СИСТЕМАТА НА ЗАХРАНВАНЕТО

  • 1 110
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
ЗДравейте д-р Слънчева,
много Ви моля да ми кажете дали правилно съм разбрала системата на захранването-самият принцип.
Бебето ми е на 6 месеца.
На 5 и половина педиатъра препоръча да започнем със сокче първата седмица,по лъжичка,2 и на татък увеличаване.
Следващата седмица каза да започна със зеленчуково пюре,4 лъжички-8-12 и т.н докато се замести обедното хранене.
Следващата седмица каза по същият начин плодово пюре 50 на 50 % с млякото.
По следващата плодово млечна безглутенова каша.
Моят въпрос е такъв.
Въвела съм досега сок ябълка,после пробвах круша,започнах с пюре морков,но се появиха пъпки и спрях за 4 дни и сокове и пюрета.Пъпките изчезнаха и реших да продължа с опитите.
Този път дадох домашно приготвен картоф,но тъй като не се получаваше добра консистенция,давах го само 2 дни,реших да продължа с картоф и карфиол на Хип.С мъничко АМ,детето започна.
Докъде трябва да стигна с пюрето от картоф и карфиол,колко дни още трябва да давам от него или трябва да стигне дозата 125 гр колкото е бурканчето.След колко дни да въведа следващият зеленчук?
Като вече съм въвела зеленчуковото,Успоредно с него ли да започна въвеждане на плодовото -следобед?
Като въведа плодовото,успоредно с него ли да въведа кашата или една седмица плодово-следващата седмица каша...като ги редувам?
Соковете да си вървят ли всекидневно?

Простете за дългият пост и благодаря Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 5 760
Принципът е въвежда се само една нова храна. Ако вече приема без проблеми зеленчуковите пюрета с тях замествата обедното млечно хранене. След това както давате тези пюрета започвате да замествате следобедното хранене с каша. Така постепенно въвеждате новите храни и по този начин ще имате две млечни хранения- сутрин и вечер. По късно и сутрешното може да стане попарка със сирене. И ето, че бебето вече е пораснало и преминава на преходна храна и това е около 8-9 м..

# 2
  • Мнения: 1 596
Благодаря ВИ д-р Слънчева Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт