за косопада след раждането

  • 7 945
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 745
Моля,споделете колко време ви капа косата след раждането.При мен започна след като спях да кърмя и вече продължава 3 месеца!!Ужасно е!Имам чувството,че ще остана без коса!!!как е при вас?

# 1
  • Мнения: 10 982
При мен започна 3 месеца след раждането и продължи 2,5 месеца - юли, август и началото на септември. Нормално е и няма нищо общо с (не)кърменето. В началото ползвах ампули и шампоан против косопад, но косата ми се омазняваше много бързо и спрях. Те по-скоро стимулират израстването на новата коса, няма да намалят или спрат самия косопад.

# 2
  • Мнения: 636
Спокойно, няма да останеш без коса. По време на бременността косата се сгъстява, а след като родиш, "допълнителните" косми просто опадват. Като се нормализират хормоните, косата ти ще бъде каквато е била преди да забременееш. Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 343
При мен започна три месеца след раждането и спира чак сега #Crazy.Много е дразнещо,навсякъде косми и косми.....кошмар.Най-неприятно ми беше да ги видя в кошарата на малкия smile3511.Въпреки че продължи седем месеца все още имам коса Grinning.

# 4
  • русе
  • Мнения: 140
И моята коса пада ужасно - започна още след раждането и продължава вече 10 месеца! Много е неприятно навсякъде да има дълги черни косми cry Даже се учудвам как  след този косопад косата ми не е станала по-рядка!

# 5
  • Мнения: 7 723
И моята падаше, ама спря по едно време Wink
Има една такава теория, че, понеже по време на бременноста
косата спира да пада, след това изпадва толкова,
колкото е трябвало да падне през 9-те месеца. Grinning
Мажи се със СЕБОРАЛ! Peace

# 6
  • Мнения: 745
всеки ден чистя косми!!!целият апартамент е пълен с тях ! в банята,по килимите,в хладилника!!даже забелязвам,че и синът ми си хапва от време на време!!! Shocked

# 7
  • Мнения: 674
 Странно, на мен не ми е падала. Обаче и аз имам проблем - моето бебе така ме скубе, че все едно ми пада! #Crazy

# 8
  • Мнения: 257
всеки ден чистя косми!!!целият апартамент е пълен с тях ! в банята,по килимите,в хладилника!!даже забелязвам,че и синът ми си хапва от време на време!!! Shocked
И при мен беше така, докато кърмех. Не знам дали има връзка с това , но от както спрях сякаш не ми пада толкова. За мен това беше второ раждане и доста ме изтощти

# 9
  • София
  • Мнения: 721
Точно три месеца след раждането започна да капе и след още три спря отведнъж (когато вече си мислех, че няма и косъм да ми остане на главата).

# 10
  • София
  • Мнения: 609
Косата ми пада половин година и повече;успокоявах се само с това,че имам ужасно много коса,но накрая и аз се притесних.Сега вече година и половина след раждането всичко е наред.Скоро ми се възстанови и блясък и мекота и всичко,а беше станала ужасна метла

# 11
  • София
  • Мнения: 3 249
Вече ми се губи кога започна, но беше страшно. Косми навсякъде, освен на главата ми. ooooh! Косопадът намалява вече (почти 11 месеца след раждането) и обнадеждаващото е, че отдолу ми расте много нова коса, която не пада! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 62
На мен пък косата изобщо не ми е падала след раждането

# 13
  • Мнения: 1 409
Започна точно на 3 месец от раждането и все още продължава,надявам се скоро да спре ,защото е кошмар.Цялата къща е в косми  Close

# 14
  • Мнения: 337
При мен започна да пада 2 месеца след раждането и към петия месец спря

Общи условия

Активация на акаунт