Отговори
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Здравейте, момичета!Имам приятелка, която е семейна от 14 год, със съпругът си имат жилище, закупено след брака, 2 чудесни деца.От почти 3 год мъжът й отиде на работа в Испания, праща средства, но държи за всичко да има прекалена отчетност.През това време приятелката ми гледа сама децата, родителите на съпругът си и собствените си родители, сем-вата на които живеят в близко градче.Помага на сем-вото на сестрата на съпругът си , докато тя е на работа също в Испания и т.н.-сади чушки, домати и копае царевица...сещайте се.освен това е завършила предучилищна педагогика и си намира временно по заместване работа в дет. градини, за да може да е около децата-на 13 и на 6 год. -сега и учи втора година задочно начална педагогика.Завърши скоро семестриално.Направо й се разкатава фамилията.Мъжът й обаче реши,че няма начин тя да не си е намерила любовник и я тормози постоянно по телефона със страхотни заплахи , че ще вземе децата, ще я изгони от жилището, ще се разведе с нея ама само като си дойде.Прави непрекъснато разпечатки на гсм, който плащал и с кого и по колко време говори и каквото и да напиша е малко.Сигурна съм, че не тя не ми казва всичко.Пиша това, защото тя седи до мен и оттук нататък ще влиза в тази тема, която и за мен е била полезна, за да може да се отпусне и да пише и иска помощ сама.Знам, че ще й дадете съвети, защото е объркана и не знае как да постъпи.Съпругът й може да си позволи достатъчно да плати на адвокат за разлика от нея, както всички нас.показах й всички наши теми по всякакви въпроси, но реших , че е време и тя да има своя темичка.Много ми се иска да получи необходимата инфо-лично и да е готова, за да не се наложи вместо да пие с мен и други приятелки кафе да дава парите си, изкарани от временна работа някъде за лекарства!

# 1
  • Мнения: 624
Твоята приятелка сама трябва да решиккаво иска от живота и ще продължи ли да живе с тоя човек. Разбирам ,че може би е мн. икономически зависима от него но в случая едва ли може да и се помогне , съчувствието на пишещите тук едва ли ще и  е от полза.

Извинявай може да съм рязка но така виждам нещата .

# 2
  • Мнения: 21
И аз сьм сьгласна,ако е решила да тьрпи цял живот тормоз,то си е за нейна сметка,ако-не,да си хваща децата и продьлжава напред,колкото и да е трудно.Аз сьм жив пример,взех си 3те деца и се махнах от града.Повярваите много сьм плакала,много трудно ми е било ,но оцелявам благодарение на подкрепата на децата.Вече не искам да сьм тормозена,бита и унижавана -за това поех напред и не сьжалявам.и сега ми е трудно,но когато няма кои да те тормози,поне си по-спокоен.Успех и нека сама да прецени

# 3
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
О, едва ли ще търпи, просто докато й показвах къде може да намери в нашия форум информация и помощ, тя пожела да напиша този пост и се надявам до довечера сама да влезе и да пише за проблема си.Тъкмо ще й отговорите компетентно.Тя тепърва навлиза и в интернет света, затова написах поста, за да го продължи тя.разбирам Ви и не мисля, че сте резки в отговорите си-аз също мисля като Вас-продължението е нейно.

# 4
Мисля си, че ние жените /поне част от нас/, позволяваме твърде много на мъжете, затова в крайна сметка те ни се качват на главите и не слизат от там, докато не ги изритаме, защото така им харесва, лесно им е и удобничко, да ни гледат от високо и да ни се присмиват, затова че сме им позволили това. Извинете ме за  тона, но в момента мъж да не видя. Дори най-милия и кроткия мъж не искам да ми се мярка #2gunfire

# 5
Не мога да дам конкретен съвет на авторката, защото собствения си живот не мога да оправя за момента. Според мен да прецени всички "за" и "против" и да действа в посоката, която избере.

# 6
  • Мнения: 21
Успех и да не се отказва,живота е труден,но и много хубав,само сьжалявам защо чаках толкова години.Изобщо не си е заслужавало

# 7
  • Мнения: 911
първо: да не се страхува, че някой може ей-така да се яви и да й вземе децата!

останалото...тя си знае какво й коства и колко може да търпи; на съпругът й сигурно също не му е лесно на гурбет - спокойно може да превърти човек от самота и много бачкане.

а пък един ревнив мъж и без да ходи по чужбините може да ти отрови живота, така че...да премисли всичко, преди да взема прибързани решения
 Peace

# 8
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Лошото е, че той е на хубава работа-печели добре и всички тези познати заплахи, относно финасовата зависимост и други са непрекаснато.Постоянно й казва/четете-всеки ден в разговори и смс-и/, че ще се върне, ще продадат апартамента, после, че ще й купи малка гарсониера, за да не каже че не се грижи за нея и децата, после-че трябва да си се издържа сама и изобщо-човека е психическ нездрав, ама не му личи.през лятото тя ми даде пари да й платя гсм-а , щото отивах да платя и моя и той като се върна в отпуск ми се обади да пита - вярно ли е, щото през въпросния месец някой е платил телефона, а това прави и ма право-само той...Направил и едно показно изпочупване в кухнята м/у другото на мебелите и на сутринта казал, че не помни нищо...абе-нещата са почти стандартни за жени с по-твърд характер.Аз също съм се наслушала на простотии и я разбирам, като ми казва нещата, ама половината-аз се сещам за другата.Опитвам се да я накарам да преодолее срама, който всички изпитваме пред децата и самите нас.Направи ли го-мисля, че това е първата стъпка към спокойствието.Аз самата се научих да утвърждавам себе си донякъде, защото съм в икономическа зависимост , освен това-нямам брак/само деца и 15 год общ живот, през който го накарах да порастне и бизнес да създаде/.Очаквам я да се включи още тази вечер.

# 9
  • Мнения: 21
Знаете ли,аз доидох в Русе само с300лв.,децата и малко багаж.Адски трудно ни беше,защото никои не познавах,даже хляб незнаех откьде да си купя,но оцеляхме.Никога не искам да се врьщам кьм 14год.си провален брак,сега сьм щастлива и свободна,всичко се преодолява стига да го искаш

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
имам познати без образование и без роднини и почти без помощ които живеят с децата си сами
имам приятелка с две висши, вярно майка й няма да я подкрепи и с две деца...но тя търпи разбития си семеен живот за сметка на нервите си и здравето си
никой не може да й гарантира че ще е лесно ако си иде, но пък и какво ли ще е ако остане
но има и др момент - сега са така нещата - като си дойде мъжа й - ще види в действителност как ще са нещата
съжалявам че ще напиша следните редове - но сиг,урно той ползва услугите на някои жени там /било платени било иначе/ - и затова може би я подозира
ако е по-елементарен съвсем естествено това подозрение преминава границите на добиря тон
но акто си дойде и я "контролира" може да се успокои...а може и да не се

тя в случая какво би искала? да чака или да получи съвети как да се възползва ото липсата му за един евентуален развод?
въобще каква инфо да й дадем - за развод, за съхранение на семейството ?

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
и наистина - ако дори тук се отписне да комуникира - това ще й помогне да преодолее "срама" от чуждата глупост

# 12
  • Мнения: 2 336
И аз споделям мнението на catnadeen за благоверния съпруг.
При нас БНД беше започнал да ме обвинява, че съм искала да спя там с някой си. Когато започнат да "работят" извън къщи започват и разни такива неоснователни твърдения.
Моят съвет е ако може да тази жена да заделя известни финанси. Поне след известно време да има малко отделени парички. Явно ще и трудно, щом така я следят, но все пак не е невъзможно...

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
skorpion, извинявай, ама твоята приятелка що не вземе да зареже чушките, доматите и т.н. и да си намери любовник?  newsm78
А мъжът й като е толкова добре финансово, защо не си е взел семейството при него, а ги е оставил сами 3 години.?

Мнението ми е, че ТОЙ си има любовница, не обича вече жена си и се чуди как да я тормози...

Извинявам се и аз ако съм рязка, но не е луд този, който яде баницата... Stop

# 14
  • Мнения: 393
  За съжаление на всеки е трудно да признае,че  е тормозен,че отношенията в семейството са променени,че нещата не са същите...
Много жени си намират различни оправдания,може би най-честото:той го прави,защото ме обича,загрижен е за мен ит.н.
Всъщност истината е съвсем друга,но когато си вътре ,в самата история,не можеш да се погледнеш отстрани и се отдаваш на инеркцията,пискаш се по течението,предпочитайки го пред това да имаш труден,но поне лишен от тормоза и дразнителя живот.
  Може пък твойта приятелка все още да се обичат или поне тя го обича(или е чувството на зависимост,че е хубаво някой да се грижи за теб?!)може и да се окаже,че са щастливи така,но защо не опита да се дистанцира за малко-тя сега напълно се е отдала-нейното семейство,на сестра му,учене,работа-ще и се сдухат бушоните...Я,да се опита да иде някъде-по възможност по лекарско предписание-просто само да смени атмосферата,да има малко нови контакти.Явно е мек характер и не може да му се озъби и да тропа с крак,но да се опита да започне някаква промяна..А ако не стане-то тогава вече-пътища много...Късмет!

Общи условия

Активация на акаунт