Книжката,която ни избра!

  • 1 645
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Тези дни,минавайки покрай сергия,на която се продават стари книги,попаднах на интересна детска книжка"Бабино петленце"от Ран Босилек.Невероятни приказки,български,с малко черно-бели илюстрации.Реших да я взема,въпреки,че дъщеря ни обича приказки с картинки.Не можете да си представите колко много и хареса книжката,дори спеше с нея,четохме приказките,импровизирахме...Съвсем случайно видях,че е надписана.Била е подарък.Баба Ечи поздравяваше внучето Верче,послучай рождения и ден!"...Много здраве и интерес към книгите ти пожелавам..."Не знам колко се е зарадвало Верчето,но определено това стана най-ценният подарък за дъщеря ми.Благодаря ти,бабо Ечи!

# 1
  • Мнения: 3 376
Стана ми едно мило на душата като прочетох!  Peace Като случка от приказка...

# 2
  • Мнения: 14 654
Обикалям сергиите със стари книги и се надявам "Пук и Чук" да ни изберат, но не. Иначе тази книжка, за която пишеш я знам- и на мен са ми я подарявали, трябва да накарам майка ми да се размърда и да я изрови от прашния си скрин.

# 3
  • Мнения: 2 336
Носталгия ме налегна по старите книжки.
Но доста от тях са ми запазени, така че детето ми може да се докосне до тях.

# 4
  • Мнения: 306
 HugСега се оглеждам за "Патиланско царство".Може и от ностолгаията ми по миналото да е,ама тези нови,осъвременени и преработени издания не ми допадат нещо.А и стила на писане един такъв...криворазбран!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 613
Мъжа ми е израстнал с Фердо Мравката и беше решил че ще я чете на дъщеря ни. Сестра му намери същото издание, от неговото време и вече чака малката да почне да разбира.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мен пък ми стана тъпо заради баба Ечи- че Верчето е разкарало хубавият подарък.
Аз си пазя една книжка - "Рени" от баба ми и дядо ми... тях вече ги няма, но тя ми е скъп спомен.
Пазя си книжките и от моето детство- и до сега си ги разглеждам с носталгия. Но моите дъщери харесват съвременни книжки.

# 7
  • Мнения: 192
Мъжа ми е израстнал с Фердо Мравката и беше решил че ще я чете на дъщеря ни. Сестра му намери същото издание, от неговото време и вече чака малката да почне да разбира.
И аз.
И най хубавото е че нашите са ги запазили всички тези чудни книжки от моето детство и когато децата са при тях с удоволстие попиват всяка една страничка...

# 8
  • Мнения: 669
Скоро ме "намери" книгата "Червената шапчица и други приказки" на Ш.Перо с илюстрации от Бенвенути, издание от 1953г. Когато бях малка, четях такава книга, която е била подарена на майка ми за четвъртия и рожден ден. После изчезна някъде(книгата, де Grinning) и си мислех, че тези прекрасни илюстрации, ще останат само в спомените ми. Но...Я видях на "Славейков" и буквално се разтреперих. Купих я веднага, зарадвах се, че дъщеря ми ще я чете и ще се възхищава, но сега като се замисля, май съм я взела и за себе си...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 100
Обикалям сергиите със стари книги и се надявам "Пук и Чук" да ни изберат, но не. Иначе тази книжка, за която пишеш я знам- и на мен са ми я подарявали, трябва да накарам майка ми да се размърда и да я изрови от прашния си скрин.

оле, Пук и Чук си я намерих скоро в нас и ми стана едно драго на душицата
сещам се колко пъти съм я чела на брат ми като по-малки и все не ни омръзваше
радвам се, че и някой друг е фен на тази приказка  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 14 654
оле, Пук и Чук си я намерих скоро в нас и ми стана едно драго на душицата
сещам се колко пъти съм я чела на брат ми като по-малки и все не ни омръзваше
радвам се, че и някой друг е фен на тази приказка  Mr. Green
А аз не си я намирам. Искам да я чета на малкия мърльо, който отглеждам и за който четката за зъби е ужасен враг. Пея му само песничката от края на книжката и то не цялата, защото съм я позабравила.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И аз много обичах старите книжки ...добре,че са дечурлигата чрез тях да се завърнем отново в онова хубаво приказно време  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 008
Книжката, която ме "научи" да чета бяха "Барбароните", бях на 4 имах няколко тънки книжлета и много си ги обичах. "Ферди мравката", "Пчеличката Мая", "Мечето Ръкспин"и др. ги познавам от телевизията, обаче какви бяха готини! Жалко,че като порасне дъщеря ми ще гледа "Мегатрон"...

# 13
  • Мнения: 1 470
Аз пък имах цяла библиотека с детски книжки,но когато се местехме от старата къща,в оборотното,нямало място за тях там,и нашите ги оставили на циганите...Това е най-голямата глупост която са направили през живота си сигурно...Аз ценя хубавата книга,и старите издания,и много ме е яд,на тяхното отношение...Щяли да купят нови,но хайде купи нови сега на цени от 10лв нагоре...Не че не купувам де,повечето ми пари от фонда "и аз съм човек",реално отиват да взимам детски книжки,на мойте пакостници,а те не желаят дори да го оценят...Но това е друга тема!А надеждата умира последна!

# 14
  • Мнения: 1 413
Като бях осемгодишна, колкото сега е дъщеря ми, обожавах "Приключенията на Лукчо" - препрочитах я толкова много пъти, че вкъщи ми се смееха, че каквото и да ме пита учителката ще отговарям за Лукчо. Наскоро открих моето любимо издание в един кашон за стари книги и сега с дъщеричката препрочитаме. Още се смея, тя също хареса книгата. Чакам да й връча "Тайната градина" - друга обожавана книга, а после ще дойде време и за Айзък Азимов, може би newsm78

Общи условия

Активация на акаунт