елда?

  • 818
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
извинявамсе за въпроса,  сигурно сте го дискутирали, но искам да знам в елдата има ли глутен, защото ние не сме започнали още глутена, а знам че в нея има доста желязо?

# 1
  • Мнения: 46 492
Няма глутен.

Алерген е.

Дава се най-рано след 7-ми навършен месец.

# 2
  • Мнения: 508
Няма глутен.

Алерген е.

Дава се най-рано след 7-ми навършен месец.
Как така след седем навършени мес.,на Хип елдата е от 5 месец,а тази която е с ябълки и банан е за 6 мес.,аз давам чистата Елда от 5 месец-мн. й харесва и нямаме проблеми.

# 3
  • Мнения: 46 492
Ако четеш българския етикет - възможно е, всички пюрета, каши и т.н. при превеждането са побългарени, заради желанието да се захранва по-рано.

Виж това, в "Ред да даване на храните" са посочени месеците.

# 4
Имам сестра,която живее в Русия и има бебенце на 6мес. Наскоро ме попита дали даваме каша от елда,а аз дори не знаех какво е това. Порових тук и там, и открих че това е много полезна храна. Потърсих в магазините за детски храни, но не намерих. Но намеря ли ще сприсъства редовно в менюто на детето ми. Разбрах че се продавала и в специализирани аптеки, но незнам дали ще мога да я приготвя правилно и дали не е рисковано да я купя оттам newsm78

# 5
  • Мнения: 5 940
Имам сестра,която живее в Русия и има бебенце на 6мес. Наскоро ме попита дали даваме каша от елда,а аз дори не знаех какво е това. Порових тук и там, и открих че това е много полезна храна. Потърсих в магазините за детски храни, но не намерих. Но намеря ли ще сприсъства редовно в менюто на детето ми. Разбрах че се продавала и в специализирани аптеки, но незнам дали ще мога да я приготвя правилно и дали не е рисковано да я купя оттам newsm78
Елдата, освен под форма на каша, се продава в големите вериги магазини, на диетичните щандове. На руски е гречка, често се среща под такова има и по нашите щандове. Не знам къде живееш, но аз току що купих от магазин "Европа" в Дружба. Мисля, че в кърмаческия подфорум съм виждала рецепти с елда.

# 6
  • Мнения: 5 940
Съжалявам, видях, че си от Пазарджик.

# 7
  • Мнения: 3 376
В диетичните магазини или на щандовете с диетични храни в магазините има елда. Peace

# 8
  • Мнения: 1 008
В диетичните магазини или на щандовете с диетични храни в магазините има елда. Peace
 
 Peace да, точно на тези места я има. Аз я давам за закуска. Варя /преди пасирах, вече не/, слагам сиренце и плод. Дъщеря ми я харесва. Наподобява жито, нещо такова е на вкус....

Общи условия

Активация на акаунт