли, но след като вече 6 месеца се справям успешно съвсем сама, разбрах, че не е толкова страшно. Не ме е срам да питам за това, което не ми е ясно и се старая да засека информацията си поне от два източника. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 8 272
ooooh! Въобще не бих се впечатлила от такива работи...По скоро аз сравнявам нашето с други като казвам: "Е, добре де, нашто що не спи като еди кое си бебе през нощта!!!" Mr. Green
Хич да не ти пука Hug

Не бих позволила, една позната се опитваше д ами предстви нейното в добра светлина: "Ние направихме това, а вие?..." като видя не не се впечатлвам спря, аз самата съм достаъчно самокритична че да поема и допълнителна критика

Общи условия

Активация на акаунт