Много съм притеснена!!!

  • 688
  • 11
  •   1
Отговори
Мили мами, денецето ми е на 17 дни. Кърмим се. Обаче не иска да цоцка повече от 5-10 минутки от гърдата ми. Един път дневно да се случи да цоцка и от двете по 10 мин. Памперсите иначе са почти винаги наакани и напикани. Чудя се възможно ли  е за 5 мин. цоцкане активно да си набави нужното количество бебенцето. Не плаче изобщо само като огладнее малко и спи много. А също така имам проблем с оригването, държа я изправена но тя неще да оригне и като не се случи това тя повръща. Много съм притеснена и ви моля ако някоя е имала подобен проблем нека сподели. Как да я накарам да цоцка повече време, /аз я щипа по нослето, раменцето, петичката, но тя не ще  и не ще да се събуди, като е на гърдата/ и да оригва. Много ме е страх да не се окаже че първия месец не сме качили нищо, тя се роди 2800 и сега се моля поне 600-700 гр. да качим а и не искам да дадав АМ, искам да продължа да я кърмя.
Благодаря ви предварително!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
А през колко време иска да яде? Защото ако е по- начесто вероятно не й стигат силите да яде по -продължително време и затова яде по- кратко.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Щом пампите са опикани и оакани няма страшно.Вероятно се засища с малко цокане

# 3
  • Мнения: 83
Не се притеснявай. При положение, че детенцето ти си пишка и ака нормално значи храната според мен и е достатъчна. Като я нахраниш след това спи ли си нормално и след колко време се събужда за да я храниш пак? А за оригването пробвай като я нахраниш да я сложиш с коремчето към теб и леко я потупвай по гръбчето. Дано да съм ти помогнала.

# 4
  • Мнения: 2 336
Ами и аз имам подобен проблем. Днес се бях изцедила, защото се наложи да излизам. Изял е 100 грама и после повръщал, повръщал...
А уж толкова трябва да изяде. Ама май доста му е дошло на човека.
Да се надяваме, че всичко ще е наред и хапват достатъчно. Ама така е като не може да се видид какво изяждат.

# 5
  • София
  • Мнения: 170
Щом пампите са опикани и оакани няма страшно.Вероятно се засища с малко цокане
А и гладен няма да стои- ще плаче и веднага ще разбереш, че нещо не е наред. Peace

# 6
Понякога се случва да иска да яде много начесто наистина, тогава съм по-спокойна, но има дни в които по цял ден ако не я събудя да и дам малко да хапне няма да се събуди. Днес е такъв ден. А по въпроса за оригването я държа с коремчето към мен, тупам я по гръбчето , но неще и неще да оригне.

# 7
  • Мнения: 2 829
Аничка, за собствено успокоение можеш да опиташ да я храниш по-често-например ако не се събуди повече от 3 часа да я събудиш, или още по-добре да и дадеш да суче докато спи (ако иска). Иначе, щом пишка и ака вероятно всичко е наред. Също така за успокоение можеш да я заведеш на контролно мерене по-рано, а не да чакаш да мине месец. Само не се шашкай, защото при желание от твоя страна ще успееш да кърмиш, дори да има някакъв проблем-тук има доста майки, които ще ти помогнат да го отстраниш.
За оригването, ако не се оригне бебето след хранене можеш да го оставиш за малко в леглото и след няколко минути да опиташ пак Grinning
И забравих-честито бебче, да ти е жива и здрава и много да те радва Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 415
Честито бебче!   bouquet

Сигурно по-опитните мами ще ти помогнат, но искам да ти кажа че аз също се притеснявам в момента от кратко сучене (e моят е по-голям де) и се успокоявам с това че една позната ми сподели че нейният суче точно 5мин пък беше качил 1.200кг.
И нали казват, че в началото може да са поспаливи от жълтеницата (моят в болницата беше така но бяхме на адапте и не можех да го събуда по никакъв начин - само когато си огладнееше). Та за тази ранна възраст не знам много, но за кантара само да ти кажа как ние една събота се премерихме 3.600кг, а в неделята 3.980 - с около 400гр повече, само че се ошашках, та искам да те предупредя да не се стресираш от показанията на кантара.

За уригването също не се притеснявай - ние дълго време не го оригвахме - в болницата ни казаха да не ги оригваме и в къщи после не ни се отдаваше, спеше настрани и ако се случи да повърне - лошото беше че веднъж беше много и му се напълни ухото.

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 23:40 от munkamm

# 9
  • Мнения: 864
Първо честито бебе   bouquet
Моето бебе от самото начало яде по 5 минути.И аз много се тревожих,но след консултация се видя,че наддава нормално.И сега така яде  Grinning
А за оригването......и аз не мога  Embarassed ,но нашият татко е спец  Mr. Green
Най-важното е ти да си спокойна  Peace  Hug

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Краткото сукане не е проблем... При бебчетата гладът е болка...
А болката ги кара да плачат... Ако е гладно, бебето се събужда с рев...
Щом като спи спокойно и по много - значи е достатъчно "дълго" сукало - тоест количеството му е достатъчно...
А и твоето бебчето е само на 17 дни... Все пак, единствената му работа е да яде, най-вече спи и пълни памперсите...
newsm10


П.С. Единствено ти препоръчвам да я будиш и по-често слагаш на гърдата да суче... Ако имате остатъчна физиологична жълтеница (по-дълго продължаваща)... Билирубинът, заради който детето "жълтее", се изхвърля с изпражненията и заради това... То трябва да яде по-често... Да не се подлъжеш по бръщолевения за вода, захар и глюкоза...
Успех...!

# 11
  • Мнения: 502
ох, успокоих се като прочетох тук, че и други се нахранват за пет минути  ooooh!  ooooh!   ooooh!
моята щерка от пет дни започна да цока по 4-6 минути на хранене, и обикновено нощем - по 10минути на хранене
и тва ме ошашка ужасно, защото досега цокаше по 20-25 минути 6-8пъти дневно
и такъв рязък спад във времето на цокане ужасно ме уплаши, дори се обърнах за съвет към едно от майчетата, които са консултанти в кърмаческия
от друга страна не е спряла да пълни пампите и си изглежда активна и много щастлива
опитвах многократно да я насилвам да яде, което доведе само до повръщане
цедих и й давах от шише - гримаси на пълно отвращение, не знам дали заради гумената биба, на която вкуса й е напълно непознат, но така или иначе изцокваше едва 15-ина мл и ги повръщаше
сега обаче се успокоявам, че просто може би засмуква вече по-силно и се наяжда бързо
защото пък като новородена сучеше 40 минути, после сама си намали на 20

уффф, слава богу, че го има форума, че да си сверявам нещата с други майчета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт