kajete...

  • 1 233
  • 18
  •   1
Отговори
zdraveite! moje li niakoi da mi kaje sas kavo da si podgotvia zarnata za karmene/
  Blagodaria!

# 1
  • Мнения: 756
прави си масаж на гърдите , докато се къпеш с хавлия или с тези малко по -груби гъби -естествените-не че е от особено занчение , ако зърната ти са проски или неудобни на бебчо купи си от изкуствените и си ок

# 2
  • Мнения: 1 371
Знам от майки, че са си мазали зърната предварително с Гармастан. Аз го използвах след раждането. Иначе, както по-горе е написано, с по-груба гъба всекидневно по време на банята.

# 3
  • Мнения: 748
с нищо.
масаж или търкане с цел загрубяване е отречено и вредно защото може да предизвика контракции, а и изсушава кожата като премахва естествения защитен слой.

ако ще мажеш зърната с нещо се ориентирай към кремове, които не е нужно да се мият преди кърмене. това много ще те улесни в последствие. такива са например Лансинох и крема на Авент.
но и това е излишно да се прави предварително.
рагади се получават не от липса на подготовка на гърдите, а от неправилно сучене. а за това можеш да се подготвиш като прочетеш Библиотеката на кърмаческия Wink
също се получават в началото ако бебето суче много силно, а кърмата още не е слязла, но в такъв случай минават до седмица.

плоските зърна също обикновено не са проблем, тъй като бебето обхваща ареолата около зърното, а не самото зърно.

# 4
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Няма нужда от търкане на зърната с груби материи. За нищо не помага това. Най-много да разрани чувствителни зърна, да ги изсуши, да предизвика преждевременни контракции. Бебето не търка зърната, а прави вакуум. Отречен е вече този начин за подготовка.

За да се избегнат разранените зърна, рагадите и болките в гърдите, от значение  е правилното поставяне на бебето на гърдата и правилното захапване:  Бебето трябва да е обърнато с лице към гърдата и коремчето му да е допряно до корема на майката. Брадичката му трябва да е под зърното, а нослето да докосва гърдата. Бебето трябва да е захапало не само зърното, а поне 2-3 см от ареолата.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
прави си масаж на гърдите , докато се къпеш с хавлия или с тези малко по -груби гъби -

Ей, това е най-голямата легенда!!! Най-много да родиш преждевременно и изобщо да не стигнеш до кърмене....

# 6
  • Мнения: 5 393
Гармастан или Лансинокс.
Не се търкай с кърпи и т.н.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
С нищо PeaceКърмила съм година без проблеми и рагади и по време на кърменето с нищо не съм ги мазала Peace

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Нищо не съм правила

# 9
  • Мнения: 636
с нищо.
масаж или търкане с цел загрубяване е отречено и вредно защото може да предизвика контракции, а и изсушава кожата като премахва естествения защитен слой.

ако ще мажеш зърната с нещо се ориентирай към кремове, които не е нужно да се мият преди кърмене. това много ще те улесни в последствие. такива са например Лансинох и крема на Авент.
но и това е излишно да се прави предварително.
рагади се получават не от липса на подготовка на гърдите, а от неправилно сучене. а за това можеш да се подготвиш като прочетеш Библиотеката на кърмаческия Wink
също се получават в началото ако бебето суче много силно, а кърмата още не е слязла, но в такъв случай минават до седмица.

плоските зърна също обикновено не са проблем, тъй като бебето обхваща ареолата около зърното, а не самото зърно.
Peace

# 10
  • Мнения: 817
Акушерката при която ходих на консултации ми каза да не ги пипам,защото може да предизвикам контракции(дали е така незнам).Аз първите 2 месеца изживях страшни болки с това кърмене.Мазах се с Лансинол(маи така се казваше).След това явно ми загрубяха зърната и нямаше проблеми и така до преди 2 седмици Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 44 084
хубаво е да мажеш 1-2 пъти дневно с крем последния месец. Аз ползвах лансинох, но може и с гермастан, авент иликакъвто друг си харесаш от този тип...
Като се роди вече, след всяко кърмене, лансиноха е хубав, защото не е нуждо да се отмива преди кърмене....

 За разтриването с кърпа - знам, че не се препоръчва, защото може да предизвика контракции....

На мен мазането ми беше достатъчно, никакви проблеми нямах...

# 12
  • Мнения: 2 960
с крем на авент специално за зърната на гърдите. има и хубав крем на мустела.....за търкаенто с хавлия знам ,че би могло да предизвика контракции...... Peace

# 13
Благодария Ви много мами!

# 14
  • Мнения: 3 718
По скоро се подготви да не се поддаваш на "съвети", че зърната/гърдите ти не са подходящи за кърмене. Има доста болничен персонал, който обича да ошашква майките по тоя тъп начин.
Аз лично не виждам смисъл от това мъчение с търкането с кърпи и други подобни. Слагала съм Гармастан, ама и там ефект не забелязах. Важното е да знаеш, че дори и да те боли в началото, по скоро провери дали бебето засуква правилно, отколкото веднага да прибягваш към силиконови зърна, шишета и други екстри. Аз имах проблем с разранени зърна, но той отмина бързо. Друго важно нещо е да НЕ миеш зърната си със сапун преди кърмене, въпреки че и това е любим съвет на акушерките. Сапунът само изсушава и премахва миризмата, която бебето търси и познава.
Не се притеснявай, всичко става естествено. Важно е да знаеш, че тук има много информация за кърменето и четейки може да предотвратиш сума ти излишни притеснения. Леко раждане и сладко кърмене  Hug

Общи условия

Активация на акаунт